Skocz do zawartości

Zdjęcie

wsiewanie trawy

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 12 maj 2008 - 12:07

wsiewanie trawy czy siewnikiem z redlicami talerzowymi można by było wsiewać trawę na już istniejących starych pastwiskach??a tak w ogóle to by zdało to egzamin??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wsiewanie trawy Dzisiaj, 18:15
  •  

#2 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 12 maj 2008 - 14:04

wsiewanie trawy A jaki masz siewnik ??

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#3 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 12 maj 2008 - 15:41

wsiewanie trawy mam nodeta 2.5m ale od jakiegoś czasu przybieram sie do kupna czegoś większego...przeglądając rożne oferty znalazłem kilka siewników z redlicami talerzowymi i tak sobie pomyślałem ze można by oprócz siania zboża wykorzystywać go do wsiewu traw, bo specjalne siewniki do wsiewu są dość drogie...czy ktoś już coś takiego probował robić??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 12 maj 2008 - 20:59

wsiewanie trawy moim zdaniem trawa wyląduje zbyt głęboko, z tego co ja wiem trawę się wysiewa płytko

#5 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 13 maj 2008 - 09:00

wsiewanie trawy Trawa raczej nie wyląduje zbyt głeboko bo do tego są regulacje o ile wogule taka redlica rozetnie darń.

#6 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 maj 2008 - 12:42

wsiewanie trawy moim zdaniem z rozcięciem darni nie byłoby większego kłopotu gdyż tego typu siewniki posiadają dosyć doza sile docisku redlicy....
po dłuższych przemyśleniach sadze ze idea wykorzystania takiego typu siewnika do wsiewu traw nie jest głupim pomysłem...jednak ciekawe jak by wyglądały wschody bo takim zabiegu?

#7 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 14 maj 2008 - 21:21

wsiewanie trawy a mam pytanie czy w każdym siewniku o redlicach talerzowych można ustawić docisk tych redlic ??

#8 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 05 marzec 2009 - 20:05

wsiewanie trawy Mam taki problem mam ostro zdegradowane laki i nie mam siewnika z redlicami talerzowymi w jaki sposob podsiac laki??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:08

wsiewanie trawy kobra 89 tzn że co nierośńie już trawa czy poryte przez dziki??

#10 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:12

wsiewanie trawy Dokladnie to moj problem polega na wymakaniu i wymarzaniu trawy na lace bo mam nisko polozone dzialki,znalazlem dwie dobre mieszanki trawy ale i cena jest ladna bo 18 zl kg, a musze na podsiew walnac 30 kg, bo nie mam juz na lace rzadnych wysokich traw. No i nie wiem od czego zaczaz z tym podsiewaniem bo rowy beda juz zmieliorowane gdzies tak w czerwcu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 05 marzec 2009 - 21:29

wsiewanie trawy Morze warto się zastanowić czy podsiew traw jest opłacalny.....??
Podsieliśmy 10 ha trawy efekt był minimalny mimo idealnego terminu, profesjonalnego sprzętu, sporego kosztu....podsiew nic nie dał łąka zaorana .....będzie nowy zasiew trawy z mieszanki traw firmy Contry w skład wchodzą normalne trawy kośne w osłonie tz trawy jednorocznej(wysoki plon) oraz jeczmienia....
A co do siewnika to podejrzewam że nikt nie podjął by sie produkcji tak drogich siewników jeżeli zwykłe siewniki talerzowe były by wystarczalne.....
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#12 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:39

wsiewanie trawy No niby tak ja tez bym chcial zaorac laki ale mam zrobione ekstensywne i to jest moj problem, musze podsiac laki i wlasnie nie wiem w jaki sposob;/

#13 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:40

wsiewanie trawy Na jakim gruncie jest łąka?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#14 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:44

wsiewanie trawy Organicznym i podmoklym;d

#15 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 22:20

wsiewanie trawy Czyli orka i całkowita uprawa nie wchodzi w rachubę, gdyż tego typu gleb się nie orze. Dlaczego to Ci powie każdy kto choć troszkę zna się na gleboznawstwie.
Jeżeli ruń zawiera dużo chwastów to konieczny będzie herbicyd selektywny. Jeżeli zachwaszczenie jest małe to ten etap można pominąć.
Jakkolwiek nie mając sprzętu do podsiewy stosuję taki system. Na jesieni dobrze przefermentowany obornik który jest nie ruszany całą zimę. (w przypadku zachwaszczenia przed obornikiem oprysk)
Wiosną , jak ładnie obeschnie wjeżdżasz z ciężką brona. Wzdłuż, w poprzek, po przekątnej, tak długo aż możliwie mocno osłabisz stara ruń, ale co istotne jej nie zniszczysz. Bronowanie ma na celu opóźnienie rozwoju, zwykle bardzo konkurencyjnych gatunków pozostałych ze starej darni, które posłużą jako rośliny osłonowe młodej trawie w przypadku suszy.
Po zabronowaniu siejesz mieszankę którą sobie wybrałeś. Można do tego celu użyć nawet zwykłego rozsiewacza do nawozu, tylko trzeba ustawić małą dawkę i gęsto jeździć.
Po zasiewie bronujesz najlżejsza brona jaką masz a następnie wałujesz, oczywiście gładkim wałem łąkowym.
Później trzeba troszkę poczekać. Jak się już zazieleni, a świeżo wsiana trawa będzie miała ok 10 cm trzeba ruń skosić. Tylko koniecznie nowe, ekstra ostre noże w kosiarce żeby wsiewek nie powyrywać. Jeszcze lepsza była by jakaś pokosówka ale takiej zapewne nie masz.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#16 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 07:14

wsiewanie trawy Troche mi pomogles ale posluchaj no tak dobra w tym roku nawoze kurzego obornika na kupe niech sie przepala przez lato no dam go na jesieni ale wczesniej pobronuje tak jak mi mowisz no i problem jest tego typu ze ja na swoje laki wjade ciagnikiem dopiero pod koniec maja, niestety mam takie problemy z rowami ktore w tym roku bede sie staral rozwiazac, No i wychodzi mi ze albo bede wsiewal trawe po pierwszym skosie albo na jesieni i jak tu teraz zrobic zeby wyjsc najlepiej na tym?

#17 Share krzys13w

krzys13w

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 20:30

wsiewanie trawy witam wszystkich rolników a w szczególności ekologicznych!!! na ten problem mam ci sposób,ja też mam kwiatki czyli morawy ciepłolubne.TAK. jestem z suwalszczyzny i miałem ten sam problem. do sokółki nie jest tak daleko.mam siewnik do siania trawy w trawie. nie jest tak daleko do ciebie mam lawete. moge ci posiać. a zdaje to egzamin i nikt z arimr ci sie nie przyczepi bo niema śladu.
suwalszczyzna

#18 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 20:44

wsiewanie trawy nie zgadzam się ze szczygel18, ja wykonywałem podsiew łąk i to daje efekt i koszt renowacji łąki jest o wiele niższy niż orka, całkowita uprawa i siew. Trzeba wybrać również odpowiedni termin do podsiewu, najlepszy jest z częstymi przelotnymi opadami co wspomaga kiełkowanie trawy, oraz odpowiedni dobór mieszanki traw w zależności od gleb. Polecam do wykonania podsiewem łąk profesjonalne firmy usługowe zajmujące się tym i posiadające odpowiednie maszyny
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#19 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:58

wsiewanie trawy Witam ja robie w tym roku podsiew dokładnie tak jak pisał ,, chłop z mazur,, dzisiaj byłem bronować ciężką broną i powiem ze był problem zeby to wogule ruszyć <_< pzejechałem ciężką broną na wprost w poprzek i dwa razy na ukos i wydaje mi sie ze jeszcze bym musiał troche to poderwać mam zamiar to siać siewnikiem poznaniak :) lub lejek nawozowy nie zasiałem dzis, bo był bardzo silny wiatr i bałem sie ze mi to wywieje :) chce wsiać na słabe dwie morgi 20 kg potem brona i wał mam dylemat jeszcze wysiać to poznaniakiem czy lejkiem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:07

wsiewanie trawy Lejkiem wysiejesz sam a do poznaniaka prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy trawa w siewniku może się zawieszać i będzie trzeba pogarniać

Dodaj odpowiedź