Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepustowość kombajnów

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 23:15

Przepustowość kombajnów jaka jest maksymalna możliwa prędkość koszenia kombajnem stojącego zboża-powiedzmy dorodnej pszenicy-nie chodzi mi to u ograniczenia wynikające z małej wydajności kombajnu, tylko o możliwości hedera-przy ilu km/h może zacząć nie nadążać z docinaniem lub pobieraniem masy? ewentualnie gdzie kończą się możliwości obserwacji i kontroli operatora (unikanie kamieni itp) ?
Pytania są kuriozalne, ale "kombajniście"-laikowi pomogą w teoretycznych rozważaniach :P

10-11km/h?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepustowość kombajnów Dzisiaj, 03:15
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2012 - 23:52

Przepustowość kombajnów Jeśli Ci chodzi o zestaw: heder + maszyna napędzająca go w znaczeniu samo cięcie to zobacz na wydajności pokosówek
Przykład:
http://click.infospa...305A3E36D562AD4
Takiej informacji szukałeś?

#23 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 01:27

Przepustowość kombajnów raczej odpowiedzi nt sensu założenia do wydajnego kombajnu hederu 4,5-5 metrowego podczas gdy standardowo ludzie wyposażają go w 7 metrów,poniewaz priorytetem jest przejazd po drogach bez odpinania przyrządu na wózek, z racji dużej ilości malych działek.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#24 Share Cooler2010

Cooler2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 07:48

Przepustowość kombajnów Kolega ma Claas'a Avero i przy 11km/h już kosa nie wyrabia.

#25 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 09:13

Przepustowość kombajnów Ja mam w fahrze system schumacher, kosa ma ponad 1000skoków na minutę, nigdy nic się nie zapchało nawet w jęczmieniu z przerośniętą wsiewką koniczyny. Nieraz przy cięciu zostanie pasek zboża 1-1.5m to 2bieg i pełen przyspieszacz i ucina ładnie. Ograniczeniem jest po mojemu ślimak bębna, przy zbyt dużej masie materiału lubi stanąć (sprzęgło rozłączy napęd)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 listopad 2012 - 14:12

Przepustowość kombajnów maks co kosiłem to pszenica - plon 1t z 2ha, zapomniałem zmienić biegu z 2 do jazdy po polnej drodze na 1 do koszenia - prędkość 10-11 km/h
problemem było to, że zboże miało ok 15-20 cm z czego połowę stanowiło kłósko. Po odcięciu od słomy kłósko zostawało na podłodze hedera, bo ani motowidła ani ślimak nie był w stanie tego pociągnąć do gardzieli.
nie widać było aby kosa rwała kłóska - jeszcze było ładnie ucinane.

Na szczęście takie pole miałem tylko raz w życiu.
tak informacyjnie - heder 4.8m kombajn 5 klawiszy, silnik 200km

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#27 Share kubus19946

kubus19946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Wszystkie możliwe maszyny

Napisany 29 listopad 2012 - 16:39

Przepustowość kombajnów Claas Tucano 320 , żyto jare, 10.9km/h żałuję ze nie zrobiłem zdjęcia. Heder C490.

#28 Share kenzol

kenzol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 14:36

Przepustowość kombajnów Odświeżam temat, bo wydał mi się interesujący, jako że sam zajmuję się w swojej pracy magisterskiej problemem doboru maszyn rolniczych dla gospodarstw i interesuje mnie opinia rolników na ten temat. Ktoś tutaj zaproponował, aby stworzyć bazę informacji o maszynach, zawierającą informacje istotne, które niekoniecznie podają producenci. Chodzi tutaj, np. o przepustowość kombajnów. Ja powiem tak: taka baza danych byłaby bardzo pomocna dla rolników, ale jeśli naruszałaby w jakikolwiek sposób interesy jakiegoś producenta maszyn, którego produkt znalazłby się na ostatnim miejscu w tej bazie danych i udowodnione byłoby, że jest kiepski i nie warto go kupować, to moglibyśmy być pewni, że autor takiego pomysłu miałby wytoczony proces w Sądzie, a ta baza danych musiałaby natychmiast zniknąć:-) Można podawać publicznie jakieś wzory, metody doboru, programy komputerowe, ale nie można na forum ogólnym udowadniać, że TEN kombajn jest kiepski, a TEN bardzo dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share eugene

eugene

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 10:41

Przepustowość kombajnów temat byl bardzo ciekawy i pouczajacy oczywiscie ze z tego czegos pozytecznego sie nauczylem dziekuje wszystkim