Skocz do zawartości

Zdjęcie

UŻYWANY CIĄGNIK

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share musso

musso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 marzec 2017 - 22:23

UŻYWANY CIĄGNIK Witam.nie wiem gdzie ten temat napisać więc stwierdziłem że napiszę nowy.Np case Mx.Czy jest możliwość przy kupnie uzywanego ciagnika,sprawdzenie licznika czy nie jest kręcony?Czy wogóle jest w ciagnikach mozliwość sprawdzenia liczników czy są jakieś metody ?Sprawdzacie czy kupujecie na wiarę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UŻYWANY CIĄGNIK Dzisiaj, 19:15
  •  

#22 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2356 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 18:40

UŻYWANY CIĄGNIK

może i jest , ale inny sposób to stan opon i rok ich produkcji , przeważnie przy pracy w polu i niewielkim transporcie (np zboża na skup i dojazdy na pole) opony wymienia się po ok 8000-10000 tys mth . Patrz też stan ciągnika wiadomo zawsze jakieś naprawy musiały być i tu uwaga jakieś przeróbki druciarstwo będzie to daj se spokuj. Wiadomo że z turem bardziej dobity

Ps jeszcze fotel kierowcy poduszka dolna wytrzymuje ok 14000 tyś więc jak nowy fotel to ma więcej

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8471 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 19:53

UŻYWANY CIĄGNIK

Opony toi przy 3 tys można zmienić.Na to nie ma co patrzeć. Ostatnio dobry znajomy co teraz Classem handluję nowymi, opowieadał że klient kupił piękny ciągnik 3 letni  z przebiegiem 3 tyś jak okazało się miał 13,5 tyś

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share musso

musso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 20:58

UŻYWANY CIĄGNIK A no właśnie.z 3 zrobiło się 13mgh,widocznie można sprawdzić .Szukam używki ale boję się żebym nie wpakował się w bagno a wiem że liczniki i w ciagnikach są kręcone.I dlatego moje zapytanie jak sprawdzacie czy ciagnik faktycznie jest ok i nie jest kombinowany.pozdr

#25 Share gajny

gajny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 07:54

UŻYWANY CIĄGNIK

gubi tu najczęściej wiara w to że uda się trafić perełkę za pół darmo ze znikomym przebiegiem ale niestety nie jest to realne , generalnie zamiast patrzeć na licznik lepiej ocenić stan techniczny. i nie mowa tu o blasze kołach czy innych fotelach bo to najmniej warte pierdoły, ważna jest praca silnika skrzyni, wszelkie luzy i wyrobienia cięgien zaczepów itp. większość ciągników z zachoda ma ok 1-1.5tyś mth/rok i tego trzeba się trzymać bo to jest normalny przebieg i nie trzeba się go bać . zadbane sprzęty przed 15tyś z reguły nie wykazują złych oznak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8471 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 10:22

UŻYWANY CIĄGNIK

W serwisie można sprawdzić pod warunkiem że był serwisowany. Ja znalazłem ukrytą książkę serwisową  w ciągniku prowadzoną do 7 tyś  a ciągnik miał 8 jak kupowałem od 1,5 roku był w Polsce.

To co słyszę o przekręcaniu liczników   w ciągnikach to szok.

#27 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 11:43

UŻYWANY CIĄGNIK

gubi tu najczęściej wiara w to że uda się trafić perełkę za pół darmo ze znikomym przebiegiem ale niestety nie jest to realne , generalnie zamiast patrzeć na licznik lepiej ocenić stan techniczny. i nie mowa tu o blasze kołach czy innych fotelach bo to najmniej warte pierdoły, ważna jest praca silnika skrzyni, wszelkie luzy i wyrobienia cięgien zaczepów itp. większość ciągników z zachoda ma ok 1-1.5tyś mth/rok i tego trzeba się trzymać bo to jest normalny przebieg i nie trzeba się go bać . zadbane sprzęty przed 15tyś z reguły nie wykazują złych oznak.

dokładnie, opony i fotel to marny wyznacznik przebiegu, u mnie w fotelu grammera po 3,5 tysiąca mth przetarł się na środku pomiędzy kolanami tylko że to są skutki ładowacza gdzie wsiada się i wysiada kilkanaście razy na tą jedną mth... opony z przodu to 5 tys. max wytrzymają a znam niedaleko co po 4 tys. już micheliny musiał wymienic

Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

#28 Share musso

musso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 13:52

UŻYWANY CIĄGNIK No niestety trochę podzwonilem po znajomych co na sprzęcie trochę sie znają I każdy mówi że liczniki kręcą na potęgę,mówię tu o handlarzach to samo co w osobówkach

Edytowany przez musso, 05 marzec 2017 - 13:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 09 marzec 2017 - 09:12

UŻYWANY CIĄGNIK

Ja trafiłem na kręcony licznik w MX przynajmniej tak mi sie wydaje. Niestety chyba komuć coś nie wyszło bo pokazywał takie krzaki jakich jeszcze nigdy nie widziałem. Koleś twierdził że tak sie stało po odłączeniu akumulatora, co oczywiscie jest niemożliwe. Na wyswietlaczu motogodzin byly symbole cos na wzór IbbbbBI zamiast obrotów wywietlały sie jakies inne dziwne nawet nie cyferki a symbole. Oczywiscie licznik mógł sie zepsuc ale wmawianie mi ze to samo sie zrobiło po odłaczeniu aku jakoś do mnie nie dotarło. 

Koledzy powyżej maja racje trzeba patrzec na wnetrze kabiny, fotel tapicerkę. Oglądałem ciągnik ktory miał 14tys mth. Jezdził bez najmniejszych problemów ale po wnetrzu było widac ze nie ma 5 tys... 

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Dodaj odpowiedź