Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor    4

popraw link


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Robili go chyba głównie na eksport i zamiast zbiornika miał workownik.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Jest to Z056 który zamiast zbiornika miał (jak kolega wyzej wspomniał) workownice - z tego co pamiętam seria liczyła 60 sztuk i cała pojechała do... Tunezji - jako eksportówka


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

czyli nie możn aich w Polsce spodkać ??


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSCHTAGEN    136

Na pewno gdzieś się jakiś uchował w Polsce, FMŻ zaczęła je produkować końcem lat 70'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

MOŻE jak by poszukał to znalazł by go ALe nie wiem czy ktoś by teraz nim pracował z workami ??


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Równie dobrze można powiedzieć że wistuli też już nie ma w Polsce.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

TAK żadko można teraz wistule spotkać jakieś 3 lata temy procował a w mojej miejscowości jedna ale sie zepsuł i gośc ją sprzedał


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
http://www.jasien.yoyo.pl/bizon/galeria/displayimage.php?album=search&cat=0&pos=0

 

Witam

 

Słyszeliście o takim modelu bizona z- 057 ?? i czy można spotkać taki w Polsce

 

No to troche źródłowych informacji: :)

"Kombajn Z057 - "Bizon Super" ma nadbudowane na ramie młocarni urządzenie 4-zsypowe do odbioru ziarna w worki. Napełnione ziarnem worki zsuwa się rynną na pole. (...) Przepustowość kombajnu 5kg/s, czystość ziarna powyżej 98,5%."

 

Info zaczerpnięte z "Informatora 1979/80" Centrali Hadnlowej Sprzętu Rolniczego AGROMA :)

 

Zdjęcia z farmphoto.com

Pozdrawiam

post-4839-1211046533_thumb.jpg

post-4839-1211046546_thumb.jpg

post-4839-1211046593_thumb.jpg


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

CZYLI całkiem niezła konstrukcja i wydajność


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Jednak nie zmienia to faktu, że to jest czysty Z056, nie widzę w nim żadnego podobieństwa do Z057


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSCHTAGEN    136

Przjrzyj się uważniej pierwszemu zdjęciu z załącznika który umieściłeś, głównie kolorystyce. Kombajn dodany przez @Damiannd94 to jeden z tamtejszej partii Z057 która na export nie trafiła. Puścili ja na kraj lecz już z przebudowaną workownicą na zwykły zbiornik, rurą wysypową ziarna, kabiną. Całkiem przyzwoity kombajn, już na podzespołach Rekorda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No fakt są pasy, myślałem, że to nic nie znaczy, przepraszam najmocniej za wprowadzenie zamieszania, zwracam honor ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

Warto jeszcze spojrzeć powyżej zbiornika na tym zdjęciu. Pozostał prawdopodobnie jeszcze przedłużony podajnik ziarnowy, który idzie wysoko ponad wspomniany zbiornik. Workownik był umieszczony dość wysoko, więc trzeba było zastosować dluższy. Żaden z Z057 nie ujrzał Tunezji. Wszystkie zostały w Polsce przerobione na zbiornikowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SpaceJockey    13

Tak myślałem ze ma powiększoną chłodnice jednak z tego pierwszego zdjęcia nie można było tego jednoznacznie stwierdzić, od razu ten egzemplarz wydawał mi się trochę inny od zwykłego Z056 (zwłaszcza wzmocnienie na osłonie wylotowej jakiego nie posiada zwykły 56)


Public Enemy #1
Kocham Schranz i H4RdT3chN0
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

zgadza się że kombajn ma powiększoną chłodnice, oprócz tego podwyższona jest przepustowość

wykonanie kabiny jest lepsze niż w modelu ZO- 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Nie wiem jak wy,ale ja myślę że dobrze by było jakby na bazie takiego sprzętu jak kolega sprezentował odbudować bizona Z057 tak jak wyglądał na początku i potem sprzedać go do jakiegoś muzeum.W końcu to unikat.A tak swoją drogą to szkoda że eksport się nie udał.Wyobrażacie sobie?Jadę na wycieczkę do Tunezji patrze a po polu ciśnie bizonek.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj