witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

fordtw15    0

a co myślicie o tej firmie? Znajomy ma na myjni już prawie dwa lata i widzę że cały czas chodzi, muszę go zapytać jak dokładnie się sprawuje. Też za niedługo będę chciał kupić coś lepszego. Tak myślałem nad tymi karcherami używanymi tylko jak to używane albo trafisz albo nie. szkoda że tu na stronie nie podają cen

 

http://hydromex.pl/strony/myjki_cisnieniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a ja jak chciałem sobie kupić myjkę do mycia ciągnika taka małą kerchera to facet powiedział mi że taką to mogę sobie umyć rower od czasu do czasu i kupiłem sobię taką porządną black&decker i nie żałuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

@piotrb14 może być podał jakieś parametry tej "porządnej myjki" a co do mycia ciągnika ta 790c różni się tylko tym d tej co ja podałem że jest na siłę daje to samo ciśnienie ale może podgrzewać wodę. jak się w takiej zwykłej z serii k4 użyje detergentu to i olej się umyje tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Tylko za taką 6.75 trzeba dać około 1200 zł,ja osobiście polecam 5.55 Jubille posiadam ją drugi rok i jeszcze nie była takie brudu a bym go nie umył posiada 140 bar a ta 2.38 tylko 110 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Aha dzięki panowie... Generalnie na moje potrzeby uważam że propozycja piotrunia będzie lepsza. Głównym czynnikiem jest cena. I skoro kolega ją chwali to po świętach trzeba będzie coś o niej pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dobre myjki Karchera zaczynają się od ceny 1tyś.

Osobiście mam K 6.75 i nie narzekam.

W porównaniu do K 5.5

-ma dużo większą moc silnika 1,9kW/2,5kW

-możliwość doprowadzenia wody o większej temperaturze co przydaję się do myciem przed malowaniem 40/60o

-większy wydatek tłoczenia 460/550l


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ma większy silnik a da pewnie max 160 barów. Myślę że ta 5.55 czy 4.80 plus są ok w swojej cenie byle miała aluminiową pompę to umyje i długo pochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Nie myl dwóch pojęć,ciśnienia i wydajności tłoczenia.Większy silnik to większa wydajność tłoczenia co jest tak samo ważne albo ważniejsze od ciśnienia.Duże myjki HDS też mają ciśnienie do 160bar ale wydajność ponad 1200litrów,róznica podaczas mycia jest znaczna.

Edytowano przez fliegl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

witam

 

Ja mam karchera K7.91 jestem z niego zadowolony mam go 1rok i z czystym sumieniem mogę go polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas kilka lat (ok 7) jest Karcher K5.20 jest niezawodny mycie maszyn, nieraz chlewni.

Zasilenie przewodem 2,5 mm2 bo jak jest 1,5 mm2 i dłuższy odcinek to myjka nie osiąga pełnej mocy.

 

Jeżeli coś z używanych to mogę podać namiar na gościa co ściąga i serwisuje takie urządzenia (ale to na PW).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Mam Karchera K5.20, to mała myjka do mycia maszyn z błota i innych lekkich zanieczyszczeń. Ale panowie, do mycia chlewni to on się nie nadaje, owszem, da się umyć, ale co to za robota, żeby to coś myło to końcówkę trzeba trzymać 5cm od ściany, i powolutku przesuwać. Szkoda nerwów.

 

GENERALNIE: Do mycia maszyn z błota, czyszczenia kostki każda myjka 120bar i 300l/h będzie dobra. Ale do mycia chlewni bez 170bar i wydajności 1000l/h nawet nie ma co podchodzić.

 

Sam kupiłem od firmy używanego Karchera HDS 890, myjka z 89r. i jestem zadowolony. Z tą maszyną ubywa roboty. Ma 175bar i wydatek 850l/h. I uwierzcie panowie, że nawet taka myjka nie jest zbyt duża do mycia chlewni, bez wcześniejszego namoczenia wodą z mydłem bardzo ciężko jest myć. Do mycia na sucho, bez namaczania sądzę że potrzeba jakieś 180bar i 1200L/h.

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Mam Karchera K 5.85 i mam z nim mały problem mianowicie jak myje ok 15-20 min wszystko jest ok ale już później zaczyna przerywać podaje nierówny strumień wody jak by pulsuje, nie wiecie czasem co może jej dolegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mogę twierdzić że jest problem z zasilaniem tzn. słaby styk który się grzeje i myjka dostaje za małe napięcie, lub mały przekrój przewodu zasilającego.

 

W Moim przypadku jest tak jestem ok. 700 m od stacji trafo, zasilenie rozdzielni poza licznikiem 16 mm2 i jak chodzi młynek 11KW + mieszalnik/ślimaki, ogrzewanie porodówki to albo myjka nie ruszy albo ma ok 70%, nieraz właśnie falują obroty.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Mam kupić myjkę do około 2000zł. Nie wiem czy wziąć karchera hd1090 ,który ma 230bar i około 1000l wydatku czy jakiegoś ,który grzeje wodę ale te mają 150 bar i 700l albo mniej wydatku. Ma on być do mycia obory w środku i maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Np. HDS 990 za 2,5-3 tys. można kupić. Wydajna sprawdzona konstrukcja z grzaniem wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

@ Łukash, bierz śmiało tego Karchera HD 1090, do mycia chlewni będzie idealny, gorącą wodą dobrze się myje, ale jak maszyna nie ma ciśnienia i wydatku to nawet temperatura nie pomoże. Tym na zimna wodę będzie CI się zdecydowanie lepiej myć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No i zakupiłem... wybóra padł na Karchera K7.91 zobaczymy co z tego będzię. Pierwsze testy nawet pomyślnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj