Skocz do zawartości

Zdjęcie

wsiewanie trawy

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 22:03

wsiewanie trawy Ja też sporo bym musiał podsiać na łące, ale raczej zrobie to teraz przed bronowaniem, dokupie trawy ile trzeba bo jeszcze sporo mi zostało, i wysieję wraz z nawozem rozsiewaczem kuhn komet 600. I właśnie bronowanie tym razem będe raczej wykonywał tak jak wyżej opisane, a nie żeby raz przejechać. A jeszcze sobie dołoże co nieco na brony, a nawet za bronami pociągnę dodatkowe lekkie, bo ciężkich więcej nie znajde.
Ta łąka i tak jest w górzystym terenie, a obok jeszcze pole uprawne na którym też chcę łąkę zrobić ale jeszcze nie teraz. Najpierw jeszcze w tym roku dam tam owies z domieszką traw, aby był dobry międzyplon, a dopiero jak to zaoram na jesień to normalnym siewnikiem zasieję trawe.
Ale co teraz z nawozem się dzieje... <_< :) Dziś tata kupił 4 tony, i moczniku i polifoski. Policzyłem ile powinienem wysiać to wyszło że koło 180 kg/ha. I te 4 tony ma mi starczyć na 21 ha :) :) Nie śpi się przecież na kasie...
Chyba będe zmuszony przebudować oborę aby więcej bydła mieć dla pozyskania obornika, podobnie z trzodą. A obowiązkowo siać przedplony, międzyplony i poplony, co do tej pory nie robiłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wsiewanie trawy Dzisiaj, 05:23
  •  

#22 Share krzys13w

krzys13w

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 20:35

wsiewanie trawy panowie jak widze jak o tym sie wypowiadacie (robicie) to śmiech mnie ogarnia.panowie ile to kasy,te bronowanie jakieś sypanie tego ziarka na wierzch to tylko marnowanie ropy i połowy nasienia. niemówiąc jaka to będzie darnina. powodzenia.
suwalszczyzna

#23 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 marzec 2009 - 21:47

wsiewanie trawy No to co proponujesz? Zostawić to jak było? Przecież zielskiem zarośnie a przecież chcemy trawę na łące a nie zielsko.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 07:12

wsiewanie trawy @Hospes jakiego masz poznaniaka i jak go ustawiasz do siewu trawy? Też mam zamiar siać poznaniakiem. Łąki mam zaorane i bede siał od nowa bo miałem takie wertepy, że mała głowa. Po orce będzie dużo równiej na polu a co za tym idzie można szybciej i wydajniej potem pracować.

#25 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 08:23

wsiewanie trawy Nie siałem poznaniakiem ,siałem lejkiem nawozowym ,nie mieszałem trawy z niczym 20 kg to troche objętosciowo jest więc ma co wylatywać ;) zbronowałem ciężką broną rozsiałem lejkiem na wprost ukos i poprzek potem znowu brona (lżejsza) i jest ok potem zaczeło padać przez tydzień teraz mamy słoneczko i mysle ze będzie gitara ;) jak chcesz poznaniakiem to ja bym najpierw zrobił próbe kręconą inaczej bym nie siał ,no i musisz miec kogos do nagarniania jak juz ktoś wczesniej napisał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 10:43

wsiewanie trawy Juz kieds sialem poznaniakiem i wcale nikt nie nagarnial i sie swietnie zasialo. Niestety zapomnialem jak ustawilem siewnik. 20kg na hektar to troche mało. Około 40 sie powinno wysiewac. A lejkiem jak siales to dużą dziure ostawileś?

#27 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 14:06

wsiewanie trawy Zapomniałem napisac ze nie na ha tylko na 2 morgi ;) dziure na kciuk

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowany przez Balzak, 02 kwiecień 2009 - 21:40.
Cytowanie

#28 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 14:40

wsiewanie trawy U mnie w lejku są dwie dzióry to obie otworzyć? Rozmawiałem z sąsiadem i powiedział że on jak siał poznaniakiem to ustawił na A3 na normalnym wysiewie i było ok tylko trzeba dodać troche owsa to wtedy nasiona zboża popychają trawe tak, że sie nic nie zapycha w siewniku. Siewnikiem to mam pewność że równo posieje a lejkiem to jak poleci - tam więcej a tam mniej.

#29 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 luty 2013 - 11:53

wsiewanie trawy Najlepiej Podsiać trawę specjalistycznym siewnikiem z wagą ... :) i dokładnością do grama ;)
ponieważ nasiona są strasznie drogie;)
po drugie spulchniają druty które wgryzaja sie w darń a nie talerze które natną...
Ja w tym roku zaczynam nowym siewnikiem APV PS300 M1
również można zakladać nowe łąki tym siewnikiem.
:) więc w razie chętnych pisać na priv lub na emeila: rrafaello987@wp.pl
Woj.wielkopolskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share mtz800

mtz800

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 17:54

wsiewanie trawy a co byście powiedzieli na to żeby najpierw zrobić glebogryzarką a następnie zasiać trawę czy to za bardzo się nie zniszczy trawy ?

Dodaj odpowiedź