Skocz do zawartości

Zdjęcie

UŻYWANY CIĄGNIK

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 12 maj 2008 - 19:13

UŻYWANY CIĄGNIK Rozglądam się za jakimś używanym, w dobrej kondycji ciągnikiem. Wiek max. 8 lat, lepiej jak by by był młodszy,ok. 220 km +/- 20km.

Mam w związku tym kilka pytań:

- na co zwracać uwagę oceniając stan techniczny, bo przebieg wg. mnie jest wogóle nie miarodajny. Tzn. jakie elementy dobrze obejrzeć, na co zwrócić uwagę, co wypróbować ?

- gdzie można sprawdzić czy dany ciągnik nie jest kradziony, może ktoś już takie coś sprawdzał ?

- czy można gdzieś dokładnie sprawdzić rok produkcji na ciągniku, chodzi mi konkretnie o JD, Case, Fendt, Renault, Deutz Fahr.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UŻYWANY CIĄGNIK Dzisiaj, 17:05
  •  

#2 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 12 maj 2008 - 19:40

UŻYWANY CIĄGNIK gdzieś czytałem że w przypadku silnika dobrze jest rozetrzeć troche oleju na palcu i zobaczyć czy są opiłki bo jesli sa to silnik zorany tak samo skrzynią. a co do rocznika to chyba na tabliczce najprosciej...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#3 Share siemianow

siemianow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 maj 2008 - 08:58

UŻYWANY CIĄGNIK -Sprawdź ciśnienie oleju-żeby za niskie nie było ani za wysokie-bo coś przy silniku pod sprzedaz było grzebane i
później mogą być problemy.
-Odkręc lekko korek wlewu oleju i sprawdż czy przedmuchów nie ma
-Jedź oglądać ten ciągnik z jakimś znajomym znającym się na silnkach,najlepiej mechanikiem
-Nie bierz ciągników które są świeżo odmalowane i odpicowane na sprzedaż, bo pewnie silnik jest w stanie tragicznym i później płakać będziesz
-Każdy ciągnik powinien mieć tabliczki znamionowe gdzieś w kabinie i na silniku- tam sprawdzaj rok produkcji.
-Nie bierz ciągnika bez kompletnej dokumentacji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 13 maj 2008 - 09:03

UŻYWANY CIĄGNIK ja jak kupowalem w sobote to patrzylem Czy nie ma przedmuchow z wlewu oleju czy mi sie kontorlna cisnienia oleju nie zapali czy Wom chodzi czy biegi nie skacze czy wyciekow nie ma.jak sie zachowa pod gwaltownym spadkiem obrotow

Zanim sprawdzisz czy odma nie wali to traktor musi chwile pochodzic jakies 5-10 minut zeby byl cieply
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 maj 2008 - 10:37

UŻYWANY CIĄGNIK

- czy można gdzieś dokładnie sprawdzić rok produkcji na ciągniku, chodzi mi konkretnie o JD, Case, Fendt, Renault, Deutz Fahr.

Szyby, felgi, tabliczki, plastiki...

#6 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 13 maj 2008 - 10:47

UŻYWANY CIĄGNIK mirasek ale co zobaczysz po szubach felgach i plastikach??
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#7 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 maj 2008 - 11:28

UŻYWANY CIĄGNIK Na felgach wybity bywa rok produkcji, czasami nawet miesiąc, niektóre plastiki (kabina) też mają odlany od środka znaczek z rokiem i miesiącem wykonania (zobaczenie wymaga demontarzu). Na szybach też znajdziesz rocznik (jedna lub dwie ostatnie cyfry roku, ew. kropki czy inne krzaczki). Może nie we wszystkich traktorach ale w większości napewno.

W same tabliczki nie wierze, przynitować można wszystko, przebić rok tak samo. Widziałem już kilka takich wałków zanim klient zajżał w papierkologie, albo nawet i papierkologia była oszukana. Kiedyś przejechałem 600km aby zobaczyć ciągnik "odmłodzony" o bite 5 lat! Tabliczka nawet była z podanego roku, szkoda tylko że reszta już nie ;)

#8 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 13 maj 2008 - 13:45

UŻYWANY CIĄGNIK Wykucie nowej tabliczki kosztuje 20zł więc to żaden problem podrobić, ale właśnie najczęściej na szybach są dane.

Nawet dziś w szkole z kumplami gadaliśmy o tym żeby w motorze podmienić bo jest na 125ccm, a chcemy zarejestrować na 51ccm i zeby policja sie nie czepiała to można zmienić ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#9 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 13 maj 2008 - 16:44

UŻYWANY CIĄGNIK A'propo szyb. ;) Nie wiem jak w ciągnikach ale w autach dobrze jest zobaczyć czy wszystkie szyby są tej samej firmy i mają jednakowe cyferki. Bo jak mają różne to był wypadek i szybki były wymieniane, no ale przy ciągnikach to się czasem szyby tłuką, szczególnie tylne (np. kosiarka). :):)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#10 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 maj 2008 - 17:19

UŻYWANY CIĄGNIK @ deer
A to nóweczki nie bierzesz? Czemu, za mało byłby wykorzystany u Ciebie, czy jak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 maj 2008 - 19:07

UŻYWANY CIĄGNIK też się imiałem o to zapytać, czemu nie nowy??? jakiś do koloru... ;)

co do uzywanych to w tym przedziale mocy jest pewnien problem.przeglądając ogłoszenia dość często można się natknąć na 3letnie maszny które maja przebiek ok 5tyś godzin.przy 8 latach bardzo intensywnej pracy (jakieś tam usługi i nie tylko ) można dość mocno przekręcic licznik...ale myśle że taki przebieg nie trudno bedzie zauwazyć bez sprawdzania licznika, chociaż wyjątki się zdażają...

ogólnie szukać okazji, ale nie oszczędzać :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 maj 2008 - 19:24

UŻYWANY CIĄGNIK

@ deer
A to nóweczki nie bierzesz? Czemu, za mało byłby wykorzystany u Ciebie, czy jak?

Po długich przemyśleniach, stwierdziłem że bezsensem jest ładowanie tyle kasy w nowy ciągnik, który będzie robił rocznie góra 100 mth, bo żadnego z obecnych nie będę sprzedawał. Wypakuję tyl pieniędzy a po 8 -10 latch będzie miał 1000 mth i kto mi w to uwierzy i zapłaci za to. Wolę kupić używkę i bez żalu wymienić jak coś mi sie nie będzie widzieć.
Liczę że, jak trochę sie rozejrzę i dam sobie na to czas, to trafie na coś ciekawego za 1/3, może 1/2 ceny nowego. No a wiek to najlepiej jak by miał tak 3 - 5 lat.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#13 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 maj 2008 - 20:31

UŻYWANY CIĄGNIK kiedyś pisałeś inaczej ;) ale widzę,że AF Cię odmieniło :)

myślę, że najmłodszym, najmniej wyjeżdżonym ciągnikiem dostępnym na rynku wtórnym będzie :) U1934, chociaż kolorystycznie z Pronto :)

a tak na poważnie, te 100mth to tylko w Pronto i głęboszu czy jeszcze jakieś pracę będzie wykonywał???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 maj 2008 - 20:50

UŻYWANY CIĄGNIK Wiesz @deer ja też się cały czas zastanawiam czy w moim przypadku pakować się w jakiś większy ciągnik -6320 robi umnie razem z usługami 800mtg/rocznie. Jeśłi kupiłbym większego to robiłbym np. 6320 500 mtg a większym 200. ;)

I mnie to już dłuższy czas gnębi, czy ciorać tego do oporu czy może dokupić mu jakąś pomoc. A jak są siewy to i tak znajomy przyjeżdżą do pomocy przy agregacie swoim 1224 :)

He nie takie to proste jak się wydaje. Nowa maszyna oko cieszy, ale kieszeń cierpi jeśli nie będzie wykorzystana :angry:

#15 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 maj 2008 - 20:53

UŻYWANY CIĄGNIK Ogólnie życie człowieka zmienia ;) .

Wiesz mój JD 6910 z 2000 roku ma 1800 mth. I co. Chciałbym go wymienić, ale jak patrze na ceny tego modelu z tamtych lat w ogłoszeniach to żal mi d..e ściska, ja go za takie pieniądze nie oddam. By nie mieć tego problemu w przyszłości to rozglądam się za jakąs rozsądną używką.

Jest plan by pracował z pronto, głęboszem i vaderstadem cultusem, to to co jest na obecną chwilę może kiedyś jeszcze jakaś ósemka obracana i kompaktor 6m lemkena.

Jakby miał choć 400 mth robić rocznie to wtedy byłaby nówka :) .

No a ktoś już może sprawdzał czy ciągnik nie kradziony.

Niech napisze ktoś kto ma w tej kwestii doświadczenie.

#16 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 maj 2008 - 23:02

UŻYWANY CIĄGNIK znajomy przyprowadził tej zimy DF 6.05 z irladii.pojechał z handlarzami, wybrał, piliczyli mu tylko transport.ciągnik wygląda tak http://www.konedata....dfAgrotron6.htm

jest z 96r, prawie 6 tyś mth, dał za niego 10 tyś funtów, u nas za taki ciągnik u handlarz trzeba dać powyżej 75tyś zł...więć po co dać komuś zarobić, moze warto się samemu przejchać :)

PS.jak zrobisz 6910 5000 mth i chciałbyś go sprzedać to napisz... :)

#17 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 maj 2008 - 23:17

UŻYWANY CIĄGNIK Mam coś na oku z 2003r. 260 km 2500 mth pojutrze jadę obejrzeć.

Z tym 6910 to by wychodziło za jakieś 14 lat :) .

Z tym wyjechaniem samemu może i racja, ale już jeździłem pare razy na zachód za różnymi maszynami i jest to jak szukanie igły w stogu siana. Bo zawsze było nie to, a jak było to, to znowóż stan nie taki, a jak było to i stan był ok. to cena porażała.

#18 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 00:46

UŻYWANY CIĄGNIK A nie wiesz, czy byłaby możliwość sprawdzenia tego na Policji, czy ciągnik nie jest kradziony?

#19 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 30 czerwiec 2009 - 20:51

UŻYWANY CIĄGNIK i jak deer sprowadziłeś coś? bo miałeś jechać oglądać i dalej już cisza, a może byłeś oglądać go napisz co to było i jak nie kupiłeś to co Ci się w nim nie podobało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 21:52

UŻYWANY CIĄGNIK jeśli temat jest aktualny to jak jeździłem i szukałem ciągnika to szybko można poznać czy dużo pracował po wyglądzie wnętrza tzn stan siedzenie czy rozwalone wytarte kokpit przełączniki pedały sprzęgła hamulca gazu czy sa wytarte mocno ,zależy przy czym robił ciągnik jak w transporcie to zaczep bedzie rozbity jak dużo z maszynami to haki wieszaków beda rozbite , ogólnie na wszystko trzeba zwracac uwage życze udanego zakupu :D

Dodaj odpowiedź