Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto męczyć

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 16 maj 2008 - 11:02

Czy warto męczyć

pasowałby mi 1.6 m ponieważ będzie brał równo z ciągnikiem

kolego, dokładnie ie wiem jakiej masy masz traktor, ale śmiało możesz wziąć zagonów kę 4x40 tak żeby miał te 1.6m bo bardzo pięknie sie orze w taki sposób a jeszcze piękniej od miedzy. Koło puszczasz przy miedzy i masz elegancko od orane. Co innego jak koło zachodzi za traktor już hihi są problemy bo trzeba wzrokowo odliczać ta daną odległość.
Ap ropo, jeśli nie masz obciążników z przodu to sobie spraw bo sie przydadzą.
Wagowo pług będzie miał od 600do 800kg w tej przedziale skib ale jest jeszcze tata sprawa jak odległość skib od siebie i pierwszej od tuza.
A chodzi mi o to że pług będzie lekki ale długi a to już robi sprawę jak nie ma się obciążników czy np balastu.
Co do pługa to proponuje keverlanda na resorach i będziesz dziękował mi do końca jego użytkowania.

Czemu kever...
bo jego ukształtowania skib jest skonstruowana tak żeby jak naj lżej sie z nim pracowało. Polskie pługi mimo ze posiadają regulację odkładni są jednak cięższe w pracy, niestety.

A żeby zachęcić cię to jeden pan od mnie ma NH tylko nie wiem czy 75km czy 80km i ma takowy pług.
Ja 100km ciągam 2m pług i też idzie. :)

Więc życzę powodzenia przy wyborze kewerlanda bo są bardzo różne stany utrzymania.
A co do lemieszy, to nie prawda że z firmy lemiesz sie szybko zużywa bo słaba firma. Lemiesze robią "ktoś" firma pośrednia albo są to zamienniki. Nie jeden u mnie narzeka na oryginale Lemki po 200zł do ibisów a mamy u mnie w okolicy bardzo dobrego rzemieślnika co robi niedrogo takie sama wytrzymałość lemieszy :)

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto męczyć Dzisiaj, 20:46
  •  

#22 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 maj 2008 - 11:52

Czy warto męczyć tak ci powiem ja dla 100km zetorka kupilem plug 3x48 bo uwazam ze 4 to bez sensu dla takigo traktora w moich okolicach a zeby zaorac to trzebac jechac - nie bede przeciez przesuwal ziemi przy predkosci 3km/h i przepalal 20l/ha orki :)
a tak zapne 3, zawsze krotsza to mniej obciaza ciagnik w transporcie przy tym dopnie sie wal i powinno byc super

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#23 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 16 maj 2008 - 12:55

Czy warto męczyć Jak 4 to tylko zagonowy ale obrota to 3x45-50.Na moich ziemiach zeby dobrze zaorac (rowno pod agregat) trzeba jechac okolo 8km/h.Ja do 100 konnego JD 3140 mam 3x50 i jest ok.Orze spokojnie na 1600 obr i mam zapas mocy w razie najechania na glinke.kiedys chcialem zakladac 4 skibe ale juz mi przeszło.

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 16 maj 2008 - 13:12

Czy warto męczyć to samo wlasnie jest u mnie - tak podeszlismy do tematu, co do zapasu mocy to jeszcze nie wiem co i jak bo plug dopiero dzis maja przywiezc, a oprocz tego wiadomo jeszcze trzeba bedzie wal dorobic :) i teraz sie zacznie problem jakie ramie jaki wal ale to juz jest temat poruszony gdzies indziej

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#25 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 16 maj 2008 - 14:58

Czy warto męczyć jak widziałeś na filmiku mój zetor 7745T daje se rade z 4X40 na lżejszych ziemiach chociaż mam ich mało ale 5 skiba by sie przydała bo tak musze jeździć 3 szosową 5 skib 2 szosowa i by było super.a jeśli chcesz mieć nowy pług to polecam ci taki jak ja mam super kryje wysokie słupice zabezpieczeniaa cena całkiem przyjemna nie wiem coś koło 4 koła teraz kosztuje pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 16 maj 2008 - 19:12

Czy warto męczyć

tak ci powiem ja dla 100km zetorka kupilem plug 3x48 bo uwazam ze 4 to bez sensu dla takigo traktora w moich okolicach a zeby zaorac to trzebac jechac - nie bede przeciez przesuwal ziemi przy predkosci 3km/h i przepalal 20l/ha orki :)
a tak zapne 3, zawsze krotsza to mniej obciaza ciagnik w transporcie przy tym dopnie sie wal i powinno byc super

takie rozwiązanie tez jest super, krótszy pług i bezpieczniej podczas transportu.
A jak wspominasz ze masz dużo dojazdów (dalekich) to bdb rozwiązanie, słyszałem tylko że skiba 50 nie jest zaciekawia orka bo ziemia się nie rozbryla.... tylko tak słyszałem sam nie mam 50cm.

a co do mniejszych pługów to jak ciągnik ma zapas mocy (odczówalny) to spoczko
ale jak masz mniejszy pług to ciągnik nie ma poślizgu i jedzie z taką prędkością jaką ma sie bieg załączony.

:))

#27 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 maj 2008 - 19:42

Czy warto męczyć

z bometu są niezłe pługi ale szybko ścierają się w nich lemiesze

co ty czlowieku gadasz jak posluchalem kilku uzytkownikw tych plugw to tym orac sie nie da poprostu PLASTELINA!!!!!!!!!!!!!
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#28 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 16 maj 2008 - 21:02

Czy warto męczyć a orałeś takim pługiem? jakie masz porownanie?
ja do dzis jezdzilem 24 letnim plugiem od rzemislnika, od dzis bedzie juz ibis 3xxl zobaczymy jak to cacko bedzie chodzic bo bardzo rozne opinie slyszalem

#29 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 17 maj 2008 - 13:37

Czy warto męczyć

tak ci powiem ja dla 100km zetorka kupilem plug 3x48 bo uwazam ze 4 to bez sensu dla takigo traktora w moich okolicach a zeby zaorac to trzebac jechac - nie bede przeciez przesuwal ziemi przy predkosci 3km/h i przepalal 20l/ha orki :)

Racja.

deutzfahr461@ piszesz, że masz słabe ziemie, i chcesz obrotówkę (też polecam obrotowy, orałem kiedyś zwykłym, przeszedłem na obrót i na zagona już nigdy nie wrócę :) ), więc do Twojego ciągnika proponuję 3x40 lub 3x45 ,śmieje się z takich dzieciaków którzy wypisują rzeczy w stylu "ja takim samym traktorem ciągnę większy pług/ szerszą maszynę..."którzy podniecają się ,i myślą że są "lepsi", w 100% każdy Ci tu racji nie powie, ponieważ nie jest rozliczany za swoje słowa.
Wedle mnie lepiej mieć trochę mocy ciągnika w zanadrzu, niż miało by jej kiedyś zabraknąć.
A gdy będzie miał lekko zawsze można wrzucić większy bieg z mniejszymi obrotami silnika.
pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów