Skocz do zawartości

Zdjęcie

Linie energetyczne wysokiego napięcia.

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 18:16

Linie energetyczne wysokiego napięcia. Problem z telefonicznymi a elektrycznymi kablami to calkiem co innego. Jak jest za nisko to telefoniczny ucinasz (czasami mozna podnieść ręką lub kijem) a elektrycznego lepiej nie ruszać.
Na swoich polach mam 2 słuby wysokiego napięcia. Na szczęście sa wysoko, na tyle wysoko że można bezpiecznie pod nimi pracować, nie to co pod linią telekomunikacji polskiej:/.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Linie energetyczne wysokiego napięcia. Dzisiaj, 16:26
  •  

#22 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:45

Linie energetyczne wysokiego napięcia.

Jak jest za nisko to telefoniczny ucinasz .

Najpierw mnie trochę zmroziło takie myślenie, ale jak sobie przypomniałem, że trzy lata temu goście z telekomunikacji przyjechali podnieść przewód na słupach po mojej siódmej prośbie :angry: (dosłownie - liczyłem) to właściwie Ci się nie dziwię.
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#23 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 23:53

Linie energetyczne wysokiego napięcia. u mnie na jednym polu idzie dwie linie sredniego napięcia to jak kosze bizonem to strach a co dopiero jakimś większym kombajnem by było.normalnie ktoś powinien coś z tym zrobić w całym kraju takich przypadków jest pełno.w końcu do jakiejś tragedii dojdzie, oby nie

#24 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 02:46

Linie energetyczne wysokiego napięcia. U mnie wlasnie stawiaja slup wysokiego napiecia na polu i 30 tys wpadnie. Bedzie na nowy agregat na wiosne.

#25 Share fantavision

fantavision

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 13:35

Linie energetyczne wysokiego napięcia. U mnie nie ma na szczęście problemu ze zwisającymi kablami. Ale miałem raz przykrą przygodą ze słupem. Już nie ja a słup złożył rurę w Bizonie :rolleyes:

#26 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 21:52

Linie energetyczne wysokiego napięcia. Oj! To musiało boleć :rolleyes: W pierwszym roku mojej "kariery" kombajnowej zrobiłem to samo. Miałem kombajn Claas Compact z rurą składaną ręcznie, ale nie otwieraną jak w bizonie, tylko obracaną na takim skośnym talerzu. Pamiętam, że było z tym potem pół nocy roboty. :D . Teraz w dominatorze mam rure hydraulicznie składaną i po problemie, bo zamykam po każdym wysypaniu zboża :D .
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#27 Share fantavision

fantavision

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 22:58

Linie energetyczne wysokiego napięcia. Ja teraz już też skaładam. Zwłaszcza, że w aktualnym kombajnie sygnalizacja dźwiękowa ostrzegająca o rozłożonej rurze jest tak głośna... że trzeba ją złożyć :D Wtedy w Bizonie też było sporo roboty, zwłaszcza, że to na hydraulice było :rolleyes:

#28 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:18

Linie energetyczne wysokiego napięcia. u mnie w okolicy holmer zahaczył o kable telefoniczne i zerwał :rolleyes:

#29 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 22:08

Linie energetyczne wysokiego napięcia. W normalnych warunkach, łuk nie powinien powstac, gdy odległość od przewodu jest większa od długości izolatora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 17 listopad 2010 - 21:20

Linie energetyczne wysokiego napięcia. Dokładnie kolego, dobrze mówisz. Ja mam obok domu dwie linie jedna chyba 370 kV druga 250 kV. Jak jest mgła to strasznie trzaski są :blink: I latem faktycznie nisko kable wiszą, ale bez obaw pod nimi pracuje. Najciekawie jest jak jest burza ;[ wspaniałe widoki. Poza tym to z drugiej strony jest linia 30 kv a z 300 metrów dalej trakcja PKP i nadajnik GSM (tam to dopiero pioruny walą ;[ ) ale przynajmniej nie potrzebujemy piorunochronów B)

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2010 - 21:37

Linie energetyczne wysokiego napięcia. W Polsce nie ma linii o napięciach 370, 250 ani 30 kV.
Minimalna wysokość linii 15 kV to 5,2 metra, jeśli jest mniej należy to zgłosić do dyspozytora.

#32 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 18 listopad 2010 - 22:58

Linie energetyczne wysokiego napięcia. A jakie są według Ciebie? Te 250 kv na wysokich stalowych słupach duzo duzo wiecej niż 5,2 metra. ale latem między słupamiktóre są oddalone o jakieś 200 metrów wiszą naprawde nisko. szczególnie że dwa koło mnie są w dolinach a środek wypada akurat na pagórku. A co do tych 30 kV to sorry faktycznie. Mają chyba 15 kV.

#33 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 23:14

Linie energetyczne wysokiego napięcia. jako elektryk i rolnik powiem wam jedna najwazniejsza rade jak juz zachaczysz o linie wysokiego lub nawet sredniego napiecia to przy schodzeniu z kombajnu nalezy zeskoczyc z niego aby nie dotykac jednoczesnie kombajnu i ziemi oraz nalezy miec stopy zlaczaone razem i oddalac sie od tego miejsca skokami z nadal polaczonymi stopami .
gdyz jak z kombajnu napiecie dostanie sie do ziemi i zrobisz krok w poblizu tego miejsca moze poplynac prad poprzez nogi

a ja sie nie chwalac to na podworku mam transformator 15/0,4 kv
i liniue ido idealnie przez srodek podworka pomiedzy wiata garazem i obora z bizona bez problemu mozna lini dotknac . strach cos robic na kombajnie , w tym roku pekl jeden izolator na 15 kv i podczas deszczu bylo przebicie az powstal taki luk elektryczny ze wszystko sie palilo efekt zarabisty jasno sie zrobilo jak w dzien a pod sama linia akurat staly 2 traktory przyczepy i przy samym transformatorze prasa ze sloma w srodku .
a i jeszcze uszkodzony izolator zglaszalem od miesiaca ze uszkodzony jest to przyjechali i sie smiali
ale po tym przypadku i po telefonach w srodku nocy naprawiali

#34 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 00:39

Linie energetyczne wysokiego napięcia. Coś w temacie linii energetycznych w Polsce:
http://pl.wikipedia....troenergetyczny
http://www.geoland.p...artykul_28.html
http://pl.wikipedia....dniego_napięcia
http://pl.wikipedia....skiego_napięcia
Lukaszjarm, zapewne masz na myśli, tzw napięcie krokowe. A czy można biec, niedotykając jednocześnie obiema nogami ziemi?

#35 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 18:25

Linie energetyczne wysokiego napięcia. wlasinie o to chdzi ze nie wolno dotykas dwiema nogami w odstepach . najpewniejsze sa odskoki ze zlaczonymi nogami

#36 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 20:58

Linie energetyczne wysokiego napięcia. Mam na myśli taki rodzaj biegu w którym, w żadnym momencie obie nogi nie dotykają jednocześnie do Ziemi (i niczego innego).

#37 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 23:40

Linie energetyczne wysokiego napięcia. to tak mozna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:32

Linie energetyczne wysokiego napięcia. Ja naszczescie z z liniami elektrycznymi nie mam proglemu, ale z telefonicznymi to masakra,kilka razy dzwoniłem do nich i zglaszalem zeby podniesli ale nie skutkowało wiec teraz nawet nie zwracam na nie uwagi, w sezonie to z 3 zerwane obowiązkowo.