Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pryskanie na 1/2 belki

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 maj 2008 - 20:13

Pryskanie na 1/2 belki Jak pryskać na 1/2 belki żeby otrzymać taką samą wydajność jak na całej belce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pryskanie na 1/2 belki Dzisiaj, 22:35
  •  

#2 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 12 maj 2008 - 20:22

Pryskanie na 1/2 belki Obliczając matematycznie bys musiał o raz szybciej jechac i miec o raz wieksze ciśnienie ;) :) Ale na połowę belki to sie pryska przeważnie od granic wiec po co ci na ten jeden przejazd taka wydajność

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#3 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 maj 2008 - 20:30

Pryskanie na 1/2 belki Właśnie mam takie pole 14m szerokości a opryskiwacz 10m. Jak ustawić opryskiwacz żeby wypryskać te 300l/ha?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 12 maj 2008 - 21:19

Pryskanie na 1/2 belki Najlepszym rozwiazaniem jest stalocisnienowy zawór który sam dostosowuje sie do oprysku w zaleznosci od ilosci wlaczonych sekcji i szybkosci jazdy ... ale jezeli nie posiadasz takiego to napewno powinienes cos kombinowac z szybkoscia i obrotami raczej mysle ze z tym drugim ;)

#5 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:05

Pryskanie na 1/2 belki Ma ktoś jakieś wzory gdzięki którym można take rzeczy obliczyć?

A tak na marginesie to 330M to przy 2400obr./min to jaką osiąga prędkość?

#6 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:14

Pryskanie na 1/2 belki poszukaj na stronach gdzie sprzedają dysze jak się nie mylę to na allegro widziałem takie tabele

zapomniałem,jak odłączysz pół belki to jedz tak samo jak z całą tylko ustaw ciśnienie takie jak przy całej ja tak robię i musi wyjść

#7 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:34

Pryskanie na 1/2 belki Właśnie też tak myślałem @elmech ale mam troche do "bani" regulacje więc nie wiem czy to wyjdzie.

Dzięki za pomoc

#8 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 12 maj 2008 - 23:04

Pryskanie na 1/2 belki komputer powinien rozwiązać sprawe ;).

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#9 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 13 maj 2008 - 08:43

Pryskanie na 1/2 belki Proponuje "próbe kręconą" (nie wiem jak to nazwać w opryskiwaczu). Zmierz jaka ilość cieczy da opryskiwacz przy założonym ciśnieniu i w danym czasie, nastepnie sprawdź ile czasu jechał byś przez pole z opryskiwaczem ze stałą prędkością, pomnoż otrzyumany czas przez wydajność cieczy i wprowadzaj ewentualne poprawki. Przydął by sie predkościomierz w ciągniku. Czyli jak na przykład w minute otrzymasz wydajnośc powiedzmy 10 l i czas oprysku wyniesie 10 minut to na ten oprysk zużyjesz 10 l pomnożone przez 10 minut czyli 100 l. Jeżeli potrzebujesz np wypryskać 150 l to jedziesz z taką predkością żeby czas przejazdu wyniosł 15 minut albo po prostu zwiekszasz stężenie środka zmniejszając ilość wody. Można sie bawić także ciśnieniem. Taka w sumie teoria, zabawy dużo ale jak raz wyliczysz to powtarzalność powinieneś miecna najbliższe lata do czasu aż ci sie nie zużyje znacząco pompa

#10 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 13 maj 2008 - 20:33

Pryskanie na 1/2 belki ojej,.... ale do tej pory przeciez wiesz jakim ciesnieniem pryskales i przy jakich obrotach i biegu zeby na calej belce wyszlo 300l na hektar? To wiec w czym problem? Wlanczasz opryskiwacz na 1/2 belki a nawet na 3/4 albo na 1/3 jak Ci pasuje jedziesz tak jak jechales przy calej belce i ustawiasz pokretlem cisnienie na takie jak miales poprzednip przy calej belce i problem zalatwiony... :-D Preciez reke za kabine na rozdzielacz i raz dwa skorygujesz jednym ruchem reki:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 maj 2008 - 20:36

Pryskanie na 1/2 belki taka próba mogła by być ale trzeba mieć prędkościomierz i pobawić się w pomiary i obliczenia ja po założeniu nowych dysz z testowałem wodą na kawałku 22a i teraz wiem że dwie atmosfery czwórka w 330 ok 1700 obrotów i 200 na hektar

#12 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 14 maj 2008 - 00:09

Pryskanie na 1/2 belki Moje "skomplikowane" obliczenia brały także to pod uwage, że kolega powiedział o problemach z regulacją ciśnienia o ile dobrze zrozumiałem, czyli pozostaje zmiana prędkości jazdy lub stężenia cieczy. Prędkościomierz nie jest wymagany, wystarczy sprawny obrotomierz i runda na pusto po polu ze stoperem.

#13 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 14 maj 2008 - 06:38

Pryskanie na 1/2 belki

Ma ktoś jakieś wzory gdzięki którym można take rzeczy obliczyć?

A tak na marginesie to 330M to przy 2400obr./min to jaką osiąga prędkość?

Na stronie www.nawozyplynne.pl znajdziesz tabelę szybkości ciągników a na stronie www.teejet.pl znajdziesz tabele wydatku dysz.

#14 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 14 maj 2008 - 20:31

Pryskanie na 1/2 belki po polu bedziecie jezdzic ze stoperem ;) na 4 metry to otworz zawor przelewowy i troche wieksze obroty i bedzie dobrze

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#15 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 maj 2008 - 08:49

Pryskanie na 1/2 belki Pewnie że można stosować tabele albo trafiać na oko , ale ja podałem sposob na zrobienie tego dokładnie. Tabele nie musza i zwykle nie odzwierciedlają rzeczywistości

#16 Share Zubron2048

Zubron2048

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 15 maj 2008 - 20:42

Pryskanie na 1/2 belki Ja jak wyłanczam pół belki polowej to nic nie kręce ciśnieniem tylko włanczam rozwadniacz.Po włonczeniu automatycznie ciśnienie spada jak za dużo idzie na rozwadniacz cieczy i jest małe ciśnienie to mam założony zaworek plastikowy specjalny do belki polowej [koszt takiego 10zł] ktury jest na wężu pomiędzy rozdzielaczem a rozwadniaczem.Właśnie tym zaworkiem przydławiam do tego stopnia aż na zegarze będzie to samo ciśnienie jak przy włonczonej całej belce.Obroty ani prędkość nie ulega zmianie nawet wielkość kropel jest taka sama. Wyprubowany sposób już w tym sezonie nie trzeba nawet rozdzielacza stało ciś..o.Opryskiwacz Jar met 300\10.
Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

#17 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 07 lipiec 2008 - 20:32

Pryskanie na 1/2 belki w moim opryskiwaczu jak pryskam na 1/2 belki to cisnienie sie nie zmienia , tam jest cos zmienione

#18 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 07 lipiec 2008 - 21:52

Pryskanie na 1/2 belki Umnie tez sie nic nie zmienia, a na ile macie ? ja na 250
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

#19 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 12:33

Pryskanie na 1/2 belki a wystarczy zawór z kompensacją ciśnienia kupić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 czerwiec 2012 - 06:43

Pryskanie na 1/2 belki A ja mam inne pytanko...
W opryskiwaczu mam belkę 10m i wiadomo zaworem sterującym tym z manometrem mogę prawą lub lewą stronę belki odciąć w zależności od potrzeb, czyli zamykam jedną stronę i pryskam na 5 m szerokości. Teraz chciałbym zastosować na przewodzie po obu stronach dodatkowy zawór (zaznaczone na zdjęciu) do odcinania tak abym mógł część belki złożyć i pryskać na te 2,5 m. Tylko nie wiem jaki zawór tam zastosować?
http://zapodaj.net/a...2e525e.jpg.html

Dodaj odpowiedź