wojciechu

Dlaczego nie rośnie?

Polecane posty

wojciechu    0

Na dwóch polach są takie miejsca, gdzie zboża (pszenica, jęczmień....) normalnie równo rosną, ale jak tata buraki posieje to w tym miejscu są mizerne, wcale nie porównywalne z całą resztą. Nawet wapnowanie, obfite nawożenie azotem nie pomaga. Co to może być???

 

pzdr ;)


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Mogę być albo przepłony albo jakies zadolenia gdzie spływa woda jest większa wilgoć i zasklepia się ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0
Mogę być albo przepłony albo jakies zadolenia gdzie spływa woda jest większa wilgoć i zasklepia się ziemia

 

 

jakie przedpłony? a z ta wilgocią to nie bo te miejsca w dołkach niesą....


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Przepłony. Nie wiem czy to się wszędzie tak nazywa ale u nas tak na to mówią. Są to takie miejsca na polu gdzie nie chce nic rosnąc u nas miejscami tak jest. Nie wiem czego to jest powód chyba jakieś żyły wodne pod ziemią lub cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

ja o przepłonach nie słyszałem ,u mnie słabej rośnie w tych miejscach gdzie woda lubi stanąć w zimie ,albo na przełamaniach skłonów bo tam jest mniej wilgoci w glebie i także niska zawartość próchnicy ,spróbuje EM albo UG max zastosować ,przyczyną że słabo rośnie może też być znaczna podeszwa płużna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A od dawna sie tak dzieje?? Możesz zrobić próbe gleby, może brakuje jakiegos składnika którego akurat burak potrzebuje.

w moich okolicach dużo jest pola po scalaniu. i gołym okiem widac gdzie była stara miedza bo na jednym kawałku różnie rośnie. To zależy jak dane pole było kiedys eksploatowane i czy dobrze nawożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0
A od dawna sie tak dzieje?? Możesz zrobić próbe gleby, może brakuje jakiegos składnika którego akurat burak potrzebuje.

w moich okolicach dużo jest pola po scalaniu. i gołym okiem widac gdzie była stara miedza bo na jednym kawałku różnie rośnie. To zależy jak dane pole było kiedys eksploatowane i czy dobrze nawożone.

 

 

no tak sie dzieje odkąd ja pamiętam (moze z 8 lat) a nawozone bylo wszedzie jednakowo wiec czemu na pozostalym polu rosnie ładnie pięknie a tu nie... ;)

 

 

@maciek co masz na mysli mowiac podeszwa pluzna??


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0
podeszwa płużna czyli dawno głeboszem nie jeździłeś a burak tego wymaga

 

no głęboszem to nigdy robione nie bylo.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U na jakiś robak żre i ojciec wczoraj pryskał, był jakis facet i chodził po polach i sprawdzał nie wiem jak dokładnie się on nazywa, ale koszt oprysku nie jest duży.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja mam podobny przypadek... w jednym miejscu na łące taki mi słabo trawa rośnie ze mnie czasami hu* szczela ;) nieweim co jest z tym grane, a nawozami można powiedziec ze już tam nieźle sypnąłem, w sumie to trawa nawet ciemna.. ale w niektórych miejscach to na ogródku mi większa urosła bez nawożenia :) niewiem czy tylko tą przyczyną może byc to że jest sucho jak skur**** gdyby popadało to by wszystko całkiem inaczej rosło :) W zeszłym roku pamiętam była ta sama sytuacja z tą łaką.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj