Skocz do zawartości

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 23:22

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Dziekuje kolego! To moje gospodarstwo a ja jestem przedstawicielem Korbanka. Powiem Wam ze te maszyny naprawde sa dobre.... Mamy tez DF Agrotrona 150.7 to jednak jest smiec powiem szczerze... Maja nam teraz chlopaki z tarnowa przywiezc na testy plugi UG 4+1 z Packomatem... Zobaczymy jak beda sie spisywac ale to co zauwazyliscie to jednak G. Besson lepiej orze. Jak pozniej latalem po tym agregatem to po Unii ciagnik sie zapadal. Gdybyscie potrzebowali czegos zostawiam kontakt 501288261 i zapraszam na pokazy w przyszlym roku w tym samym miejscu!!! A propo mozliwe ze wczesniej w maju tego roku zrobimy pokazy zielonkowych Claas i ciagnikow. Atrakcja Xerion z 9 metrowa kosiarka!!! Pozdrawiam Robert Rogowski

Edytowany przez wsk125ccm, 10 lipiec 2009 - 22:20.
Cyt. poprzedniego posta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Dzisiaj, 19:46
  •  

#22 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 10 maj 2009 - 18:05

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach @Rogeryk to jak bedziecie robili ten pokaz maszyn zielonkowych bo też jestem z podlasia :P

A propo spalania:
Fendt 310LSA '88r. pług kverneland 16" obrotowy 3-skibowy, gleba dosyć ciężka, orka dosyć głęboka. Działka 3ha, czas orki 5mth (5 godz.) Wchłonął 36 litrów ON, co daje nam spalanie:

7,2l /mth
7,2l /godz.
12l /hektar

Myślę że to dobry wynik. W przyszłym roku dokręce czwarty pług i zobacze jaki wtedy wyjdzie spalanie.

pozdro!

#23 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 maj 2009 - 19:30

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach W testach DLG Fendt 509C więcej spala od Zetora 10245 :P Trudno mi w to uwierzyć.
http://www.dlg.org/traktoren.html
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 maj 2009 - 19:42

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Chyba na odwrót ?

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2014 - 18:44

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach mój fendt 512 pali mi 30 l na ha orki

#26 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 18:57

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach No to nieźle ;)

#27 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:55

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach 820 Vario TMS z pługiem Kuhn Multimaster 122 NHS 5 skibowy od 14 do 30l/ha wszystko zależy jakie warunki. Takie wyniki udało mi się osiągnąć w tym roku

#28 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 20:00

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Czyli fendt czy nie fendt, cudów nie ma :)

#29 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 17:16

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach jaką będę miał różnicę w transporcie powiedzmy 20bel pomiędzy 716 vario a 818 vario?

#30 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 15:11

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Góra 2 litry różnicy na godzinę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:32

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Tak fendt seria 600 i tak 3 bieg wolny 7km/godz przyjmijmy X ,3 bieg szybki 9km/godz x plus 15% ,4 wolna 11km/godz x plus 35% tj zużycie na 1 ha orki Ten sam ciągnik ten sam pług podobna ziemia a zużycie paliwa różni się o 35%

Silnik MWM 6 cylindry 115KM

#32 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:03

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Nic nie rozumiem z twojej wypowiedzi :D Może jakos byś objaśnił swoje przeliczenia?

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:25

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach zamiast X podstawiasz zużycie paliwa na 1 ha orki a które będzie różne np. na piasku 8l na ha,na glinie może być 20l na ha a w skrajnych przypadkach nawet 30 i na ha i to jest przy szykości orki 7km/godz a jak zwiększysz szybkość orki to ten hektar zaorzesz w krótszym czasie ale zużyjesz więcej paliwa o wielkość podaną w poprzedniej wypowiedzi

to jest na zaoranie 1 ha nie mylić z godziną bo to są zupełnie inne punkty odniesienia

#34 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 14:56

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Tylko wiesz to takie spekulacje czysto teoretyczne.Z praktyki wiem,że nie zawsze wychodzi tak jak na papierze.Żeby sprawdzić to co mówisz najlepiej robić testy w praktyce.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2014 - 15:44

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach to są dane na podstawie użytkowania tego ciągnika w praktyce a przepracowałem nim ponad 3000 godzin.A wiesz ile taki silnik 115 KM może spalić przy maxymalnym obciążeniu

#36 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:00

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Wiem bo miałem właśnie 610 i nikt mi nie wmówi,że jest paliwożerny :D Nie znajdzie się chyba bardziej ekonomicznego ciągniku biorąc pod uwagę swoją moc i uciąg.Jedynie perkins może z nim konkurować.

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:25

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Tak się składa że uzytkowalem 5314 z silnikiem perkinsa i nie powiem by był oszczędny w porównaniu do Fenda . Ursus 5314 72KM a zużycie paliwa takie same jak w Fendzie 115 KM a robota inna zgoda orginalne silniki perkins z angli to inna bajka niż z Ursusa

#38 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:34

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Tyle,że MWM jest bardzo elastyczny,a perkins po lekkim przyduszeniu po prostu gaśnie i po zabawie.

#39 Share jozekkkk

jozekkkk

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:23

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Fendt jak dostanie w d to też spali ja najniższe zużycie na ha to 12 l a największe to 19 l ale te 19 l to mi sie spieszyło i nie patrzyłem na obrotomierz tylko dawałem po zaworach aby jak najszybciej zaorać ale jak utrzymuje silnik tak od 1600 do 1800 to w 12l sie wyrabiam ale to też zależy od warunkow panujących na polu i dobrania pluga i głębokości orki znam takich co orkę zimową robią maks na 18 cm i im wtedy pali nawet 9 na ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 luty 2014 - 18:53

Jakie jest spalanie paliwa w Fendt'ach Ja u siebie nie mierzyłem spalania,ale myśle że wyjdzie sporo.Gleby ciężkie,miejscami iły to nie patrzy się na spalanie tylko kita aż rura się prostuje i aby z brzega w brzeg dojechać.

Dodaj odpowiedź