Skocz do zawartości

Zdjęcie

odkamienianie pola

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 13 maj 2008 - 18:20

odkamienianie pola dowiedziałme się dzisiaj że Fundusz Ochrony Gleb i Gruntów (chyba jakoś tak ) dopłaca do odkamieniania i odkrzaczania gruntów. Czy ktoś może korzystał z teog rodzaju pomocy i o jakie sumy do ha można się starać

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odkamienianie pola Dzisiaj, 11:24
  •  

#2 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 15 maj 2008 - 07:04

odkamienianie pola Pierwsze słysze ale temat warty przemyslenia i zagłebienia.

#3 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 maj 2008 - 08:26

odkamienianie pola a czy ten program nie dotyczy przypadkiem tylko gruntów odłogowanych i takich na których ma być wznowiona produkcja ??? (np z ANR)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 maj 2008 - 08:57

odkamienianie pola U mnie organizuje to gmina. Urząd Gminy występuje o udzielenie dotacji ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na realizację zadania pn. "Odkamienianie gruntów rolnych w gminie (nazwa gminy)". U mnie składanie wniosków o przyznanie dotacji na odkamienianie posiadanych gruntów ornych było do dnia 30 listopada 2007r. na odkamienianie w 2008 roku. Do wniosku należało dołączyć wypis i mapę działek z oznaczeniem gruntów ornych do odkamieniania. Złożony wniosek nie był jednoznaczny z przyznaniem dotacji, gdyż uzależnione jest to od pozyskania środków z funduszu celowego i wysokości dotacji. Zbierało się kamienie i składowało w jednym miejscu. Po zebraniu kamieni ze wszystkich wcześniej wskazanych we wniosku działek przyjeżdżała osoba z gminy i mierzyła (w metrach^3) ile jest tych kamieni. Co do kasy jaką płacili to 40 zł za metr^3 czyli nie za dużo. Kamienie przechodziły na własność gminy. To tak w skrócie jak to przebiega u mnie w gminie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 19 maj 2008 - 15:47

odkamienianie pola no to nie wąsko gmina przejmowała kamień warty około 40-50zł za tone w cenie 40 zł i to jeszcze się nazywa dotacją super kocham ten kraj

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#6 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 19 maj 2008 - 16:45

odkamienianie pola

no to nie wąsko gmina przejmowała kamień warty około 40-50zł za tone w cenie 40 zł i to jeszcze się nazywa dotacją super kocham ten kraj

No nie wiem czy to kiepska cena, ja z tego dofinansowania zbierałem kamienie w 2006/7 i byłem zadowolony. Jakoś nie spotkałem chętnych w mojej okolicy na kupno moich kamieni, nawet za pół tej ceny. A co do przejęcia kamieni, to moja pryzma kamieni została u mnie, jakoś UG ich nie zabiera. Co do ceny to 1tona przerobionogo bazaltu (bo taki jest na moich polach) jest niższa niż te 40 zł, co prawda 1m^3 to więcej niż 1 tona, ale i tak dotacja jest ok.
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:56

odkamienianie pola Czy ktoś się orientuje czy składa się jeszcze wnioski o odkamienianie i odkrzaczanie?

WebRep

Ogólna ocena reputacji

Strona nie ma oceny reputacji
(za mało głosów)