Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW

64 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:46

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW

jasne że można ale nie radze :D te wszystkie kredyty to na zasadzie leasingu, no chyba że odliczysz sobie wat i masz możliwość odliczania podatku dochodowego, nie ma co kombinować najlepiej na prow braćkredyt agrounia w bgż i tyle a te wszystkie leasingi i inne wynalazki w obcej walucie są ryzykowne, stopy % mają spadać więc ten kredyt w bgz będzie taniał teraz na 9% a za rok 2 może być na 6-7%, a w leasing jest na około 14-15%

masz racje te kredyty fabryczne czy leasing to wygladaja ładnie i tanio ale jak bardziej popatrzec to juz nie tak wesoło. Brałem teraz kredyt w bgz agro unia oprocentowanie 9,6 i warunki w miare korzystne. No i prowizja 1,5 % wiec tez nie tak duzo a wkład własny jest potrzebny 20%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW Dzisiaj, 13:48
  •  

#42 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 31 grudzień 2008 - 16:54

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW panowie potrzebuje pomocy-brał ktos kredyt na pokrycie vatu z maszyn-jesli wogole mozna -jesli tak to w jakim banku i jaki % ?

#43 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 17:46

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW wiem że w banku spóldzielczym byl kredyt rolniczy i nie trzebabylo się okazywać żadnymi fakturami.oprocentowanie jak ja go bralem to 8% ale teraz może być wyższe.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share radosharks

radosharks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 20:50

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW czesc jestem ryczałtowcem jakie kroki mam podjac by przejsc na vAT????za info bede wdzieczny!! :P

#45 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 20:54

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW poczytaj w temacie Vat w rolnictwie tam jest wszystko
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#46 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 18:21

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW idźcie do banku spółdzielczego w swoim regionie. jak pogadacie z prezesem to może dadzą wam kredyt na 100 % inwestycji. tylko zabezpieczenie musi być lala. w moich stronach tak robią. albo kredyt na sam VAT oddzielnie i do przodu. u mnie w banku spółdzielczym oprocentowanie 9,75 % a prowizja 2 % ale z tego co ja wiem prezes schodzi troszkę. tylko trzeba poskomleć.

#47 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 luty 2009 - 14:16

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW biorąc ten kredyt i składając wniosek na PROW w agencji normalnie patrzą na to, czy lepiej wziąśc za gotówke???
prosze o szybką odp.....

#48 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 luty 2009 - 16:04

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW ich to nic nie obchodzi

#49 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 luty 2009 - 16:21

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW yhym, czyli biorąc ciągnik na kredyt można domagać sie zwrotu z prow?? ;)

#50 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 luty 2009 - 17:33

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW Ja brałem w BPS prowizja 1%, oprocentowanie 7,5% około wkład własny 10% wartości netto plus cały vat. O leasingach zapomnijcie , bo tam mówią ,że oprocentowanie 4% a wrzeczywistości to ze 20 a może i więcej. Vatu żaden bank nie skredytuje bo to nie jest koszt kwalifikowany. Radzę brać w banku, mimoże trzeba wyłożyć sporo kaski, ale ja miałem podpisaną umowę na SPO i dlatego starczyło 10% wkładu i vat a zabezpieczeniem są tylko maszyny.Do momentu otrzymania dotacji zabezpieczeniem była tez cesja z umowy dotacji z ARIMR. Od nowego roku podobno wojewodowie nie wyrażają zgody aby umowa mogła być zcedowana na bank i powiedziano mi w BPS że będę musiał coś dać na zabezpieczeni(hipoteka ) na okres od otzrymania kredytu do otrzymania dotacji. W banku bralem dużą kwote a koszt całkowity opłat odsetek i prowizji to około 30000 zł na 3 lata, a leasingo na ren okres to ponad 90000 zł a w dodatku przez caly okres leasingu maszyna jest ich , a w banku mam zastaw rejestrowy i nawet w dowodzie nie mam wpisu że są zastawione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 luty 2009 - 22:01

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW a np.jakieś kredyty w BS są dla rolników, najlepiej to dla starszych po 40, bo przed to wiadomo... o ile dobrze pamiętam to jest jakis na 6% chyba, ale to tak troche dużo ;)

#52 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:59

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW dla osób po 40 to są preferencyjne z linii IP czyli inwestycyjny podstawowy. ale ten kredyt nie może być udzielony na maszyny zakupowane z PROW. bo to jest podwójna pomoc na ten sam cel. kredyt ma oprcocentowanie ok 5,5 % może teraz po spadku redyskonta może być troszkę niższe. tak u nas na PROW BS daje 9,75 % chyba i prowizja ok 1,5 %. BGŻ to tak do końca uczciwie z tymi odsetkami nie szaleje ba patrzcie czy będziecie mogli wcześniej ten kredyt spłacić bez opłat dodatkowych za wcześniejsze spłacenie. BGŻ to teraz jest Bank holenderski. tak więc się pilnujcie bo holender podobno najgorszy skąpiec.;)

#53 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:13

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW Nie ma żadnej opłaty za wcześniejsze spłacenie kredytu w BGŻ, pod warunkiem że taką spłatę zgłosimy pisemnie 7 dni roboczych wcześniej. Oprocentowanie w BGŻ na maszyny brane z PROW AGRO UNIA to aktualnie 8.,92%, prowizja 1,5%.

#54 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:40

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW w BS bez żadnych podań i papierów. mam kasę to ide do banku i wpłacam. i nikogo nie pytam czy mogę wcześniej spłacić.

#55 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 luty 2009 - 21:14

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW Z tą wcześniejszą splatą to sprawdźcie umowę , bo już pisalem gdzieś ,że jak uzgadniałem kredyt pomostowy to bylo powiedziane że 0% za wcześniejszą spłatę, ale przy [odpisaniu umowy zobaczyłem że jest 1% za każdy miesiąc wcześniejszej spłaty - bank jak daje kredyt to musi zarobić, a jak splacacie wcześniej to bank nie zarabia - radzę dobrze przeczytać żeby nie było zdziwienia(dobra rada tylko).

#56 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 05 luty 2009 - 11:30

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW Ja targowałem jakiś czas temu kredyt między dwoma bankami BS i PKO BP to 10% odsetki i 2% prowizja zeszli w PKO BP 7,5% i 1%. Chciałem na Vat na 3 m-ce namówili mnie na 6 m-cy (w razie co) bez dodatkowych opłat w razie wcześniejszej spłaty, wziołem. Spłaciłem po 2 miesiącach, a oni że była inna umowa i dowalili mi kare, po kłótniach zapłaciłem 300zł a chcieli odsetki za 4 m-ce. Piszcie wszystko na piśmie. Banki powinne być uczciwe ale pracownicy są różni.

#57 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:07

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW Przed podpisaniem umowy chciałbym "wziąść" kredyt pomostowy, czy jest to wogóle możliwe i jakie potrzebne są papiery(czy to ma być kopia wniosku,czy coś innego)?

#58 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 05 luty 2009 - 20:17

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW przed podpisaniem umowy... to chyba tylko komercyjny

#59 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 05 luty 2009 - 20:33

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW Ale chyba powoli można załatwiać kredyt ,a potem dostarczyć umowę-czy dopiero z podpisaną umową można się brać za cokolwiek w tej sprawie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 05 luty 2009 - 20:43

kredyt na ciągnik wzięty na nowy PROW pójdź do banku po wykaz potrzebnych dokumentów, min. po biznes plan przedsięwzięcia, zaświadczenia z KRUS, UG itp, później faktury proforma, lub ewentualnie faktury terminowe, ale z dość długim terminem, bo bank nie może przelać kasy za faktury które się przeterminowały, a przyznanie kredytu w niektórych bankach może trwać nawet kilka tygodni