Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak to jest naprawde z tym 5314...

209 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 22:38

Jak to jest naprawde z tym 5314... Wymiana uszczelniacza w przedniej osi raczej prosta.......odkrecasz błotniki, 4 śruby zamykające od góry i od dołu pokrywki z łozysk.....wkrecasz śrube w sworznia na którym skrecają sie koła, podgrzewasz palnikiem belke osi wokół sworznia i sworzen lekko wyskakuje........a potem to już górki. ten uszczelniacz jest stosunkowo drogi....bodajze nawet 150 zł chyba że tylko u mnie przednia oś made in Lamborghni jest bo tak gdzies pisało na niej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak to jest naprawde z tym 5314... Dzisiaj, 23:55
  •  

#42 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 22:41

Jak to jest naprawde z tym 5314... Co może by ć przyczyną takiego zachowania podnosnika....na wolnych obrotach dźwiga szarpając powoli do góry......gdy obroty silnika przekroczą 1500 to.........podnosnik zaczyna opadac (nie ruszam roździelacza oczywiście) kosmos czy co????? Olej nowy a filtr czysty oczywiscie

#43 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 13:38

Jak to jest naprawde z tym 5314... To coś z pompą będzie- może zawór jest już do wymiany.

Wracając do uszczelnaczy w przedniej zwolnicy jest to simering Corteco Combo/czy Combi i kosztuje ok. 80zł

@lukbold- czy tą belkę trzeba koniecznie wokół stworznia podgrzewać? Bo ja nie mam palinika a widzę, że szukuje się wymiana uszczelniacza w prawej zwolnicy...

#44 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 19:29

Jak to jest naprawde z tym 5314... raczej konieczne jest podgrzanie. u mnie zanim go nie podgrzałem to w ogóle nie drgnął a po 10s grzania pieknie wyskoczył z użyciem krótkiej brechy :P

#45 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 sierpień 2007 - 19:50

Jak to jest naprawde z tym 5314... Ja sobie nie przypominam abym coś podgrzewał kiedy wymieniałem u siebie simeringi... Zszedł ładnie, z resztą robił to mój ojciec kilka lat temu i dokładnie nie pamiętam.

#46 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 14:48

Jak to jest naprawde z tym 5314... hmmm wymieniłem filtr oleju na nowy.......75 zł wyrzuciłem w ciemno ale.......działa jak nalezy teraz ten podnośnik. Ciekawe czy to nie chwilowe

#47 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 15:02

Jak to jest naprawde z tym 5314... 5314- zobadczcie te fotki...
Turbo, kabina komfort, EHR, 2 siłowniki wspomagające udźwig TUZ, tylni TUZ z hakami, inny rozdzielacz...

Blachy ma polskie, ale czy to jest polska wersja?

#48 Share damianTDD

damianTDD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:sprzęt rolniczy

Napisany 13 luty 2008 - 16:49

Jak to jest naprawde z tym 5314... witam mam 5314 i coś sie dzieje z podnośnikiem po wymianie oleju i filtru podnosił spokojnie na drugi dzień pracował z rozsiewaczem nawozu i pompa puściła (opadla) i po tym incydenci juz jej nie dalo radu uruchomić nie wiecie może co jet tego przyczyną??

#49 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 09:59

Jak to jest naprawde z tym 5314... ja mam 5314 + ładowacz z 98r. ma juz 2800 mth i nie moge powiedziec o nim złego słowa powiedziec mial wymieniane tylko koncówki drązków , szczotki na rozruszniku (to zawsze trzeba), i w zeszłym roku w czasie orania zaczał mi sie grzac podjechalem troche i pompa wodna pier.... i wiecej to nic i na tyle co on chodzi(codziennie palony) to super ciagnik jest.
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#50 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 marzec 2008 - 13:16

5314- zobadczcie te fotki...
Turbo, kabina komfort, EHR, 2 siłowniki wspomagające udźwig TUZ, tylni TUZ z hakami, inny rozdzielacz...

Blachy ma polskie, ale czy to jest polska wersja?

Dawno tu nie zaglądałem ;).

Ładny ten sprzęt. Podoba mi się rozwiązanie z otwieraniem drzwi do tyłu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 15:04

Jak to jest naprawde z tym 5314... To jest 6014 jak nic tylko mu złą naklejkę dali.

#52 Share boruc

boruc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:14

Jak to jest naprawde z tym 5314... czy ursus 5314 jako glowny ciagnik w gospodarstwie to dobry pomysl

#53 Share boruc

boruc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:19

Jak to jest naprawde z tym 5314... piszcie do mnie na gadu 12333876

#54 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:27

Jak to jest naprawde z tym 5314... nie pisz posta pod postem, używaj opcji EDIT

#55 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:28

Jak to jest naprawde z tym 5314... A więc tak...

@boruc, jak chcesz coś dopisać do używaj opcje EDIT, nie pisz posta pod postem... ;)

Napisz na ilu hektarach miałby pracować ten ciągnik... ;)

#56 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 22:10

Jak to jest naprawde z tym 5314... boruc bardzo dobry pomysł, polecam ci ten traktor.

#57 Share 5314

5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się mechaniką i modelarstwem

Napisany 03 marzec 2008 - 22:20

Jak to jest naprawde z tym 5314... Mój 5314 jest z 2000r i zepsuło się w nim tylko spżęgło i raz pomieszałem biegi a tak to nic więcej.Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych ursów ponieważ jest on krótki i zwinny
..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

#58 Share boruc

boruc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 09:48

Jak to jest naprawde z tym 5314... ciagnik mialby pracowac narazie na 16 ha w przyszlosci mam zamiar znacznie powiekszyc swoj areal
teraz mam 2812 to bardzo dobry ciagnik tylko ma juz 13 lat przez te lata nie bylo zadnej powaznej awari
tylko 3 tygodnie temu musialem go ratowac przed rozerwaniem chlodnicy. woda zamarzla w nim podczas jazdy

#59 Share Rudolf

Rudolf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 19:24

Jak to jest naprawde z tym 5314... Witam serdecznie, po raz pierwszy odwiedzam to forum ponieważ poszukuję właśnie przedniego mostu do opisywanego tu modelu i z całą pewnością NIE POLECAM tego ciągnika!!! Być moze jako pomocniczy dał by radę (kiedy ten główny wyręczał by go we wszystkich pracach podczas nieustających awari 5314).
Nie będę tu opisywał co u mnie padło ponieważ w powyższych Waszych mailach zawierają się wszystkie, dotykające mój egzemplarz usterki, a nawet zgodna ich wielokrotność. Jedynym trwałym i godnym pochwały elementem jest silnik natomiast "opakowanie" do bani.
Przestroga i fakt: 5314 + TUR = wymiana przednich łożysk co 6 miesięcy (rocznie robię 800-1000). Dodając do tego fakt, że do 5314 trafiały mosty od słabszego 4514 obrazuje nietrwałość tych elementów. Powodzenia...
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Rudolf

Rudolf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 19:26

Witam serdecznie, po raz pierwszy odwiedzam to forum ponieważ poszukuję właśnie przedniego mostu do opisywanego tu modelu i z całą pewnością NIE POLECAM tego ciągnika!!! Być moze jako pomocniczy dał by radę (kiedy ten główny wyręczał by go we wszystkich pracach podczas nieustających awari 5314).
Nie będę tu opisywał co u mnie padło ponieważ w powyższych Waszych postach zawierają się wszystkie, dotykające mój egzemplarz usterki, a nawet zgodna ich wielokrotność. Jedynym trwałym i godnym pochwały elementem jest silnik natomiast "opakowanie" do bani.
Przestroga i fakt: 5314 + TUR = wymiana przednich łożysk co 6 miesięcy (rocznie robię 800-1000). Dodając do tego fakt, że do 5314 trafiały mosty od słabszego 4514 obrazuje nietrwałość tych elementów. Powodzenia...
Pozdrawiam