Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klopot z cielakami

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 maj 2008 - 18:42

Klopot z cielakami Hoduje bydlo miesne W obecnym budynku mam stol paszowy z pionowo postawionymi slupkami(nie wiem jak fachowo to sie nazywa) i male cielaki mi przez to wylaza i biegaja po korytarzu Wlasnie buduje nowy budynek i chce jakos wyeliminowac ten problem Co robic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klopot z cielakami Dzisiaj, 10:33
  •  

#2 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:54

Klopot z cielakami Czyli po prostu uciekają przez płotek czyli "drabinę paszową", ja bym zastosował drabinę z ukośnymi szczeblami, ewentualnie zamontował ją nad korytem tak z pół metra nad ziemią, to cielaki nie uciekną z racji tej wysokości, a jak urosną to już będą szersze i nie przejdą ;)
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#3 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 09:41

Klopot z cielakami Właśnie ocieliła mi się jałówka, było trochę problemów z porodem. Podczas ciągnięcia cielaka złamała mu się noga tuż przy kostce, z mamą wzieliśmy i usztywniliśmy tą nogę. Macie może inne wyjście z tej sytuacji? I czy cielakom się zrastają kości? Proszę pisać jeśli ktoś miał już takie doświadczenie z takim problemem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 22 czerwiec 2008 - 09:58

Klopot z cielakami doman57 zrób tak jak robertbara on ma fajnie zrobione dwie deski u góry i drabinek by niebyło i by niewyszedł cielak,
niewielki kosz bo tylko deski i troszkie pracy.
tu masz jak to jest po rawej sronie zdjęcia
http://www.agrofoto....71_78_89576.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2008 - 15:42

Klopot z cielakami

Właśnie ocieliła mi się jałówka, było trochę problemów z porodem. Podczas ciągnięcia cielaka złamała mu się noga tuż przy kostce, z mamą wzieliśmy i usztywniliśmy tą nogę. Macie może inne wyjście z tej sytuacji? I czy cielakom się zrastają kości? Proszę pisać jeśli ktoś miał już takie doświadczenie z takim problemem.

Zadzwoń do weterynarza bo nie wiadomo jak to dokładnie jest, mój dziadek też miał podobny problem i jakos usztywnił i się zrosła. My dziś mieliśmy podejrzenie złamania bo się ocielła na pastwisku ale okazało się, że tylko lekko stłuczone