Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał zagęszczający do pługa obrotowego

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 maj 2008 - 13:48

Wał zagęszczający do pługa obrotowego Witam,
poradzcie mi na co musze zwrocic uwage wybierajac a pozniej kupujac wał do pługa,
mysle sobie o jakims campbellu tylko sam nie wiem jakim,
bedzie chodził z pługiem 3x48 wiec mysle ze taki wal powinien miec 160cm, tak coby zostalo te 5-6 cm na zakładke,
teraz nie wiem pojedynczy podwojny? jakie duze pierscienie?

na co zwracac uwage kupujac uzywany?
Pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał zagęszczający do pługa obrotowego Dzisiaj, 07:18
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 maj 2008 - 22:50

Wał zagęszczający do pługa obrotowego widzę zero odzewu więc coś napiszę :)

w wale ważny jest też kąt ostrza na pierścieniu, jednak nie mam pojęcia co na ten temat mówi teoria :) więc dobrze byłoby poczytać posty kogoś kto się trochę na tym zna :)

niedawno widziałem w ogłoszeniu (jakaś tam zachodnia gazeta ) campbella podwójna 2,2m 503 euro netto, u nas za taką trzeba dać powyżej 3 tyś zł...

przy używkach trzeba zwrócić uwagę na stan pierścieni, bo często trafiają się popękane.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 maj 2008 - 23:21

Wał zagęszczający do pługa obrotowego A u gościa u którego kupiłeś agregat to jakiś czas temu stało kilka sztuk, niektóre nawet dosyć ładne.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 19 maj 2008 - 07:39

Wał zagęszczający do pługa obrotowego szczerze powiem to mam nadzieje ze znajde cos blizej, bo znow jechac na calodzienna wycieczke i pozniej placic cala kupe siana za transport to troche srednio mi sie usmiecha.
ja w swoim aucie nie mam haka i nie chce miec, ojca "terenówka" to jest auto wyszykowany na dystanse do 30km bo dalej strach jechac, a matki fura owszem ma hak ale nie zapne tutaj przyczepki na która mialbym wlozyc 700 czy 1000kg - autko ma raptem 60km :)

no zobaczymy najwyzej sie przejade jeszcze raz w tamta strone i cos sie wybierze,
pierwsze co to chcialbym wogole zobaczyc jak bedzie wygladac pole po przejezdzie ibisem, drugie to musze znalezc jakies ramie, a dopiero na 3 miejscu jest zakup wału, ale tak czy siak musze wiedziec czego szukac :)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#5 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 19 maj 2008 - 13:34

Wał zagęszczający do pługa obrotowego e tam u nas stara ruska łada chodziła z przypczepą to po 900-1000kg węgla i stromy podjazd hehe wiec nie powinno być tak źle zalezy ile on bedzie ważył :) ale zawsze lepiej coś "na miejscu" znalesc

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 19 maj 2008 - 14:31

Wał zagęszczający do pługa obrotowego dobry wal to okolo tone wazy, plus przyczepka i juz mamy wieksza mase niz samochod (punciak) i wez takim jedz 300km w jedna manke
plug wazyl cos kolo tony to udalo mi sie ze sasiad berlingo w HDI go przyciagnal, ale nie chcialbym znow chodzic i zalatwiac no ale jak trzeba bedzie to sie pojdzie.

najpierw musze wiedziec co kupic a pozniej znalezc gdzies w miare blisko

#7 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 19 maj 2008 - 14:32

Wał zagęszczający do pługa obrotowego Jak ustawisz dobrze Ibisa to pole bedzie rowniutkie jak stół tylko trzeba sie troszke pomeczyc na poczatku. Ale zawsze wał na ciezkie gleby jest wskazany,tez musle nad zakupem.

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 19 maj 2008 - 15:30

Wał zagęszczający do pługa obrotowego wiesz tu chodzi o to zeby ziemia byla dobrze doprawiona tak zeby wjezdzac uprawowo siewnym bez zadnych zabaw wczesniej
a poza tym byloby super gdybym mogl siac rzepak na zasadzie - dzis orze, jutro sieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 maj 2008 - 23:09

Wał zagęszczający do pługa obrotowego http://www.lemken.co..._FixPack_PL.pdf strona 4
mysle ze ciekawie jest to opisane i o ile dobrze pamietam to glupot nie pisali akurat w tym folderze, takze polecam lekture :)

Załączone miniaturki

• wal_zageszczajacy.JPG

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 19 maj 2008 - 23:26

Wał zagęszczający do pługa obrotowego czyli podwojny cambell?
sasiad niby twierdzi ze jednego razu jak zaoral i zaraz spadl deszcz to pozniej woda mu stala ze hej, innym wsiaknelo a u niego stala i stala.
kurcze moze trzeba bedzie najpierw sprobowaz pozyczyc od ziomka taki wal i sprobowac zaorac chociaz jeden kawalek pola taka kombinacja??

znow dylematy, jak ja to kocham :)
po co mi byly te nowe maszyny :)

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 maj 2008 - 00:08

Wał zagęszczający do pługa obrotowego ja tam bym wzial podwojny i nie mialbym dylematow :) nie ma co jezdzic "na pusto" :)
a z tym wsiakaniem to jak szybciej zasiejesz zmniejszy sie szansa "popsucia" poprzedniej uprawy, takze prosta sprawa

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 20 maj 2008 - 07:26

Wał zagęszczający do pługa obrotowego czyli majac podwojny cambell - dzis orze, jutro sieje i co jak zaraz po tym spadnie deszcz?

#13 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 maj 2008 - 08:30

Wał zagęszczający do pługa obrotowego Ja też miałem taki dylemat :).

Jest jeszcze jeden problem - campbell ale z jaką średnicą pierścieni i jaki kąt ostrza wału. Ostry 30 stopni jak gleby naprawdę ciężkie. Ja wybrałem podwójny o średnicy 700 mm z 45 stopniowym ostrzem. mam jednak gleby mozaikowate i na kawałki gliniate przydałby się ten ostry, ale na lżejszych miejscach mógłbym go nieuciągnąć. Ale wsumie i na glinie jestem zadowolony z pracy tego wału.

Ta sytuacja z tą wodą u twego sąsiada mogła mieć miejsce właśnie przy użycia campbella z 30 stopniowym ostrzem (najwięcej ich wśród używek), a aż ciężkich gleb w tej okolicy z tego co się orientuje nie ma i nastąpiło zbytnie ubicie podglebia i woda po opadach zastagnowała.

Ja za podwójnym campbellem mam jeszcze kołeczkowy 500 mm (partner II), no to tutaj poza uwrociam aby zachaczać sam siewnik i siać :) .

A i im większa średnica tym lepsza praca wału i lżej idzie (900mm), ale za to dużo droższe :) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 20 maj 2008 - 09:20

Wał zagęszczający do pługa obrotowego no to juz wiem czego szukac, teraz jeszcze przekonac do tego ojca, bo on cos pobakiwal o pojedynczym no ale to tak przy pierwszym podejsciu do tematu,
najgorsze to ze dzis dzwoniłem do Grudziadza i dla mojej wersji IBISa nie ma hydraulicznych ramion do walu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 22 maj 2008 - 17:23

Wał zagęszczający do pługa obrotowego no to jutro jade po wal <_<
udało mi się ze sasiad jednak sprzedaje swojego podwojne cambella 700mm, jedyny jego minus to fakt ze jest waski bo rama ma 150cm a od skrajnego talerza do skrajnego jest 135, trudno najwyzej zostanie taki waziutki paseczek, liczy sie to ma przystosowanie do zapiecia tuza.

Teraz już tylko zostało zamówić ramię do wału, ale juz jutro bujne sie do kilku dilerów i cos sie załatwi, ciekawe jak to bedzie chodzilo?