Gość JohnDeere6030

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ?

Polecane posty

begbie5    0

klikalem odpowiedz ale samo cytuje.

 

filtry pol biedy, a poza filtrami kupujesz oryginalne, czy zwykle czesci?

 

 

w seriach 20 i 30 wajcha forward reverse - wczesne modele - bylo duzo problemu z tym

 

6820 premium 2004 - 4wd box rozsypany, pekla obudowa

 

IMG00084-20110321-1152.jpg

 

IMG00072-20110321-0917.jpg

 

IMG00071-20110321-0917.jpg

 

IMG00070-20110321-0917.jpg

 

IMG00080-20110321-1151.jpg

 

IMG00081-20110321-1151.jpg

 

IMG00083-20110321-1152.jpg

 

IMG00082-20110321-1151.jpg

 

IMG00091-20110321-1159.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie tylko linka od recznego pekła i był mały wyciek z pod pompy paliwowej ale to na gwarancji zrobili niestety linki już nie (600zł) (gwarancja nie obejmuje pasów i linek ktorych w tych ciagnikach jest od h**a)ale nie kupowaliśmy tylko do zakucia dalismy i wyszło 40 zł z przesyłka :D a i jeszcze było na poczatku cos takiego że odrazu po przywieźieniu robił z prasą cały dzień i po prostu elektryka siadła przyczynom był źle zamontowany przekaźnik od ładowania (pokrywa była od 5620 i inny układ tam jest) poza tym nie ma sie do czego przyczepić ale ma tylko 900 mth (2008r) z tym że chodzi tylko w prasie i kosiarce...sporadycznie talerzówka i przyczepa ale w tym roku idzie na uprawe żeby mocno w dupe dostał póki jest gwarancja.. najbardziej irytują mnie skrzypiace plastiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
begbie5    0

7530 powerquad sie rozlecial, skrzynia zablakowala sie kompletnie, nie mozna bylo ruszyc slonia

 

IMG00076-20110321-1150.jpg

 

po spuszczeniu oleju zaczely wylatywac resztki skrzyni, 4wd box uszkodzony

 

IMG00077-20110321-1150.jpg

 

IMG00089-20110321-1155.jpg

 

IMG00079-20110321-1151.jpg

 

jak powerquad wyjdzie z tramy to zobacze co sie posypalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czesc. Przestancie pisac bajki, ze John Deere sie nie psuje. Pracuje dla Delaera John Deere na zachodzie irlandi, zarzadzam czesciami na sklepie i obsluguje mechanikow. Cos do powiedzenia tutaj mam.

 

Po pierwsze, w irlandi wszyscy jezdza na opale i nikt na nic nie narzeka - byc moze dlatego, ze opal jest lepszej jakosci. Generalnie nie ma znaczenia, czy common rale, czy pompa rotacyjma, nic sie nie dzieje z wtryskami, itd. Pompy w baku sie zuzywaja i to jest normalne, nie sa trwale i wszyscy uzywaja tutaj zamiennikow z vapormatic - sa wystarczajaco dobre. raz na jakis czas, trzeba wlac uszlachetniacza bezposrednio do filtra, co by pompa przeciscila wtryski - zalecane przez service menagera. rzadszym przypadkiem jest zepsuta pompa druga, przykrecona na ramie pod silnikiem. ale to normalne. filtry radze wymieniac czesto i dwa na raz.

 

Kolego w Irlandii nie jeżdżą na opale to jest ropa tak zwana rolnicza od zwykłej różni się jedynie tym ze jest zabarwian na czerwono. No i jeszcze ceną bo jest duzo tańsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
begbie5    0

skad masz taki info?

jezeli juz chodzi o scislosc to green diesel ma kolor zielony i jest uzaywany jako opal.

chyba, ze mowisz o typowej parafinie, ktora ma kolor malinowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Informacje mam stąd ze kilka lat pracowałem na farmie w anglii gdzie właścicielem byl irlandczyk, a paliwa używają tego samego. Tej czerwonej ropy to wlałem tysiące litrów do ciągników akurat JD. I na początku też myślałem ze to opał, ale sie zapytałem i stąd wiem ze to specjalna ropa. A na parafinie to chyba by dużo nikt nie najeździł , bo raz przez przypadek wlałem trochę tego do JD i nawet zapalić nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
begbie5    0

kabina w gorze, nie moge sprawdzic teraz, pozniej dopisze.

 

tutaj w irl powiedzmy tzw traktor diesel ma kolor zielony i jest rowniez uzywany do opalu.

 

karosyna - slyszalem ludzie na niej jezdzili, ale co niektorzy pozacierali pompowtryskiwacze.

 

 

IMG00093-20110321-1348.jpg

 

IMG00092-20110321-1233.jpg

 

IMG00094-20110321-1349.jpg

 

IMG00095-20110321-1357.jpg

 

IMG00098-20110321-1358.jpg

 

IMG00096-20110321-1357.jpg

 

IMG00097-20110321-1358.jpg

 

IMG00099-20110321-1359.jpg

 

ciagnik kupiony w 2008, czesciowo bedzie uznana gwarancja. W Polsce chyba to byloby nierealne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Części tylko oryginalne.

 

No cóż nie dziwi mnie to wszytko, przy takim nasyceniu elektroniki oraz coraz bardziej rozbudowanych podzespołach awarii nie uniknie się. Ale zgadzam się że awaryjność w JD z roku na rok rośnie, ba nie tylko w JD.

 

Jedyne co mnie dziwi to to że maszyny przy tak skomplikowanych naprawach nie są wcześniej gruntownie myte.

 

Wracając do bezstopniówek to przy jakich przebiegach najczęściej padają? Czy po założeniu nowej skrzyni problem za kilka tys h nie powraca? Słyszałem że teraz AP to poprawiona wersja.

Czy w PQP często zdarzają się takie akcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
begbie5    0

myja praktycznie zawsze, nie wiem czemu ten nie byl myty.

z tego co slyszalem, to pilnam awaryjna robota, traktor zrzucono widlakami do garazu, bo tylne kola sa zablokowane.

 

pqp sa robione dosc czesto, najczestsza przyczyna to zly olej. tarcze ida, nier ma znaczenia czy nowy czy stary.

autopowery sypaly sie przy 2-3 rocznych maszynach

 

jezeli chodzi o 7530 to posypalo sie cos na dyferencjale. skrzynia jest okay.

 

IMG00100-20110321-1509.jpg

 

IMG00101-20110321-1509.jpg

 

IMG00102-20110321-1510.jpg

 

IMG00104-20110321-1510.jpg

 

IMG00106-20110321-1511.jpg

 

IMG00111-20110321-1619.jpg

 

IMG00112-20110321-1619.jpg

 

IMG00113-20110321-1620.jpg

 

IMG00114-20110321-1622.jpg

 

PY018335_______UN20JUL09.png

 

rozlecialo sie synchro, czesc numer 5, ktora sklada sie z kilku czesci.

amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@begbie-czy seria 5020 ma jakieś typowe usterki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
begbie5    0

przepraszam, rozleciala sie czesc 9 i 10

 

IMG00117-20110321-1710.jpg

 

 

IMG00118-20110321-1716.jpg

 

IMG00115-20110321-1708.jpg

 

IMG00119-20110321-1717.jpg

 

powiem tak, ja bym kupil osobiscie john deere. kwestia uzyweac dobrych filtrow, oryginalnego oleju, oryginalnych czesci,dobrego serwisu, i odpowiedniej wiedzy - przeczytanie instrukcji obslugi.

 

serie 20 i 30 sa dobre, maja duzo elektryki i czasem moze pojsc soneloid, switch czy linka. typowym problemem [produkcyjnym jest egr, reszta to wypadki losowe, ktore sie zdarzaja.

 

seria 10 najlepsza, najtaniej daje po kieszeni

 

seria 00 tez dobra, ale nie tak jak 10.

 

stare bestie typu 2040 to klasyki, ktore tez nie sa zle.

 

moimi postami chcialem udowodnic, ze john deere jest zniszczalny, tak samo jak mercedes czy leksus.

ale to dalej dla mnie najlepszy traktor na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale mógłbyś coś wspomnieć o serii 5020 ?-bo jak rozumiem cały czas piszesz o serii 6000 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

osobiście nie mam jd ale mój sąsiad ma i nie wiedzie żeby stał u niego serwis albo żeby sam przy nim grzebał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

pqp sa robione dosc czesto, najczestsza przyczyna to zly olej. tarcze ida, nier ma znaczenia czy nowy czy stary.

autopowery sypaly sie przy 2-3 rocznych maszynach

 

jezeli chodzi o 7530 to posypalo sie cos na dyferencjale. skrzynia jest okay.

 

Jakby nie było to olej to podstawa, ja stosuje tylko oryginał, oczywiście na czas wymieniany ale niestety nie biorę do tego serwisu.

 

@jaro skrzynia podobna do tych z 6020, jedynie mniejsza liczba modułów, jak padnie to troszkę taniej wyjdzie od tych większych.

Kolega pisał że mało tam takich "ciapków" chodzi, przeczytaj dokładnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja czytałem dokładnie-była tam mowa o serii M :D (a to jest i nowe i proste) .Jak jest zbudowany to ja wiem-chodziło mi tylko o to czy w Irlandii mają jakieś problemy z tym ciągnikiem-bo w niemcowni praktycznie żadnych.

PS.Jak mają duże to i "ciapki" muszą mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Kolego begbie a moze opowiesz wszystkim na forum tak naprawde jakie sa przyczyny takich usterek a nie wklejasz zdjęcia usterek typowo mechanicznych i piszesz ze w JD siada elektronika.

