Skocz do zawartości

Reklama

ROZDZIELACZ HYDRAULICZNY MTZ JUMZ R80 3/4-22

• Dodaj odpowiedź
7 odpowiedzi na ten temat

#1 tom2727

tom2727

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 maj 2008 - 18:49

bylbym bardzo wdzieczny jakby ktos to uwaznie przeczytal i pomogl rada.

witam, panowie juz jestem zdesperowany i mam nadzieje ze jest ktos na forum kto zna to uzadzenie i bedzie mogl mi pomoc rada.
zalogowalem sie poniewaz w miescie koszalin nie znalazlem nikogo kto moglby czy ew chcialby mi pomoc.
mianowicie chodzi o to ze zachcialo mi sie prasy hydraulicznej i taki wlasnie rozdzielacz zastosowalem. dodam ze rowniez jest pompa pomocnicza z tego ukladu o wydajnosci 32cm/obrot napedzana silnikiem trojfazowym 5,5kw
problem polega na tym ze po wlaczenie silnika pompa momentalnie nabija cisnienie i silnik nagle calkowicie zwalnia i pali korki.
teroetycznie w aukcji czlowiek napisal ze jest tam zamontowany zawor przelewowy ustawiony na okolo 10,75-12,5 mpa a bezpieczenstwa 12,75-13,75.
w momencie zwolnienia silnika na nanometrze wskakuje cisnienie momentalnie na 180 i dalej i wtedy silnik staje ale niezwlocznie wylaczam zasilanie.
jak otworze sekcje to silownik idzie na dol i jak bedzie koniec sekcja samoczynnie sie wylacza i silnik staje wtedy musze szybko wylaczyc zasilanie na silnik.
prosze doradzcie odnosnie tego zaworu czy jest tam fizycznie seryjnie zamowntowny i czy ew trzeba go wykrecic i rozruszacz, dodam ze wszystko jest nowe.
na schemacie takim pogladowym jest zbiornik, wezem idzie na pompe i z pompy bezposrednio na rozdzielacz bez zadnego zaworu przelewowego i z rozdzielacza na zbiornik i wiadomo na silowniki.
czy musze zamontowac dodatkowo zawor przelewowy, czy usunac jakies zaciecie w tym ktory jest zamontowany w rozdzielaczu, chyba ze widzicie jakas inna przyczyne wystepujacego problemu.

pozdrawiam tomasz 509564911

#2 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2894 postów
  • 8872878

Napisany 17 maj 2008 - 19:01

Napisz od czego jest ten rozdzielacz, bo rozdzielacz sam w sobie może posiadać zawór bezpieczeństwa ale niekoniecznie. Piszesz że od pompy idzie przewód na rozdzielacz moim zdaniem powinien być zawór bezpieczeństwa pomiędzy pompą a rozdzielaczem np. od cyklopa koszt ok 200 zł. I wtedy działało by na pewno. Wrzuć link do aukcji tej prasy jeżeli możesz.
Zawór przeciążeniowy.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#3 tom2727

tom2727

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 maj 2008 - 19:22

witam i dziekuje za zainteresowanie sie
jest to rozdzielacz podobno od mtz bialorusa.
link : http://www.allegro.p...r80_3_4_22.html
szukam opini i przedchwila znalazlem temat w ktorym bylo cos napisane na temat zacinania sie zaworu rozdzielacza ktory podobno jest tam zamontowany.
w cyklopie na 100% nie ma zaworu przelewowego i dlatego jest tam zamontowany takowy.
w tym podobno jest w srodku.
widzialem juz ten zawor i przeplyw na dobry. ma fecet jeszcze jeden ale tam przeplyw jest za maly
u mnie ta pompa 32 ma wydajnosc niecale 45 litrow/min przy 1400obr
masz wyglad rozdzielacza jak co to pisz bede bardzo wdzieczny, a ta prasa to moja robota i dlatego wszystko mialo byc ok a to problem.
sprobuje wyjac ten zawor z rozdzielacza i rozruszac wszystko moze bedzie git.

#4 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2894 postów
  • 8872878

Napisany 17 maj 2008 - 19:58

No to lecimy zawór 1 jest patrząc na zdjęcie w prawym dolnym rogu i on potrafi się zaciąć  na wierzchu jest nakręcony kapturek, wykręcając licz obroty bo 1 obrót to spory skok ciśnienia jest to gdzieś na forum, a drugi zawór podejrzewam że jest w dolnym lewym rogu przykręcany na 3 śrubki ale to jest moje podejrzenie lub przykręca się tam powrót oleju. Bo ten pierwszy jest tam na 100 % i mógł się zaciąć. A kolejność działania to podnoszenie wymuszone-stop-opuszczanie wymuszone-pozycja neutralna (siłownik idzie tam gdzie ma lżej)
A faktycznie w MTZ cie pomiędzy pompą brak zaworu prosto z pompy idzie na rozdzielacz, jak nic nie wykombinujesz to wolną chwilą wpadnę do sąsiada ma katalog to zerknę.

"Cogito ergo sum"

#5 tom2727

tom2727

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 maj 2008 - 22:59

witam, nie spoczne zanim tego nie uruchomie, pojade jutro i bede probowal wg instrukcji jednego kolegi i sprawdze ten zawor przelew.
wczoraj przejrzalem instrukcje i w sumie nic tam nie bylo, chyba ze twoj sasiad bedzie mial jakies wydanie bardziej organoleptyczne a nie jakies teorie z opisem zawor, korek, sruba.
wystarczyloby napisac wejscie rozdzielacza, powrot, wyjscie na sekcje, zawor przelewowy, gwint na nanometr.
zobacze i jak cos wykombinuje to dam znac.
pozdrawiam tomasz 509564911

#6 tom2727

tom2727

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 maj 2008 - 17:44

witam, panowie jest po sprawie, przeszukalem wasze inne tematy i w jednym potwierdzily sie moje przypuszczenia.
odkrecilem w rozdzielaczu zawor z tylu, rozruszalem i zalozylem spowrotem, bylo bez zmian, pomyslelem ze zmniejsze cisnienie w okladzie i tak zrobilem, jak tylko lekko obrucilem w lewo srube, tzn ruszylem ja to wszystko nagle zaczelo normalnie dzialac.
teraz jest ok.
prasa dziala jak tralala.
ustawilem cisnienie na 90-100atm i silowniki robia swoje.
glowny ma srednice 15cm tak wiec nie musze tlumaczyc co on wyprawia przy skromnych 100 i paru tam atm.
cisnienie ustawie docelowo jak juz zamontuje osprzet, ale widze ze przy 160atm tez wszystko zaczelo normalnie dzialac.
dziekuje tym co poswiecili swoj czas na przeczytanie i pozdrawiam tomasz

#7 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2894 postów
  • 8872878

Napisany 19 maj 2008 - 18:05

Zdradź kawałek tajemnicy co to za prasa???????????????

"Cogito ergo sum"

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#8 tom2727

tom2727

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 maj 2008 - 19:22

witam, to ma byc prasa do produkcji balustrad, chodzi o traki balustradowe.
bedzie sluzyla do nadawania ksztaltu dla preta. ma byc szybka i prosta i tania w eksploatacji jakby cos nawalilo.
a cel jest prosty jak najtansze elementy i w miare sensowny zysk.
sprawdzalem w castoramie to bede o polowe tanszy.
troszke zamieszania stworzyl rozdzielacz ale juz bedzie w przyszlosci wiedza.
pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Zobacz także