Skocz do zawartości

Zdjęcie

maliny

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 maj 2008 - 15:15

maliny najlepszy do malin to jest ursus c-330 ;) takim duzym mtz to jak zrobisz szerokie rzedy to wjedziesz ale jak waskie to nie da rady

5,5 ha bedzie dobrze ale sory ze to powiem- myslisz jakbys mial 5 lat
sezon to zalezy od roku ale przewaznie od konca czasem polowy czerwca do października- mowie tutaj o odmianie letniej (czerwiec, lipiec) i odmianie jesiennej (sierpien- październik) tylko trzeba wliczac to ze na poczatkach nie ma pelnych zbiorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maliny Dzisiaj, 12:20
  •  

#22 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 maj 2008 - 21:30

maliny

o czym ty piszesz? sory ale troche nie zrozumialem twojego posta

piszesz ze nie ma interesu otoz jest ;) niech z hektara bede mial 4,5 tony a malina niech bedzie srednio po 4zł to jest 18 tys na czysto wiec do tego dojdzie 1500zł doplaty do daje 19,5 tys
wiec nie jest to malo wyciagnij wiecej z czego innego no chyba ze z konopi indyjskich

a co do odbiorcow to mam na wsi 4 skupy i moge sobie zawieźc do ktorego mi sie zywnie podoba ale i tak woze tylko do jednego

18tys + dopłata na CZYSTO... chyba w przypadku jesli nie jest sie uzaleznionym od najemnej siły roboczej :) a gdzie wyparowały koszty obsługi mechanicznej, nawozów, srodk. ochr. chem.?
Otoż miałem na mysli, ze to kiepski pieniądz w przypadku jesli z 1ha ....ja osiagam polowe tego z 15ar :) ot to miałem na mysli jesli mam być dosłowny :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 maj 2008 - 11:42

maliny kolego o czym Ty w ogóle piszesz i sorki ale odnoszę wrażenie, że chcesz zawracać kijem Wisłę. Piszesz o 10 ha a masz 5,5 (z tego co wyczytałem) ok dokupisz ziemi za którą wywalisz ze 100 tyś. No to zaczynamy. Nie wiem jakim sprzętem dysponujesz ale załóżmy że masz cały park maszynowy. Najlepiej było by opryskać raundapem no i ładnie uprawić. W międzyczasie zastosować nawozy. Koszt jednej sadzonki to ok 0,70 gr a jak bierzesz więcej to będzie taniej. Podam Ci przykład na swojej osobie. Zakupiłem 1800 sadzonek po 0,60 gr co daje 1080 zł a obsadziłem ok 30 arów. W malinach dopiero raczkuje ale na hektar potrzeba ok 6 tyś sadzonek - poprawcie mnie jeśli sie mylę. czyli na Twoje 10 ha potrzeba 60 tyś sadzonek co daje ok 36 tyś do tego ludzie do sadzenia powiedzmy po 5 zł/godz - część z tych sadzonek zapewne sie nie przyjmie. ojej nie chce mi sie dalej wyliczać. Na samo założenie plantacji potrzeba grubo ponad 50 tyś. nie licząc zakupu ziemi, sprzętu. Ciężko o ludzi do pracy. Ja mam 2 ha truskawki i dosadzam malinę. Lepiej stopniowo dochodzić do tych 10 ha i obsadzać z roku na rok coraz więcej ale już własnymi sadzonkami. Ja wiem że marzenia i plany trzeba realizować ale przy tym wszystkim trzeba zachowac zdrowy rozsądek. Życzę Ci abyś obsadził od razu te 10 ha i trzepał kasiurkę ale osobiście uważam że jest to niewykonalne - przynajmniej nie wszystko na raz. Tylko nie zechciej mnie zrugać z góry do dołu ale po prostu napisałem Ci realia - może troszke drastyczne ale prawdziwe
pozdrawiam i powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#24 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 maj 2008 - 17:15

maliny

18tys + dopłata na CZYSTO... chyba w przypadku jesli nie jest sie uzaleznionym od najemnej siły roboczej :) a gdzie wyparowały koszty obsługi mechanicznej, nawozów, srodk. ochr. chem.?
Otoż miałem na mysli, ze to kiepski pieniądz w przypadku jesli z 1ha ....ja osiagam polowe tego z 15ar :) ot to miałem na mysli jesli mam być dosłowny :)

to ja mialbym do ciebie pare pytan na gg odezwe sie wieczorem :)
co do sily roboczej to nikogo nie najmuje wiec nie jestem uzalezniony