Koledzy nie sluchajcie go Awarie ktore sa wyzej udokumentowane to tylko i wyłącznie sa spowodowane przez skrajny debilizm operatora maszyny ktory nie wie ze PARK wbija sie na postoju i do czego służy sprzęgło bo tylko tak mozna uszkodzic skrzynie w JD hehe co za jeleń tym jeździ a kolejny rzeźnik to ten co załatwił tak ten kosz od przedniego napędu wytłumaczcie mu do czego służy rewers w tych ciagnikach. Apeluje do wszystkich czytajcie instrukcje obslugii albo pytajcie bo przynajmniej 50% awarii to niewiedza ale Ci od tych JD to przeszli sami siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Bardzo fajny temat, mam nadzieję że takie tematy będą powstawać również w innych markach i będą je czytać producenci maszyn rolniczych. @begbie5 naprawiacie tylko ciągniki JD, na ile jest udzielana gwarancja w Irlandii bo ja znalazłem informację, że w UK na 5 lat lub 5000 godzin ?

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kabina w gorze, nie moge sprawdzic teraz, pozniej dopisze.

 

tutaj w irl powiedzmy tzw traktor diesel ma kolor zielony i jest rowniez uzywany do opalu.

 

karosyna - slyszalem ludzie na niej jezdzili, ale co niektorzy pozacierali pompowtryskiwacze.

 

Nie chciał bym się kłucić ale jestm prawie pewien , że używają tam takiego samego diesla w rolnictwie jak w anglii. A żadna karosyna to napewno nie jest bo jak byłem tam 3 lata to 2 JD nigdy nie miały żadnego problemu z pompą badz wtryskiwaczami, a pracowały nie mało ok. 2500 mtg/rok. A czy te ciągnik które naprawiecie przypadkiem nie robia w firmach usługowych ???? Bo oni nie moga używać tego rolniczego paliwa. No i może stąd te awarie, bo z tego co widzialem to oni sprzetu nie oszczedzają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Spokojnie, tego się nie dowiemy jacy "artyści' jeździli tymi ciągnikami. He he włączanie postoju w czasie jazdy :huh: To jest najlepsze.

 

@unki ale awarie bezstopniówek to stały temat w serii 6020, 6030 oraz 7030 Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kolego begbie a moze opowiesz wszystkim na forum tak naprawde jakie sa przyczyny takich usterek a nie wklejasz zdjęcia usterek typowo mechanicznych i piszesz ze w JD siada elektronika.

Koledzy nie sluchajcie go Awarie ktore sa wyzej udokumentowane to tylko i wyłącznie sa spowodowane przez skrajny debilizm operatora maszyny ktory nie wie ze PARK wbija sie na postoju i do czego służy sprzęgło bo tylko tak mozna uszkodzic skrzynie w JD hehe co za jeleń tym jeździ a kolejny rzeźnik to ten co załatwił tak ten kosz od przedniego napędu wytłumaczcie mu do czego służy rewers w tych ciagnikach. Apeluje do wszystkich czytajcie instrukcje obslugii albo pytajcie bo przynajmniej 50% awarii to niewiedza ale Ci od tych JD to przeszli sami siebie.

 

Własnie chciałem cos takiego napisać-ze chyba jakis niedorozwój jeździł tym ciagnikiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

a ja tak troszkę odbije od tematu, w te największe mrozy (-22...) chciałem odpalić swojego 6430 i nie mile się rozczarowałem. Podgrzałem świece kręcę i nic odczekałem chwile i znowu podgrzałem i znowu pomiałczał i nic, akumulator padł podłączyłem drugi i też padł w końcu podłączyłem rozruch ustawiłem na szybkie ładowanie a później na rozruch pomęczyłem go trochę znowu podładowałem i znowu kręciłem i zapalił z bólem. Pojeździłem trochę zgasiłem i później bez problemu palił, czy są powody do obawa??? mam go 2 lata i ma ponad 200Mth, co mogło być przyczyną przymarznięte paliwo czy coś poważniejszego??? świece na przykład ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
    • Przez Jaca303
      Witam mam taki problem. John Deere 1850 na kolumnie kierowniczej ciśnienia oleju zrzuca simering ten  na górze kolumny na walku kierowniczym. Kolumna Nowa bo na starej był ten sam objawy. Co może być przyczyną?
    • Przez AdrianAndrzejewski
      Witam Panowie mam pewien problem z ogrzewaniem w John deere 7530 premium.Jelonek wyposazony jest w climatronic po przestawieniu na cieple powietrze np 26C ciagnik nie grzeje.Temperatura silnika nie przekracza 75c przejechalem traktorem 25 km i to byla max temperatura .Teraz Pytanko co moze byc winne Termostat ? .daje obrazek tylko na nim wylaczona jest dmuchawa ale po wlaczeniu i tak mimo 26.5 leci caly czas zimne powietrze:(.Jest to moj pierwszy pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj