Skocz do zawartości

Zdjęcie

MYJKA

518 odpowiedzi na ten temat

#441 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 13:12

MYJKA

Ja tam nic nie szoruję. Po prostu kończę prace i myję. Nie używam do tego chemii. Być może że super sprawa ta piana ale i bez niej można spokojnie umyć. A różnica 400 do 600 l/min przy prawie tym samy ciśnieniu to robi różnicę. Pomimo że ten K5.20 sprawuję się bardzo dobrze i do większości mi wystarcza to mając do wyboru K5 z całą masą zabawek i w tej samej cenie K7 z regulowaną dysza oraz rotacyjną to bez wahania wybrałbym ten drugi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MYJKA Dzisiaj, 23:20
  •  

#442 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 10:27

MYJKA

panowie a co powiecie na karchera HD 5/15 C ?? MA SŁUŻYĆ do typowych prac w gospodarstwie ( mycie maszyn głównie i obora raz do roku) http://www.karcher.p...rotacyjne, małe   

ktoś posiada podobna i może sie wypowiedzieć ?? albo innej firmy ?? budżet w granicach 2500 zł 

#443 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 maj 2015 - 11:18

MYJKA

Karcher to w chwili obecnej najlepsza opcja. Niezależnie czy nowa czy używana - ważne, aby mechanizm miała wykonany z metalowych elementów. Mój znajomy który kupił jakiś czas temu myjkę w jakimś supermarkecie - pochodziła mu jakiś czas później się rozsypała. Gdy zaczął się do niej dobierać, okazało się że środek ma plastikowy :) Jak to ma działać się pytam?

Karcher to solidna niemiecka jakość. Ta tutaj https://www.motointe...rcher-1520-1400 będzie dobra zarówno do mycia auta, maszyn rolniczych, naczep itd.

Koszt może nie jest mały, ale tego typu sprzęt generalnie nie należy do najtańszych. Za jakość się płaci.

happy

#444 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 12 maj 2015 - 21:45

MYJKA

Karcher to szajs, chyba że HD za 2,5 tys, albo stara używana, ale te do 1500 zł to gó,,no przez duże G.

Miałem karchera 720 przywiezionego z Niemiec ponad 12 lat i miałem tylko problem z  wężami i dyszami, ale pękły sprężyny w pompię a ja głupi zamiast wymienić to poszedłem do sklepu i kupiłem nawą za 800 zł

Padła po 18 miesiącach. Dysze i ciśnienie.

W tamtym roku kupiłem w lipcu za ponad 1 tys zł właśnie jest na reklamacji, dysze obie padły i ciśnienie faluję.

Filtr  mam originał Karchera  nowy od razy z myjką kupowałem. Myjkę używam z  10 razy w roku po 3 godziny.

Rewelacja co.

Teraz powiedziałem że już nowej nie kupię w życiu, tylko używaną za 1-1,5 zł.

#445 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 maj 2015 - 20:49

MYJKA

Ja jak dopiero zajechałem swoją dowiedziałem się dlaczego mi padła- myjki z serii K nie są przeznaczone do pracy ciągłej. Na przykładzie K5.20- zaleca się pracować po 20-25min i zrobić 15min przerwy, ja jechałem po 1-1,5h albo i dłużej czasami no i po 7 latach mi padła. Co pracy ciągłej to tylko myjki z serii HD.

#446 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 13 maj 2015 - 21:08

MYJKA Z seri hd i to nie wszystkie bo niektórym chlodzienie nie daje rade.
Ja ze swojego hds 1290 jestem bardzo zadowolony. Znalazła juz swoje miejsce i pracuje juz prawie jak stacjonarna. Myjemy coroz więcej i często bo w końcu stalo się to przyjemne. Włączam myjke włączam kocioł i jazda.

#447 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 maj 2015 - 13:03

MYJKA

Wszytko zależy od potrzeb. Moja K5,20 ma się bardzo dobrze ponieważ wykorzystuję ją w pracach przydomowych. Czasami zdarza się myć ok 1h ale przeważnie krócej. Co do HD to ok tylko ile jest droższa od K5 czy K7? Nie wiem co wy robicie z tymi myjkami że wam padają w tak krótkim czasie. Nikt z moich znajomych nie zajechał w takim czasie Karchera. Jeśli potrzebowałbym porządnego sprzętu to nie kupiłbym nowej za 2,5 tyś. tylko wolałbym dołożyć lub kupić używaną jak np. kolega @rolstudent czyli hds1290. Bo co mi taki np. HD 5/12 za ok 2,5 tyś zł oferuje więcej niż ok 1 tyś zł tańszy K7?

#448 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 14 maj 2015 - 15:48

MYJKA Ja powiem szczerze miałem duże obawy przed kupnem używanej myjki ale po oględzinach bylem juz pewien że się sprawdzi. Mi była potrzebna koniecznie gorąca woda no i dyzo jej dlatego stanelo na najwiekszym hds. Mycie obory i hali udojowej to teraz przyjemna praca.

#449 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 20 maj 2015 - 08:28

MYJKA

Myjka K 5 przyjechała z serwisu, została wymieniona obudowa pompy, plastyk oczywiście, serwis stwierdził wyrobioną, dysza rotacyjna nie wymieniona, zużycie  w czasie normalnej ekspolatacji i nie podlega wymianie.

Myjak ma oryginalny filtr Karchera i przepracowała  z 40 godzin może.

Nigdy więcej nowej.

Kolega ma K5,20 i chodzi mu nawet, ale dysza rotacyjna już zaczyna szwankować, więc i myjka się kończy.

#450 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 20 maj 2015 - 16:04

MYJKA

Seria K5 ma aluminiową pompę więc albo pomyliłeś modele, lub piszesz bajki. Teść ma o 2 lata starszą ode mnie K5.20 i dale działa bez zarzutu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 20 maj 2015 - 19:09

MYJKA

Tak masz racje teraz dzwoniłem do Castoramy i fakt jest aluminium i mosiądz.  I tak wymienili głowicę bo była uszkodzona.

#452 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 29 maj 2015 - 12:13

MYJKA

Jaką myjkę polecacie z dolnej półki cenowej ? Załóżmy, że budżet około 700 zł. Myjka służyłaby okazjonalnie do mycia kostki brukowej, samochodu, ewentualnie ciagników i maszyn. Nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu bo będzie mało używana do niezbyt wielkich brudów. Miałem wcześniej karchera K2, ale plastikowa pompa padła po 2 latach sporadycznego użytkowania. Nie wiem czy ta myjka chodziła łącznie 50h. Zastanawiam się nad firmą Nilfisk, ewentualnie Bosch. Karcher za tę cenę to porażka, a drugi raz nie chce pchać się w to samo bagno. Chińczyki typu Lavor itp również odpadają bo tego nawet myjką ciśnieniową nie można nazwać. Może macie jakieś sugestie jaką myjkę wybrać ?

#453 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 maj 2015 - 12:21

MYJKA

Poszukaj czegoś używanego, sam od 10 lat mam Kranzle 160 i nie zamineiłbym jej na nic innego(no moze brakuje czasami cieplej wody ;p) pracuje czasami po godzinie i wiecej i nic jej nie jest. do 1000 juz cos znajdziesz

#454 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 29 maj 2015 - 21:39

MYJKA

Firma chyba liderująca jeżeli chodzi o myjki ciśnieniowe, ale jakoś nie mogę się przekonać do czegoś używanego. Wolałbym jednak jakąś nową "zabawkę".
Jestem prawie, że zdecydowany na któryś z modeli Nilfisk'a, ale że się nie pali to bym chciał sie czegoś więcej dowiedzieć jaki nowy sprzęt opłaca się kupić z dolnej półki cenowej.

#455 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 30 maj 2015 - 07:34

MYJKA

Im więcej czytam tym bardziej zgłupiałem :) Kilka znanych marek takich jak: Bosch, Makita, Stihl (akurat dla nich myjki produkuje Nilfisk więc tylko cena wyższa i inna naklejka). I co tu teraz wybrać ? :huh:

#456 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 31 maj 2015 - 17:11

MYJKA

Jaką myjkę polecacie z dolnej półki cenowej ? Załóżmy, że budżet około 700 zł. Myjka służyłaby okazjonalnie do mycia kostki brukowej, samochodu, ewentualnie ciagników i maszyn. Nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu bo będzie mało używana do niezbyt wielkich brudów. Miałem wcześniej karchera K2, ale plastikowa pompa padła po 2 latach sporadycznego użytkowania. Nie wiem czy ta myjka chodziła łącznie 50h. Zastanawiam się nad firmą Nilfisk, ewentualnie Bosch. Karcher za tę cenę to porażka, a drugi raz nie chce pchać się w to samo bagno. Chińczyki typu Lavor itp również odpadają bo tego nawet myjką ciśnieniową nie można nazwać. Może macie jakieś sugestie jaką myjkę wybrać ?

Nie wiem czy z dolnej półki cenowej będziesz z czegokolwiek zadowolony. Miałeś już raz i dlaczego chcesz jeszcze raz pchać się w to samo bagno? Ja czytając takie opinie właśnie nt. myjek do 1000zł zdecydowałem się, że nie będę kupować kilka razy. Myjki używam do samochodów osobowych najczęściej, maszyn rolniczych, ciągników, kostkę myłem raz i póki co nie ma potrzeby. Kupiłem Karchera K7 Premium i jak na razie jestem mega zadowolony, bo robi robotę tą co chcę. I też jest używana raz na jakiś czas, a nie non stop, ale po co kupować coś z czego wiem, że nie będzie pożytku?

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#457 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 20:48

MYJKA

szukam bardzo dobrej myjki typowej do gospodarstwa do 3 tys zl

#458 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 10:04

MYJKA

Wie ktoś gdzie znajdę schemat elektryczny do myjki HDS 995 ? po włączeniu miga jedynie dioda RM 110 i myjka wgl się nie włącza

#459 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 19:45

MYJKA Od dzisiaj stary HDS i K6.95 idą na emeryturę... ;) zmiana na Krenzle C13-180. Szwagier użytkuje już rok i jest zadowolony więc i ja się skusiłem...

Edytowany przez alvaroalvaro78, 09 październik 2015 - 07:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share dellpiero

dellpiero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 październik 2015 - 09:53

MYJKA

Witam, potrzebuję myjkę do obory uwięziowej z pojedynczymi rusztami z tyłu. W oborze jest dość wąsko, a za rusztem są położone płytki co powoduje, że myjka będzie stale wykorzystywana. Jestem zielony w temacie, więc będę bardzo wdzięczny za pomoc:)