pitras

Środki Unijne

Polecane posty

pitras    22

SIEMKA

Mam pytanie czy mogie jeszcze liczyć na jakieś fundusze unijne na spłate kredytu na zakup maszyn,ktury wziełem w tamtym roku. I z jakich programuw mug bym jeszcz skorzystać

[z gury dzięki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ja ci proponuje kupic slownik ortograficzny lub moze lepiej jakis program darmowy zainstalowac co sprawdza pisownie i najpierw w nim pisac a pozniej na forum

 

co do srodkow to juz na 99% nic nie zostalo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Niewiem czy dobry temat wybralem ale niechcialem zakladac nowego. Chodzi mi o doplaty do nowego ciagnika niewiem czy to dobrze napisze ale chcialem sie zapytac czy maszyna mosi byc nowa czy moze byc uzywana? zeby dostac doplaty? Bo mowia roznie jedni ze nowa a drudzy ze mzoe miec 5 lat


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Z tego co wiem to musi być nowa. Był pomysł żeby i używane do tego programu dorzucić, ale ponoć nie przeszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja pytałem sie w piątek i niby można do 5 lat tylko że musi być to sprzęt nie kupowany z pomocą krajową albo unijną a kto kupuje ciągnik za gotówke także będzie taka możliwość , trzeba trafić ciągnik który był kupiony w leasingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

No bob wlasnie znajomy sie tez pytal gdzies w jakims urzedzie i mowili ze 5 lat. Czyli moze miec 5 lat ale osoba ktora sprzedaje ciagnik nie brala do tego ciagnika doplat tak ? dobrze zrozumialem? Aha i chodzi o te doplaty co teraz maja byc niewiem czy sie jakos nazywaja i czy sa jakies inne.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Aha i jeszcze jedno ile sie otrzyma %?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Aha i jeszcze jedno ile sie otrzyma %?

 

W zależności od regionu 40, 50 lub 60% ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

A wiesz moze ile w jakim regionie? Konkretnie chodzi mi o podkarpacie.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
A wiesz moze ile w jakim regionie? Konkretnie chodzi mi o podkarpacie.

 

To jest powiązane z onw. A w podkarpackim to 50 albo 60 będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Aha dzieki wielkie.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

Siemka pzrzeczytalem te wiadomosci i mam pytanie jakie warunki trzeba spełnic zeby dostac taka dopłate? Czy to jest dopłata tylko dla młodych rolników czy dla wszystkich bez ograniczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

Konkretnie onteresuje mnie kupno ciągnika ok 200KM a z taka doplata moglbym kupic o wiele nowsza maszyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Massey edytuj posty a nie piszesz jeden pod drugim!!!! Wiek jest chyba do 40 lat, ale nie jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

nie ma odpowiedniego tematu wiec tu pisze :

macie jakis wzor zapytania ofertowego z dogrywki SPO 2006 na caignik?? pilnie potrzebne:(


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

ja mam taki wzór zapytania, podaj maila to ci go wysle


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Słyszeliście może, że została dodatkowa pula na rozdysponowanie (inwestycje w gospodarstwach rolnych)?? Nie wiecie może jakie sa warunki?? Bo chcielibyśmy z tatą skozystać:rolleyes: pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

:rolleyes:

nie ma odpowiedniego tematu wiec tu pisze :

macie jakis wzor zapytania ofertowego z dogrywki SPO 2006 na caignik?? pilnie potrzebne:(

 

 

Jedź tam gdzie masz zamiar kupować to sami zrobią ci oferty i zapytania a jak będziesz kupował maszyny u 1 sprzedawcy o wartości netto poniżej 50000 zł to nie potrzeba zapytań tylko oferte z tej firmy ja tak brałem na rozsiewacz i dźwig do bigbagów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

obawiam sie ze juz moze byc troche za pozno, chyba ze masz zamiar sam wniosek wypelniac, bo z tego co obserwuje to biura ktore sie tym zajmuja przezywaja straszny BUM :rolleyes: i beda mialy problem zeby sie wyrobic z tym co juz wzieli na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

w mojej okolicy jest tylko kilku rolników dobrze wyposrzonych i 3 spódzielnie z nowym parkiem maszynowym tak więc moze by przyznali coś?? bo inni napewno nie będa składać!! a kwota to tylko 20000 zł:rolleyes: maszyny i hektary:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Kredyt :rolleyes:


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj