Skocz do zawartości

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ?

105 odpowiedzi na ten temat

#21 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 16:37

Po pierwsze, w irlandi wszyscy jezdza na opale i nikt na nic nie narzeka - byc moze dlatego, ze opal jest lepszej jakosci. Generalnie nie ma znaczenia, czy common rale, czy pompa rotacyjma, nic sie nie dzieje z wtryskami, itd. Pompy w baku sie zuzywaja i to jest normalne, nie sa trwale i wszyscy uzywaja tutaj zamiennikow z vapormatic - sa wystarczajaco dobre. raz na jakis czas, trzeba wlac uszlachetniacza bezposrednio do filtra, co by pompa przeciscila wtryski - zalecane przez service menagera. rzadszym przypadkiem jest zepsuta pompa druga, przykrecona na ramie pod silnikiem. ale to normalne. filtry radze wymieniac czesto i dwa na raz.

nie wiem czym jezdzicie, zabytki typo seria 00 czy 10 nie sa takie zle, tragedia jest z seria 20 i 30
w ciagu 2 lat co zauwazylem to:
- problem z silnikami w nowych traktorach - luzujace sie sruby na korbowodach- wychodzily bokiem, pekalu bloki
- czesty problem z zatartymi lozyskami w tylnym dyferencjale\
- probelmy z egr dlatego wszystkie traktory nowe mialy wymieniane chlodnice egr, bo ciekly
- byl problem ze startemai - wszystkie nowe traktory przechodzily modyfikacje i wkladane byly na nowe
- problem z autopower - 3 nowe skrzynie w 2 lata przy nowych 7530

problemy napinaczy i rolek paska klinowego sa dosyc czeste, nie ma znaczenia czy napinacz mechaniczny czy hydrauliczny, ida oba.

Pompka, masz rację miałem u siebie to samo.
Paliwo opał i inne u nas miał lane i nic z układem wtryskowym się nie dzieje.
Auto Powr znany temat, na 100 % wadliwe są skrzynie, sam znam 3 przypadki.
Rolki napinaczy też sprawa znana, u nas tylko dobrze roli wymyłem i nałożyłem nowego smaru.

Nasz 6320 Premium ma 6050 mtg awarii kilka bylo, ale póki co jestem ogólnie zadowolony z maszyny. Wiadomo oleje filtry zmieniane na czas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? Dzisiaj, 15:21
  •  

#22 Share begbie5

begbie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 22:12

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? uwazam, ze warto kupowac oryginalne filtry, sa na prawde dobre.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 20 marzec 2011 - 22:56.

#23 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 23:09

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? kolego powyżej, a powiedz coś na temat serii M, cieszy się powodzeniem w Irlandii?? jak z awaryjnością??

#24 Share begbie5

begbie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 23:24

uwazam, ze warto kupowac oryginalne filtry, sa na prawde dobre.

bedziesz kasowal teraz moje posty? wladza uderzyla do glowy?

przerabane w tym forum, ze nie mozna cytowac kilka wypowiedzi na raz, ttrzeba odpowiadac w osobnych postach

kolego powyżej, a powiedz coś na temat serii M, cieszy się powodzeniem w Irlandii?? jak z awaryjnością??

heh: [#103128] Administrator blokuje pisanie nowych postów w krótkich odstępach czasu.

nie jest tutaj popularny, maly jest, rolnicy preferuja wieksze z odpowiednia moca.

jaka seria i z jakich lat jest najlepsza (80-95km)
pod względem awaryjności

mi sie wydaje, ze 6x10 nie sa zle
20 i 30 sa bogate w elektronike, solenoidy od pto ida, byly wadliwe serie z manetka do powerbox i w ogole skrzynie sa czesto robione w garazu.

ja bym kupil 6610, mocy masz zawsze w zapasie

jutro porobie wam pare zdjec co jest robione w garazu i wkleje

#25 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 08:58

uwazam, ze warto kupowac oryginalne filtry, sa na prawde dobre.

Ostatniego postu nie cytujemy, dajemy ODPOWIEDZ

Ja akurat nie kupuje oryginałów, szkoda kasy a i tak JD nie robi swoich. Wolę jakiś porządny zamiennik o identycznych parametrach co oryginał.

#26 Share begbie5

begbie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 13:22

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? klikalem odpowiedz ale samo cytuje.

filtry pol biedy, a poza filtrami kupujesz oryginalne, czy zwykle czesci?

w seriach 20 i 30 wajcha forward reverse - wczesne modele - bylo duzo problemu z tym

6820 premium 2004 - 4wd box rozsypany, pekla obudowa

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#27 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 21 marzec 2011 - 13:23

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? u mnie tylko linka od recznego pekła i był mały wyciek z pod pompy paliwowej ale to na gwarancji zrobili niestety linki już nie (600zł) (gwarancja nie obejmuje pasów i linek ktorych w tych ciagnikach jest od h**a)ale nie kupowaliśmy tylko do zakucia dalismy i wyszło 40 zł z przesyłka :D a i jeszcze było na poczatku cos takiego że odrazu po przywieźieniu robił z prasą cały dzień i po prostu elektryka siadła przyczynom był źle zamontowany przekaźnik od ładowania (pokrywa była od 5620 i inny układ tam jest) poza tym nie ma sie do czego przyczepić ale ma tylko 900 mth (2008r) z tym że chodzi tylko w prasie i kosiarce...sporadycznie talerzówka i przyczepa ale w tym roku idzie na uprawe żeby mocno w dupe dostał póki jest gwarancja.. najbardziej irytują mnie skrzypiace plastiki

#28 Share begbie5

begbie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 13:26

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? 7530 powerquad sie rozlecial, skrzynia zablakowala sie kompletnie, nie mozna bylo ruszyc slonia

Dodany obrazek

po spuszczeniu oleju zaczely wylatywac resztki skrzyni, 4wd box uszkodzony

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

jak powerquad wyjdzie z tramy to zobacze co sie posypalo

#29 Share stachu18

stachu18

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 13:35

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? a niby taka dobra maszyna

#30 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 21 marzec 2011 - 13:40

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? [quote name='begbie5' timestamp='1300626505' post='689262']
Czesc. Przestancie pisac bajki, ze John Deere sie nie psuje. Pracuje dla Delaera John Deere na zachodzie irlandi, zarzadzam czesciami na sklepie i obsluguje mechanikow. Cos do powiedzenia tutaj mam.

Po pierwsze, w irlandi wszyscy jezdza na opale i nikt na nic nie narzeka - byc moze dlatego, ze opal jest lepszej jakosci. Generalnie nie ma znaczenia, czy common rale, czy pompa rotacyjma, nic sie nie dzieje z wtryskami, itd. Pompy w baku sie zuzywaja i to jest normalne, nie sa trwale i wszyscy uzywaja tutaj zamiennikow z vapormatic - sa wystarczajaco dobre. raz na jakis czas, trzeba wlac uszlachetniacza bezposrednio do filtra, co by pompa przeciscila wtryski - zalecane przez service menagera. rzadszym przypadkiem jest zepsuta pompa druga, przykrecona na ramie pod silnikiem. ale to normalne. filtry radze wymieniac czesto i dwa na raz.

Kolego w Irlandii nie jeżdżą na opale to jest ropa tak zwana rolnicza od zwykłej różni się jedynie tym ze jest zabarwian na czerwono. No i jeszcze ceną bo jest duzo tańsza .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share begbie5

begbie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 14:08

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? skad masz taki info?
jezeli juz chodzi o scislosc to green diesel ma kolor zielony i jest uzaywany jako opal.
chyba, ze mowisz o typowej parafinie, ktora ma kolor malinowy.

#32 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 21 marzec 2011 - 14:23

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? Informacje mam stąd ze kilka lat pracowałem na farmie w anglii gdzie właścicielem byl irlandczyk, a paliwa używają tego samego. Tej czerwonej ropy to wlałem tysiące litrów do ciągników akurat JD. I na początku też myślałem ze to opał, ale sie zapytałem i stąd wiem ze to specjalna ropa. A na parafinie to chyba by dużo nikt nie najeździł , bo raz przez przypadek wlałem trochę tego do JD i nawet zapalić nie chciał.

#33 Share MF7499DynaVT

MF7499DynaVT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:- rolnictwo
    - pojazdy i maszyny rolnicze
    - mechanika
    - bydło

Napisany 21 marzec 2011 - 14:34

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? a możesz powiedzieć ile miała mtg. skrzynia w 7530???

#34 Share begbie5

begbie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 15:14

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? kabina w gorze, nie moge sprawdzic teraz, pozniej dopisze.

tutaj w irl powiedzmy tzw traktor diesel ma kolor zielony i jest rowniez uzywany do opalu.

karosyna - slyszalem ludzie na niej jezdzili, ale co niektorzy pozacierali pompowtryskiwacze.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

ciagnik kupiony w 2008, czesciowo bedzie uznana gwarancja. W Polsce chyba to byloby nierealne...

#35 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 16:12

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? Części tylko oryginalne.

No cóż nie dziwi mnie to wszytko, przy takim nasyceniu elektroniki oraz coraz bardziej rozbudowanych podzespołach awarii nie uniknie się. Ale zgadzam się że awaryjność w JD z roku na rok rośnie, ba nie tylko w JD.

Jedyne co mnie dziwi to to że maszyny przy tak skomplikowanych naprawach nie są wcześniej gruntownie myte.

Wracając do bezstopniówek to przy jakich przebiegach najczęściej padają? Czy po założeniu nowej skrzyni problem za kilka tys h nie powraca? Słyszałem że teraz AP to poprawiona wersja.
Czy w PQP często zdarzają się takie akcje?

#36 Share begbie5

begbie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 17:00

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? myja praktycznie zawsze, nie wiem czemu ten nie byl myty.
z tego co slyszalem, to pilnam awaryjna robota, traktor zrzucono widlakami do garazu, bo tylne kola sa zablokowane.

pqp sa robione dosc czesto, najczestsza przyczyna to zly olej. tarcze ida, nier ma znaczenia czy nowy czy stary.
autopowery sypaly sie przy 2-3 rocznych maszynach

jezeli chodzi o 7530 to posypalo sie cos na dyferencjale. skrzynia jest okay.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

rozlecialo sie synchro, czesc numer 5, ktora sklada sie z kilku czesci.
amen

#37 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:02

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? @begbie-czy seria 5020 ma jakieś typowe usterki ?

#38 Share begbie5

begbie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:31

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? przepraszam, rozleciala sie czesc 9 i 10

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

powiem tak, ja bym kupil osobiscie john deere. kwestia uzyweac dobrych filtrow, oryginalnego oleju, oryginalnych czesci,dobrego serwisu, i odpowiedniej wiedzy - przeczytanie instrukcji obslugi.

serie 20 i 30 sa dobre, maja duzo elektryki i czasem moze pojsc soneloid, switch czy linka. typowym problemem [produkcyjnym jest egr, reszta to wypadki losowe, ktore sie zdarzaja.

seria 10 najlepsza, najtaniej daje po kieszeni

seria 00 tez dobra, ale nie tak jak 10.

stare bestie typu 2040 to klasyki, ktore tez nie sa zle.

moimi postami chcialem udowodnic, ze john deere jest zniszczalny, tak samo jak mercedes czy leksus.
ale to dalej dla mnie najlepszy traktor na swiecie.

#39 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:38

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? @begbie czyli bezpieczniej jest kupić comfort'a???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:40

Na jaką skale oceniacie awaryjność swoich John Deer'ów ? ? Ale mógłbyś coś wspomnieć o serii 5020 ?-bo jak rozumiem cały czas piszesz o serii 6000 ?

Dodaj odpowiedź