Zaloguj się, aby obserwować  
Chota

100 sprawnych koni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Chota    12

Witam,wiem ze takich temtow jest spro ale niezamykajcie go dopuki sie niezdecyduje jaki traktor wybrac. :)

Od jakiegos czasu z tata zastanawiamy sie nad kupnem ciagnika ok 100 km.

Wiec ciagnik mialby byc do 60 tys z turem lub nie dobrze jagby byl dosc nowy czyli interesuja mnie ciagnik od 1991 roku w gore .Ciagnik bedzie robil na 40 ha jako glowny oczewscie.

Mielismy brac case 956xl ale z kupnem sie lepiej zastanowic niz potem zalowac

niedawno bylo na allegro pare fajnych nedrogich lambo i nawet jeden mial z 98r i kilka renaultow aresow niedrogich i stosunkowo nowych ale byly tagze case 5140,mf 4255,ursusy 1134 itp

a wiec jest w czym wybierac tylko niewiadomo na co sie zdecydowac wiec moze wy mi doradzicie :):):)


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Wydaje mi się, że @Chota źle sformułował jedno zdanie, dokładnie to: "...jagby byl dosc nowy czyli interesuja mnie ciagnik ktory niebedzie przekraczal 1991 roku.", pewnie chodzi mu o to, że ciągnik ma być od 1991 w górę... :)

 

@grzecho106 ten JD jest z 1984, więc już pewnie bardzo dużo przeszedł... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50
Napisano (edytowany)

Ale czy jest sens kupowania uzywki z turem, a szczególnie sprowadzonej z zachodu?? Moim zdaniem nie ponieważ sąsiad mojego wuja kupił jakąs tam starą renie z turem i pojezdził pare miesięcy i mu skrzynia poszła i niewiem czy ją juz zrobił.....a tur mu wcale nie jest potrzebny bo kiszonki w balotach niewozi krowy w oborze stoją juz prawie pod stropem....a zapłacił za nią chyba z 35tys.

 

Więc radze kupic ciągnik bez tura a tura mozna tez kupic jakiegos uzywanego i niedrogo np. http://www.allegro.pl/item359982461_ciagni...ndt_deutz_.html i http://www.allegro.pl/item359670325_ladowa...etor_ursus.html moze by pasowała jak nie no to szukac dalej....

Edytowano przez Olik
Jeden wielki chaos!

Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Ja szczerze radził bym ci z używanych jakiegoś MF a to że psują sie w nich skrzynie biegów to w większości przypadków wynika to z nie umiejętności posługiwania sie większym nowszym ciągnikiem ( tak jest gdy ktoś się przesiada z jakiegoś staruszka do nowszego traktora takie jest moje zdanie ) i ja np bym ci radził :

http://www.allegro.pl/item363446987_massey...80_z_turem.html - tego ma mój wujek od prawie 2 lat i jeszcze nić tam przy nim nie grzebał :)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B47107 - trochę mniejszy ale te 5 KM to to niewielka strate ( ale ten ma 4 silnik )

LUB

http://www.allegro.pl/item365744194_massey...guson_3080.html + jakiś ładowacz trzeba by było dokupić

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B47537 + jakiś ładowacz trzeba by było dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

z tymi skrzyniami w mf jest też sporo propagandy wiec jak skrzynia chodziła bezproblemowo to nie powinno sie nic psuć jak bedziesz umiejętnie używał i najrozsądniej iść w strone mf bo urusus to wiadomo, słaba ta technika i konie pod maską nie to co na zachodzie. JD nie kupisz w tej cenie z tych lat a mf i owszem więc dobrze sie porozgladaj za mfem :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak używany to mf, zakładałeś dużo różnych tematów na temat ciągników, dlaczego jednak nie nowy? nie lepiej raty spłacacac jak ciągle pchać kase w remonty? Nie ma się co oszukiwać nikt dobrego ciągnika za małą kase nie sprzeda, a pozatym potrzebujesza akurat 100km? już kilku u nas pokupiło po 100 -120 km i na rope wyrobic nie mogą bo sprzęt jeszcze kilka lat bedą kompeltować :)

ale jak jużto masz przemyślane to coś z mf-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja bym proponowal jednak cos z JD :) Z wlasnego doswiadczenia wiem ze starsze ciagniki spod znaku jelonka sa bardzo dobre i nie przysparzaja wielu klopotów.Chodzi mi tutaj o serie 3xxx ktora nie posiada w sumie zadnej elektroniki a na 40ha w zupelnosci wystarcza.Z tym trzymaniem sie rocznika to tez nie przesadzaj bo mozna kupic dobra maszyne z 86 roku a takze i klamota z 91 za te same pieniadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a takie pytanie czy na obrobienie tych 40 ha nie starczyło by coś ponad 80 KM ? my mamy trochę ponad 30 ha ornego i zamierzmy kupić JD 5620 :) i jak dla nas to on napewno wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Napisano (edytowany)
Wydaje mi się, że @Chota źle sformułował jedno zdanie, dokładnie to: "...jagby byl dosc nowy czyli interesuja mnie ciagnik ktory niebedzie przekraczal 1991 roku.", pewnie chodzi mu o to, że ciągnik ma być od 1991 w górę... :)

ajjj rzeczywiscie źle napisałem, chodzilo mi o ciagnik od 1991 r w góre.

 

a takie pytanie czy na obrobienie tych 40 ha nie starczyło by coś ponad 80 KM ?

nie wiem dlaczego ale ostatnio wszyscy mi to mówią jednak zawsze troche szybciej zaorać, a te 80 km dużo tansze nie będzie od 100 km

 

No tak, ale ten Case ma 6 cylindrów ja bym radził kupić z 4 bo na pewno mniej spali.

no tak 4 gary mniej spalą ale 6 cylindrow jest bardziej, eee jak to powiedzieć, bardziej wytrzymale i trwale od 4

 

http://www.allegro.pl/item364341124_zetor_...nio_.html#photo

Zetor 8540 może 100km nie ma ale nie jest zły

fajny zetor i z turem no i nowy dosć a do zetora to problemu z czesciami raczej niebedzie, tylko jakby ciut mocniejszy

Edytowano przez mirasek
ortografia, interpunkcja

URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@Chota

Koledzy dobrze Ci radzą. Nie pchałbym sie w 6-cylindrowy ciągnik, mimo że ma swoje niezaprzeczalne zalety ale w lekkich pracach 4T wygrywa wydajnością (czytaj: mniej spali), dodatkowo ciągnik jest znacznie zwrotniejszy i zwinniejszy, więc będzie bardziej uniwersalny w naszych warunkach.

no tak 4 gary mniej spala ale 6 cylindrow jest bardziej eee jak to powiedziec bardziej wytrzymale i trwale od 4

2 dziury więcej do remontu :) a poważnie to wypracowany silnik będzie wypracowany, ile by nie miał cylindrów. Przy 4T liczyłbym sie z ewentualnym kosztem regeneracji turbiny i tyle.

 

Co do mocy to też bym sie nie upierał przy tych 100KM bo koniecznie chcesz ciągać pług 5-skibowy, ale co poza tym? Z Sipmą Z279 świetnie radzi sobie już 70KM, a podpięcie jej pod ~100KM często powoduje Heine-Medine mimo zabezpieczeń (poczytaj moje posty o Sipmie). Szukałbym czegoś w przedziale 80-90KM żeby pociągneło pług 4x40 i z lżejszym sercem zapniesz go do mniejszych maszyn po C360... chyba że kupujesz ciągnik tylko do orania :)

 

Przy wyborze kierowałbym sie głównie stanem technicznym, choć wizualny też jest ważny żeby nie było wstyd tym jeździć. Dobrze znaleźć kompletnego (zaczepy, obciążniki, błotniki, itp.) z pneumatyką i na względnie dobrych oponach przynajmniej z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a jeszcze ciekawi mnie jak to jest z elektronika w tych case serji 51** bo juz slyszalem rozne opinje o nich <_<


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

chota mógłbyś się pokusic o tego NH co link podał @DJBomba mój wujek ma takiego i wcale nie narzeka biegi załączane bez sprzęgła nawet jednosotpniowy wzmacniacz momentu(tylko ze u niego niedziała)....tylko ze rewers jest mechaniczny:(


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj