Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siano

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kkamil1607

Kkamil1607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 maj 2008 - 16:57

Siano Mam pytanie do was koledzy czy opłacalne byłoby sprzedaz siana? Co wy o tym sadzicie, a moze sprzedaz do elektorowni bio albo prywatnemu odbiorcy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siano Dzisiaj, 13:56
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2008 - 17:05

Siano zależy czy miał byś zbyt na to siano i jakiej będzie jakości!

#3 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 12 maj 2008 - 17:05

Siano

Mam pytanie do was koledzy czy opłacalne byłoby sprzedaz siana? Co wy o tym sadzicie, a moze sprzedaz do elektorowni bio albo prywatnemu odbiorcy

jak masz za duzo siana to sprzedaj . A gdzie sprzedarz to juz twoj wybor. (sprzedaj tam gdzie najwiecej dadzą) ;) :) :) :) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 12 maj 2008 - 18:18

Siano a ile masz ha?
AF - to Jest To:)

#5 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 12 maj 2008 - 18:55

Siano Ja sprzedaje siano dla koni w zeszlym roku placili mi 300zl/t ;) Taki dodatkowy przyrobek krów nie mam, a łąki mam :)

#6 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 12 maj 2008 - 19:28

Siano U nas to wiara oddaje łąki za darmo , a niektórzy to wozili siano do takiego gośćia co ma konie i ani hektara , zaznaczam wozili , bo gość się wycwanił i ma siano za darmola bo ja na raz balotuje ze 100sz i nie nadążam tego pozbierać , to tej samej nocy potrafi 10 sz mi ubyć , raz go pilnowałem to na drugim polu zabrał . Takich to pozabijać . I nie ma na gnoja sposobu .

#7 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 12 maj 2008 - 19:54

Siano Ja też sprzedaje siano. Mam jednego koni i ponad 15 ha ląki koło samego domu, bo u nas to jest tak samo jak mówi endrju00711@ że wiara ląki odaje za darmo. W czasie sian sprzedawałem po 250 zł za tone, a teraz dostełem po 500 zł i by jeszcze wziął więcej bo niemiał co konią dać ;)

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 maj 2008 - 20:06

Siano Według mnie bardziej opłaca się wydzierżawić łąkę, niż robić siano. Jest to za kosztowna robota, a czasami trzeba dopłacić.

#9 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 12 maj 2008 - 20:07

Siano u mnie w okolicy łaki nikomu niewydzierżawisz bo ludzie odają za darmo tylko aby dwa razy posiec i żeby oni dostali dopłaty ;)

#10 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 12 maj 2008 - 20:27

Siano mam to samo tylko my mamy krowy i nie ma kto tego jeść , powiększamy stado o 100% i tak tego nie zjedzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:04

Siano to fajnie macie.. u mnie nikt nie oddaje łąk do skoszenia.. za dużo dookoła krów maja i każdy potrzebuje więc nie ma łąk do wzięcia. Dodam ze mieszkam na Podlasiu...- a to wyjaśnia sytuację ;)

#12 Share Kkamil1607

Kkamil1607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:07

Siano Ogólnie to nie posiadam żadnych łąk tylko sie z kolega zastanawialiśmy się nad takm sposobem zarobku poniewaz za jego domem jest duzo łąk nieuzytkow

#13 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 13 maj 2008 - 06:25

Siano Zacznij kosić nieużytek a właściciel się zaraz sam znajdzie ;) . Tylko że pierwszy pokos to raczej do sprzedania by sie nie nadawał z takich łąk :) .

#14 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 13 maj 2008 - 15:32

Siano

to fajnie macie.. u mnie nikt nie oddaje łąk do skoszenia.. za dużo dookoła krów maja i każdy potrzebuje więc nie ma łąk do wzięcia. Dodam ze mieszkam na Podlasiu...- a to wyjaśnia sytuację ;)

A z jakiej gminy jesteś??

#15 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 13 maj 2008 - 15:42

Siano @darek16 - mieszkam w gminie Siemiatycze-południe regionu.

#16 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 13 maj 2008 - 15:48

Siano U nas trzeba jechać na rzekę na łąkę jakieś 6-7km to ludzie dają za darmo żeby skosić a jak masz np.z 1ha łąki to kosisz 1,5-2ha a ja jestem z okolic Bielska Podlaskiego.

#17 Share Kkamil1607

Kkamil1607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 maj 2008 - 16:30

Siano głównie mi chodzi o sprzedaz do elektorowni ale musiabym sie dowiedziec czy by skupili siano a gdyby skupili to po jakiej cenie za tone

#18 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 13 maj 2008 - 19:35

Siano Jest jeszcze jedna propozycja , u nas dużo wiary oddaje takie coś w belach do wytwórni podkładu pod pieczarki , u nas w promieniu 30km są trzy takie przetwurnie i nawet nieźle płacą , jak dobrze pamiętam to powyrzej 600sz to jadą po całej wielkopolsce , biorą nawet mokre bele , a pod elektrownie to muszą być suche , tak samo pod brykiet . U nas to wiara ustawia płaską stroną do góry i nasiąkają one wodą tak że nie jeden tura pogioł wiosną , bo balot waży po 600 kg , to przyczepy to aż trzeszczą jak po 10sz na jedną 4 tonową , poruwnaniem może być to że Proxima z takim zestawem ma pod góre ciężko .

Jeden facet zbiera z 20 ha słome to mówi że co roku ma na czysto 100tys i był u mnie kupić drugą sipme , mówi że ma stałego odbiorce co ma kurniki i ani 1 ha zborza , płaci mu 2 zł za snopek . Mówi że złoty interes na tym robi , najlepiej jak byś takiego sobie znalazł i nowy ciągnik co roku . A czy pościeli sianem czy słomom to żadna różnica, po rękach by cie całował jak byś mu to siano w stodole trzymał i po trochu woził , My z tatą specjalnie kupiliśmy prase zmiennokomorową , żeby słome prasować na przetwórnie , u nas to tylko my krowy mamy , a wszyscy słomy się pozbywają na umur żeby muc pole ruszyć

#19 Share lokator

lokator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 maj 2008 - 23:40

Siano a mam takie pytanie: z jednego kawałka łąki 1 ha (0.5ha łąki i 0.5ha sianej trawy) nie chce z kilku przyczyn zbierać pierwszego pokosu, mam chętnego kupca który by sam sobie skosił, wysuszył i zabrał. tylko nie wiem ile od niego zgarnąć? jak policzyć? od kostki czy jakąś kwotę orientacyjnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 21 maj 2008 - 14:54