Skocz do zawartości

Zdjęcie

100 sprawnych koni

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 16 maj 2008 - 17:33

100 sprawnych koni Witam,wiem ze takich temtow jest spro ale niezamykajcie go dopuki sie niezdecyduje jaki traktor wybrac. :)
Od jakiegos czasu z tata zastanawiamy sie nad kupnem ciagnika ok 100 km.
Wiec ciagnik mialby byc do 60 tys z turem lub nie dobrze jagby byl dosc nowy czyli interesuja mnie ciagnik od 1991 roku w gore .Ciagnik bedzie robil na 40 ha jako glowny oczewscie.
Mielismy brac case 956xl ale z kupnem sie lepiej zastanowic niz potem zalowac
niedawno bylo na allegro pare fajnych nedrogich lambo i nawet jeden mial z 98r i kilka renaultow aresow niedrogich i stosunkowo nowych ale byly tagze case 5140,mf 4255,ursusy 1134 itp
a wiec jest w czym wybierac tylko niewiadomo na co sie zdecydowac wiec moze wy mi doradzicie :) :) :)
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
100 sprawnych koni Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 16 maj 2008 - 17:47

100 sprawnych koni ja na twoim miejscu wziął bym mf lub jakiegoś jd http://www.allegro.p...r_em.html#photo

#3 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 16 maj 2008 - 18:00

100 sprawnych koni http://www.allegro.p...nio_.html#photo
Zetor 8540 może 100km nie ma ale nie jest zły

#4 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 16 maj 2008 - 18:00

100 sprawnych koni Wydaje mi się, że @Chota źle sformułował jedno zdanie, dokładnie to: "...jagby byl dosc nowy czyli interesuja mnie ciagnik ktory niebedzie przekraczal 1991 roku.", pewnie chodzi mu o to, że ciągnik ma być od 1991 w górę... :)

@grzecho106 ten JD jest z 1984, więc już pewnie bardzo dużo przeszedł... :)

#5 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 maj 2008 - 19:46

100 sprawnych koni Ale czy jest sens kupowania uzywki z turem, a szczególnie sprowadzonej z zachodu?? Moim zdaniem nie ponieważ sąsiad mojego wuja kupił jakąs tam starą renie z turem i pojezdził pare miesięcy i mu skrzynia poszła i niewiem czy ją juz zrobił.....a tur mu wcale nie jest potrzebny bo kiszonki w balotach niewozi krowy w oborze stoją juz prawie pod stropem....a zapłacił za nią chyba z 35tys.

Więc radze kupic ciągnik bez tura a tura mozna tez kupic jakiegos uzywanego i niedrogo np. http://www.allegro.p...ndt_deutz_.html i http://www.allegro.p...etor_ursus.html moze by pasowała jak nie no to szukac dalej....

Edytowany przez Olik, 20 maj 2008 - 08:16.
Jeden wielki chaos!

Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#6 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 16 maj 2008 - 20:07

100 sprawnych koni No tak, ale ten Case ma 6 cylindrów ja bym radził kupić z 4 bo na pewno mniej spali.
Może http://allegro.pl/it..._ferguson_.html ma mało mth, ale jest z 1989 r.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#7 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 16 maj 2008 - 20:30

100 sprawnych koni Ja szczerze radził bym ci z używanych jakiegoś MF a to że psują sie w nich skrzynie biegów to w większości przypadków wynika to z nie umiejętności posługiwania sie większym nowszym ciągnikiem ( tak jest gdy ktoś się przesiada z jakiegoś staruszka do nowszego traktora takie jest moje zdanie ) i ja np bym ci radził :
http://www.allegro.p...80_z_turem.html - tego ma mój wujek od prawie 2 lat i jeszcze nić tam przy nim nie grzebał :)
http://www.otomoto.p...=show&id=B47107 - trochę mniejszy ale te 5 KM to to niewielka strate ( ale ten ma 4 silnik )
LUB
http://www.allegro.p...guson_3080.html + jakiś ładowacz trzeba by było dokupić
http://www.otomoto.p...=show&id=B47537 + jakiś ładowacz trzeba by było dokupić

#8 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 maj 2008 - 21:14

100 sprawnych koni z tymi skrzyniami w mf jest też sporo propagandy wiec jak skrzynia chodziła bezproblemowo to nie powinno sie nic psuć jak bedziesz umiejętnie używał i najrozsądniej iść w strone mf bo urusus to wiadomo, słaba ta technika i konie pod maską nie to co na zachodzie. JD nie kupisz w tej cenie z tych lat a mf i owszem więc dobrze sie porozgladaj za mfem :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 maj 2008 - 00:06

100 sprawnych koni jak używany to mf, zakładałeś dużo różnych tematów na temat ciągników, dlaczego jednak nie nowy? nie lepiej raty spłacacac jak ciągle pchać kase w remonty? Nie ma się co oszukiwać nikt dobrego ciągnika za małą kase nie sprzeda, a pozatym potrzebujesza akurat 100km? już kilku u nas pokupiło po 100 -120 km i na rope wyrobic nie mogą bo sprzęt jeszcze kilka lat bedą kompeltować :)
ale jak jużto masz przemyślane to coś z mf-a

#10 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 17 maj 2008 - 03:08

100 sprawnych koni Ja bym proponowal jednak cos z JD :) Z wlasnego doswiadczenia wiem ze starsze ciagniki spod znaku jelonka sa bardzo dobre i nie przysparzaja wielu klopotów.Chodzi mi tutaj o serie 3xxx ktora nie posiada w sumie zadnej elektroniki a na 40ha w zupelnosci wystarcza.Z tym trzymaniem sie rocznika to tez nie przesadzaj bo mozna kupic dobra maszyne z 86 roku a takze i klamota z 91 za te same pieniadze :)

#11 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 17 maj 2008 - 07:37

100 sprawnych koni a takie pytanie czy na obrobienie tych 40 ha nie starczyło by coś ponad 80 KM ? my mamy trochę ponad 30 ha ornego i zamierzmy kupić JD 5620 :) i jak dla nas to on napewno wystarczy :)

#12 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 17 maj 2008 - 08:45

100 sprawnych koni

Wydaje mi się, że @Chota źle sformułował jedno zdanie, dokładnie to: "...jagby byl dosc nowy czyli interesuja mnie ciagnik ktory niebedzie przekraczal 1991 roku.", pewnie chodzi mu o to, że ciągnik ma być od 1991 w górę... :)

ajjj rzeczywiscie źle napisałem, chodzilo mi o ciagnik od 1991 r w góre.

a takie pytanie czy na obrobienie tych 40 ha nie starczyło by coś ponad 80 KM ?

nie wiem dlaczego ale ostatnio wszyscy mi to mówią jednak zawsze troche szybciej zaorać, a te 80 km dużo tansze nie będzie od 100 km

No tak, ale ten Case ma 6 cylindrów ja bym radził kupić z 4 bo na pewno mniej spali.

no tak 4 gary mniej spalą ale 6 cylindrow jest bardziej, eee jak to powiedzieć, bardziej wytrzymale i trwale od 4

http://www.allegro.p...nio_.html#photo
Zetor 8540 może 100km nie ma ale nie jest zły

fajny zetor i z turem no i nowy dosć a do zetora to problemu z czesciami raczej niebedzie, tylko jakby ciut mocniejszy

Edytowany przez mirasek, 17 maj 2008 - 09:59.
ortografia, interpunkcja

URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 maj 2008 - 09:42

100 sprawnych koni @Chota
Koledzy dobrze Ci radzą. Nie pchałbym sie w 6-cylindrowy ciągnik, mimo że ma swoje niezaprzeczalne zalety ale w lekkich pracach 4T wygrywa wydajnością (czytaj: mniej spali), dodatkowo ciągnik jest znacznie zwrotniejszy i zwinniejszy, więc będzie bardziej uniwersalny w naszych warunkach.

no tak 4 gary mniej spala ale 6 cylindrow jest bardziej eee jak to powiedziec bardziej wytrzymale i trwale od 4

2 dziury więcej do remontu :) a poważnie to wypracowany silnik będzie wypracowany, ile by nie miał cylindrów. Przy 4T liczyłbym sie z ewentualnym kosztem regeneracji turbiny i tyle.

Co do mocy to też bym sie nie upierał przy tych 100KM bo koniecznie chcesz ciągać pług 5-skibowy, ale co poza tym? Z Sipmą Z279 świetnie radzi sobie już 70KM, a podpięcie jej pod ~100KM często powoduje Heine-Medine mimo zabezpieczeń (poczytaj moje posty o Sipmie). Szukałbym czegoś w przedziale 80-90KM żeby pociągneło pług 4x40 i z lżejszym sercem zapniesz go do mniejszych maszyn po C360... chyba że kupujesz ciągnik tylko do orania :)

Przy wyborze kierowałbym sie głównie stanem technicznym, choć wizualny też jest ważny żeby nie było wstyd tym jeździć. Dobrze znaleźć kompletnego (zaczepy, obciążniki, błotniki, itp.) z pneumatyką i na względnie dobrych oponach przynajmniej z tyłu.

#14 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 18 maj 2008 - 16:40

100 sprawnych koni http://www.allegro.p...rdzo_ladny.html
Spoko Sprzęt, Tyle że te 5 km mniej, bardzo zadbany i ta kabina :) za te 10.000 zł co by ci zostało, to by ci na tura starczyło i jeszcze by ci zostało;)
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#15 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 23 maj 2008 - 07:07

100 sprawnych koni a jeszcze ciekawi mnie jak to jest z elektronika w tych case serji 51** bo juz slyszalem rozne opinje o nich <_<
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 23 maj 2008 - 12:24

100 sprawnych koni chota mógłbyś się pokusic o tego NH co link podał @DJBomba mój wujek ma takiego i wcale nie narzeka biegi załączane bez sprzęgła nawet jednosotpniowy wzmacniacz momentu(tylko ze u niego niedziała)....tylko ze rewers jest mechaniczny:(
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Dodaj odpowiedź