Skocz do zawartości

Zdjęcie

Beczki asenizacyjne

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 17 maj 2008 - 09:42

Beczki asenizacyjne Pytanie jak w temacie ciekawi mnie to ponieważ jeźdźi koło mnie pare zarejestrowanych. :)
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Beczki asenizacyjne Dzisiaj, 02:37
  •  

#2 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 17 maj 2008 - 10:07

Beczki asenizacyjne musi być, jak kardza przyczepa itp wiem nawet bo sąsiad chciał wozić scieki do oczyszczalni i musi miec działalność gosp. i zarejestrowaną beczke i musi byc w pełni sprawna

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 maj 2008 - 10:10

Beczki asenizacyjne eee tam może zaraz napiszecie że pługi muszą mieć tablicę rejestracyjną! :)
a może rozrzutnik też trzeba rejestrować?
z tego co ja wiem rejestrować beczki trzeba było jak ktoś brał na spo a tak to raczej nie, oczywiście ejśli pracuje w gospodarstwie, jak ktoś po oczyszczalnia się rozbija to sorry nie wiem.
ja nawet żadnej przyczepy nigdy nie miałem rejestrowanej i żyje z tym już 20 lat :)

#4 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 17 maj 2008 - 10:37

Beczki asenizacyjne sądze że przyczepy tez powinny być rejestrowalne bo ja mam 1 osiową do samochodu i jest rejestrowana to i taka tez powinna byc biorąc pod uwage ze na nią sie bierze 10 ton i wiecej. i to chyba jest dożywotnio rejestrowane ale nie wiem

A-Mount Alpha user

#5 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 17 maj 2008 - 10:52

Beczki asenizacyjne Ja kupiłem prese Vicon i z tyłu jest miejsce na tablice rejestracyjną troche to dziwne ....

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 maj 2008 - 11:37

Beczki asenizacyjne w Holandii przynajmniej "myślą" i nawet ciągników nie rejestrują :)

#7 Share papuszka23

papuszka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnictwo wszystko co ma 4 koła i jeździ.

Napisany 17 maj 2008 - 18:04

Beczki asenizacyjne Ja swoą beczułką woziłem ścieki do oczyszczalni miałem kilka kontroli drogowych i nikt mnie o rejestracje nie pytał.
Szanujmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi...

Zdałem maturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakieś pytania- pisać na PW!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 17 maj 2008 - 18:11

Beczki asenizacyjne

w Holandii przynajmniej "myślą" i nawet ciągników nie rejestrują :)

w takim razie po co samochody rejestrowac? ja akurat popieram rejestracje ciągników bo np takich c330 jest w polsce wiele a i tak ciągników tez uzywa sie na drodze. aż to to kosztuje...cóz...

A-Mount Alpha user

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 maj 2008 - 18:16

Beczki asenizacyjne to moż kombajny i wszystki emaszyny łącznie z bronami pługami itd rejestrować, bo jest tego dużo w kraju a jak jedziesz szosą to mogą spowodować wypadek
a może tak jak na ukrainie fury konne rjestrować?\
przecież na ciągniki wystarczyło by ubespieczenie z gospdarstwa,

#10 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 maj 2008 - 19:21

Beczki asenizacyjne uwielbiam rzeczowe dyskusję, stąd też wyrażę swoje osobiste zdanie; otóż moim zdaniem żyjąc w kraju, który posiada liczne regulacje prawne warto by je znać zamiast podejmować decyzje "na misia"

zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym: Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.
Rejestracji podlegają pojazdy samochodowe, ciągniki rolnicze, motorowery i przyczepy, z wyjątkiem przyczep motocyklowych i specjalnych przeznaczonych do ciągnięcia przez ciągniki rolnicze lub pojazdy wolnobieżne (ale te ostatnie muszą spełniać pewne wymagania określone w ustawie czyli nie zagrażać bezpieczeństwu it). Jednak konia z rzędem temu kto potrafi określić czym "przyczepa specjalna" jest.

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 maj 2008 - 20:38

Beczki asenizacyjne no właśnie przyczepa specjalna, bo nikt przecierz rozrzutniak nie rejestruje, kiedyś ktośtam mówił że przyczepa 2 osiowa na resorach musi być jużrejestrowana, no ale rozrzutniki też są 2 osiowe na resorach, lawety do bel przecież teżnie będe rejestrował, beczki rejestrować musieli ci co brali na spo, ale co z przyczepami to nie wiem.

np. w prawie o ruchu drogowym rozrzutnik nie jest raktowany jako przyczepa ale jako maszyna współtowarzysząca, czy przyczepy specjalistyczne są jako maszyny współtowarzyszące?
najśmieszniejsze że są tacy co interpretują przepisy jako że ciągnik to pojazd samochodowy, ale na szczęście to już wyjaśniłem na komendzie :) więc ciągnikiem można smigać na kat B z gównomiotem 12 ton ale już przyczepki 3,5 t ciągać nie wolno z kat B :)

#12 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 18 grudzień 2011 - 19:49

Beczki asenizacyjne rejestruje się sprzęt osiowy jedno dwu itd który jest na firmę wykonuje usługi i ma w nazwie przyczepa jak np przyczepa asenizacyjna...
tak mi wytłumaczył to kiedyś nasz dzielnicowy ale je nie wiem czy się coś nie pozmieniało. poza tym wielu wozi jako rolnicy ścieki do oczyszczalni i tylko trójkąt mają i sprawne światła i jest git.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:12

Beczki asenizacyjne a jak z lekkimi przyczepkami rolniczymi do przewozu kilku świnek na skup lekkie, drobne płody rolne. można by było to też nazwać przyczepa specjalna np.jak rozrzutnik czy cyklop albo prasa