Zaloguj się, aby obserwować  
deutzfahr461

Czy warto męczyć

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Posiadam Deuta-Fahra o mocy 88 KM. Chciałbym kupić do niego pług 4*40 cm. Posiadam ziemie V i IV klasy. Lecz teraz zastanawiam się czy jest sens go meczyć przy takich pługach bo raczej je uciągnie. licze na szybko odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Według mnie taki DF niepowinień mieć problemów z takim pługiem i jeszcze przy twojej klasie ziemi ;) u mnie w okolicy to taki pług na IV klasie ziemi chodzi z zetorem 7245 który na około 66 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ale chcesz obrotowy czy zagonowy??? Jak zagonowy to bież śmiało 4x40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Taki pług do takiego ciągnika to pikuś nasz zetor 7211 na III,IV,V,VI klasy ziem na III troche miał problem z 4x40 ale na V to śmiga bez problemów. Więc twój DF jest idealny do takiego pługa


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Z obrotowym mogą być problemy. Nie wiem czy ci pociągnie. Ja mam 4 zagonowy do pronarka 80 KM i idzie bez problemu a kiedys pożyczyłem od kumpla 4 obrotowy Unii z odkładnicami XXL i nie dał rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
4*35 i w pole , pisze o obrotowym napewno go uciągnie.

Albo 3x50 i bedzie bardziej stabilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Roznice w obrotowych moga byc takie jak miedzy oplem a mercedesem. Dlatego powinien to byc pług lekki o szerokosci 1.2-1,4metra.Moim zdaniem waga powinna sie kształtowac w granicach max 1 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jak obrotowy to 3x45 3x50. nie za cięzki bo to jednak nie duzy ciągnik. jak używka to overum kverenland lemken itp


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Moim zdaniem powinien sobie radzić z 4x40.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Tak mi sie wydaje ze czesc postów to dzieciaki po szkole pisza nie majac pojecia co pisza byle cos tam napisac i tak samo jest w tym przypadku z pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
pasowałby mi 1.6 m ponieważ będzie brał równo z ciągnikiem

 

 

kolego, dokładnie ie wiem jakiej masy masz traktor, ale śmiało możesz wziąć zagonów kę 4x40 tak żeby miał te 1.6m bo bardzo pięknie sie orze w taki sposób a jeszcze piękniej od miedzy. Koło puszczasz przy miedzy i masz elegancko od orane. Co innego jak koło zachodzi za traktor już hihi są problemy bo trzeba wzrokowo odliczać ta daną odległość.

Ap ropo, jeśli nie masz obciążników z przodu to sobie spraw bo sie przydadzą.

Wagowo pług będzie miał od 600do 800kg w tej przedziale skib ale jest jeszcze tata sprawa jak odległość skib od siebie i pierwszej od tuza.

A chodzi mi o to że pług będzie lekki ale długi a to już robi sprawę jak nie ma się obciążników czy np balastu.

Co do pługa to proponuje keverlanda na resorach i będziesz dziękował mi do końca jego użytkowania.

 

Czemu kever...

bo jego ukształtowania skib jest skonstruowana tak żeby jak naj lżej sie z nim pracowało. Polskie pługi mimo ze posiadają regulację odkładni są jednak cięższe w pracy, niestety.

 

A żeby zachęcić cię to jeden pan od mnie ma NH tylko nie wiem czy 75km czy 80km i ma takowy pług.

Ja 100km ciągam 2m pług i też idzie. :)

 

Więc życzę powodzenia przy wyborze kewerlanda bo są bardzo różne stany utrzymania.

A co do lemieszy, to nie prawda że z firmy lemiesz sie szybko zużywa bo słaba firma. Lemiesze robią "ktoś" firma pośrednia albo są to zamienniki. Nie jeden u mnie narzeka na oryginale Lemki po 200zł do ibisów a mamy u mnie w okolicy bardzo dobrego rzemieślnika co robi niedrogo takie sama wytrzymałość lemieszy :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

tak ci powiem ja dla 100km zetorka kupilem plug 3x48 bo uwazam ze 4 to bez sensu dla takigo traktora w moich okolicach a zeby zaorac to trzebac jechac - nie bede przeciez przesuwal ziemi przy predkosci 3km/h i przepalal 20l/ha orki :)

a tak zapne 3, zawsze krotsza to mniej obciaza ciagnik w transporcie przy tym dopnie sie wal i powinno byc super


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jak 4 to tylko zagonowy ale obrota to 3x45-50.Na moich ziemiach zeby dobrze zaorac (rowno pod agregat) trzeba jechac okolo 8km/h.Ja do 100 konnego JD 3140 mam 3x50 i jest ok.Orze spokojnie na 1600 obr i mam zapas mocy w razie najechania na glinke.kiedys chcialem zakladac 4 skibe ale juz mi przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

to samo wlasnie jest u mnie - tak podeszlismy do tematu, co do zapasu mocy to jeszcze nie wiem co i jak bo plug dopiero dzis maja przywiezc, a oprocz tego wiadomo jeszcze trzeba bedzie wal dorobic :) i teraz sie zacznie problem jakie ramie jaki wal ale to juz jest temat poruszony gdzies indziej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

jak widziałeś na filmiku mój zetor 7745T daje se rade z 4X40 na lżejszych ziemiach chociaż mam ich mało ale 5 skiba by sie przydała bo tak musze jeździć 3 szosową 5 skib 2 szosowa i by było super.a jeśli chcesz mieć nowy pług to polecam ci taki jak ja mam super kryje wysokie słupice zabezpieczeniaa cena całkiem przyjemna nie wiem coś koło 4 koła teraz kosztuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj