Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na złodzieja ?

123 odpowiedzi na ten temat

#21 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 12 maj 2008 - 20:44

Sposób na złodzieja ? najlepiej to by było mu zdrowo bużke podijać to by napewno zapamiętał, ale ty bysz mógł mieć zaś przegwizdane jakby poszedł na policje :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób na złodzieja ? Dzisiaj, 04:33
  •  

#22 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 12 maj 2008 - 20:45

Sposób na złodzieja ? Pewnie że wie i tak kradnie , raz jego chate oglądaliśmy , a facet nas wyśmiał , ,,weź coś zrób"

#23 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 12 maj 2008 - 20:59

Sposób na złodzieja ? ale bym jego z pola pogonił żeby u mnie tak kradł.Jedyna rada jaka jest to musisz go złapać na gorącym uczynku i na policje bo jak sam pogonisz to wróci ,ale pogonić i mordę obić bez cenne.
AF - to Jest To:)

#24 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:01

Sposób na złodzieja ? bezcenne obic mu morde i na drugi dzien zobaczyc przed swoim domem pały ;) BEZCENNE :)
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#25 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:02

Sposób na złodzieja ? I akta pełne BEZCENNE HAHA

#26 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:25

Sposób na złodzieja ? u mnie w wsi gospodarz dorwał o 4 w nocy jak jedo sąsiad kradł mu pasze. Morde mu tak podbijał że oczów niedyło widać tylko wielkie śliwki i jeszcze żeby było mało to poczaskał mu wszystkie szyby, lampy i narobił pare wgnięceń w Transicie (2005 rok) . Według mnie to poprawnie bo kto to widział żeby jeżdzić do sąsiada kraść pasze i jeszcze dodam że ten złodzije ma duże gospodarstwo i firme budowlaną :angry: :angry: :angry:

#27 Share samson

samson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:29

Sposób na złodzieja ? u nas na wsi jakieś luje chodzą, ale pełni amatorzy. Chociaż u wujka kiedyś 400 litrów ropy obrobili, u sąsiadki ukradli radio z samochodu, i 20 litrów benzyny, stała nówka kosiarka ale im się dźwigać nie chciało. Kuzyn się kiedyś obudził i pogonił ale niestety nie złapał. Nabrali sobie warzyw w przechowalni <lol2> a i kiedyś ukradli pług dwuskibowy zagonowy ale to chyba nie ci sami. Co się teraz dzieje. Jak bym złapał to bym pozabijał. A co do Twojego problemu to napchaj w bele gwoździ albo jakichś metalowych rzeczy które mogą szkodę zrobić i zostaw te bele i módl się żeby gość je zwinął. Jak mu koniki "przygwoździ" to może przestanie. Albo brony albo kolczatkę tam wsadź. Jak sobie 4 oponki na sprinterze rozwali też mu miło nie będzie ;)

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:31

Sposób na złodzieja ? To taki sku*wy syn co się w twarz śmieje i kradnie? No ładnie, a nie napisałeś czy masz jeden wjazd na tą łąke czy dojazd na łąke jest dowolny? bo jeśli masz jeden wjazd na tą łąke to przygostuj sobie jakąś deske lub pas nabity gwoździami 2,5cala tak żeby nie byłowidać, bo brony to zauważy ale to trzeba tak zrobić żeby nie było widać i przy wjeździe rozciągnąć taki pas i drugi dla pewności kilka metrów dalej, jak poprzebija wszystkie koła to odechce mu się kraść, albo porozciagać cienkich drutów po łące na wysokości 1 m i wyżej tylko tak żeby nie widział jak przygotowujesz pułapkę, jak w nocy w padnie to chociaż sobie poobdziera tego tranzita

Po czwarte to z wiatrówką to już testowałem , ale pilnowałem trzy noce z rzędu , a on w czwartą przyjechał i wiem że mnie widział tylko nie wiem jak

to tygodniami te belki leżą? to może lepiej belki byś zwoził w nocy a nie pilnował?

ps. do każdej beli siana uczep granat a zawleczke do beli, jak koleś ruszy bele tak wyciągnie zawleczke, tylko potem będziesz musiał od nowa grabić i belować, a gość to będzie już wspomnienie ;)

#29 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:03

Sposób na złodzieja ? możesz znaczyć bele tam ktoś wspomniał o gps pomysł trafny tyle że drogi jak wiesz które bele mogłyby zginąć to wystarczy telefon kom z jakąś kartą tylko musi
być zarejstrowana uruchamiasz funkcję radar wtykasz w bele jak zginie to zdrugiego aparatu wysyłasz sms-a i masz gdzie jest bela z telefonem.Ja tak sprawdzałem gdzie się znajduje moje autko z pracownikiem

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:15

Sposób na złodzieja ? a nie lepiej zamiast kombinować i czekać na złodziej a po nocach poprostu starać sie od razu zbierać te bele, sam mam około 30 ha w tym połowa łąki, fakt najmuje prasę ale nie ma zmiłuj już mi kiedyśteż kilka belek zgineło beluje kolo a ja od razu jak skończe grabić przeczepiam się do przyczepy i zwożę bele, więc zamiast główkować pomysleć o dużej przyczepie do bel lub po 2 przyczepy na raz śmigać żeby jednak to pozwozić z tej łaki jeśli wiesz ze kradną, bo jaki masz interes w tym że przed deszczem czy że wiecej zrobisz jak to i tak zginie, nie przesadzaj bo 15 ha to nie tak dużo tych łąk a latem widno jest do 22 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:20

Sposób na złodzieja ? to też racja zbelować część i wozić

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:26

Sposób na złodzieja ?

możesz znaczyć bele tam ktoś wspomniał o gps pomysł trafny tyle że drogi jak wiesz które bele mogłyby zginąć to wystarczy telefon kom z jakąś kartą tylko musi
być zarejstrowana uruchamiasz funkcję radar wtykasz w bele jak zginie to zdrugiego aparatu wysyłasz sms-a i masz gdzie jest bela z telefonem.Ja tak sprawdzałem gdzie się znajduje moje autko z pracownikiem

no i nawet jak znajdziesz ten telefon u tego h*ja to co będziesz sie sądzić o kilka bel siana? :angry:
Kosić mniej na kilka razy żeby sie wyrobić, lub nawet nająć kogoś do zgrabiania lub zwożenia, lub dogadać sie z sąsiadem że mu odrobisz potem jak już tak naprawde sie niewyrabiasz, no tak sie spreżyć żeby ten h*j nie miał szansy nic zaje*ać to sie nie będzie śmiał w twarz, przecież pod stertę pod dom chyba nie podjedzie, a jak sie skończy mu siano to jak będzie musiał kupić siana lub na innej miejscówce kraść gdzieś, wpadnie na złodziejstwie to się oduczy kraść

#33 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 13 maj 2008 - 13:20

Sposób na złodzieja ? właśnie chodzi o to że trzeba gnoja dorwać , a nie olać go i się spieszyć na chama żeby pozbierać bele przed złodziejem .

A z tym telefonem to bardzo interesujące , możesz dokładniej opisać jak to zrobiłeś i jakim telefonem , bo ciekawe rozwiązanie , tylko auto do ciebie wruci , a siano nie wiadomo , bo zgubi zasięg i d*pa

to tygodniami te belki leżą? to może lepiej belki byś zwoził w nocy a nie pilnował?

belki leżały na zachęte i jakoś tak wyszło że coś wypadło i nie zdążyliśmy ich pozbierać , i na drugi dzień już ich nie było

#34 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 18 maj 2008 - 09:16

Sposób na złodzieja ? Zaoraj wjazd głęboko albo nabij gwoździe w deskę żeby wystawały i połóż szpicami do góry.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#35 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 18 maj 2008 - 11:38

Sposób na złodzieja ? endrju napisz jaki tam masz wjaz na tą łąke bo jak w jednym miejscu to deche wzbogacić w grube gwoździe i ułożyć i nie ma hama żeby sie nie nabił a i tak ci nic nie zrobią bo na swojej łace sobie możesz układać co ci sie podoba hehe

a najtansze opony do sprintera 300 zł :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#36 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 18 maj 2008 - 13:42

Sposób na złodzieja ? to weż zrób specjalne belki dla niego ,popryskaj czy wsadż coś do środka żeby konie się struły nie zdechły

#37 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 18 maj 2008 - 14:43

Sposób na złodzieja ? Wjazdu nie moge określić , ponieważ to są różne łąki i na niektórych wjazd jest wąski , a na niektótych można wjechać z każdej strony . Więc zostaje szybsze zbieranie bel z łąki .

#38 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 18 maj 2008 - 17:33

Sposób na złodzieja ? Albo zatrucie jak kolega wyżej pisał. :)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#39 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 18 maj 2008 - 21:41

Sposób na złodzieja ? masz problem
u nas to jednemu koledze to z 10 bel słomy gwizneli
ludzie to są beszczelni na gotowe
u nas koleśowi to bele siana to do rzeki wrzucili z 10 popłyneło
hehe
najlepiej to czekać pod jego chatą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 maj 2008 - 22:53

Sposób na złodzieja ? o właśnie zaczaić się ale przed domem kolesia , a co do bel w rowie to już szczyt chamstwa, u nas też były takie akcje że do rowów wtaczali (nie moich ale znajomym) mi kiedyś tylko 2 razy wpadła do rowu z przyczepy spadła, potem z głębokiego rowu to wyciągnąć to masakra, bo jak rów ma ze 2 - 3 m skarpy to ani tur z chwytakiem nie sięgnie, opasać to linami to trzeba kompać się w tym rowie a jak bela sięnamoczy to waży 3 razy więcej i te sznury pękają