Skocz do zawartości

Zdjęcie

MYJKA

518 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 21 luty 2015 - 06:58

MYJKA

Koledzy potrzebuję dobrej rady posiadam myjkę Karcher HD 895 trzy lata temu była remontowana pompa. Niestety ostatnio leci z niej strasznie woda. Po prostu rozszczelniła się a myjka nie chce się wkręcić na wysokie obroty. Myjka ma już swoje lata. Podejrzewam że ma z 12 lat to najmniej. Nie używam jej jakoś codziennie lecz z 3 razy na miesiąc do umycia auta czy maszyn rolniczych. Ogólnie brakuje mi dyszy wirowej. Co radzicie czy sprzedać ją i kupić jakąś myjkę za 1500zł? Czy naprawić tą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MYJKA Dzisiaj, 11:14
  •  

#422 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 21 luty 2015 - 07:53

MYJKA naprawiaj. same uszczelniacze możesz zamówić i wymienic samemu. o ile sie nie przytarla. do mycia maszyn i samochodu odradzam używania dyszy wirowej. mozna nia wyrządzić wiele szkody.

#423 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 21 luty 2015 - 20:14

MYJKA

Koledzy potrzebuję dobrej rady posiadam myjkę Karcher HD 895 trzy lata temu była remontowana pompa. Niestety ostatnio leci z niej strasznie woda. Po prostu rozszczelniła się a myjka nie chce się wkręcić na wysokie obroty. Myjka ma już swoje lata. Podejrzewam że ma z 12 lat to najmniej. Nie używam jej jakoś codziennie lecz z 3 razy na miesiąc do umycia auta czy maszyn rolniczych. Ogólnie brakuje mi dyszy wirowej. Co radzicie czy sprzedać ją i kupić jakąś myjkę za 1500zł? Czy naprawić tą?

Karcher ma tą zaletę, że można kupić każdą część zamienną. Wymienisz uszczelniacze i będzie chodziła następne ładnych pare lat.

#424 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 luty 2015 - 08:58

MYJKA

12 lat to młoda maszyna. Ja mam HDS 890 z lat 80 i śmiga. Części normalizowane, nie ma problemu z wymianą.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#425 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 23 luty 2015 - 09:09

MYJKA

ja mam HDS 690 co ma 26 lat i smiga az miło. Oczywiście miał naprawę elektroniki, kosztowało to 350 zł i 3 lata spokój jak na razie. Co do zakupu myjki za 1500 zł to popierdóła jezeli o nową chodzi, a używkę na gorąco wodę nie kupisz w dobrym stanie.

#426 Share akro

akro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 08:36

MYJKA

Ja mam chyba nieco mniejsze wymagania odnośnie myjki, a na pewno też mniejszy budżet, w każdym razie posiadam podstawowy i nienajgorszy model trytona, praca bez zarzutu jak do tej pory, do mycia auta czy nawierzchni z kostki okej.

#427 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 09:16

MYJKA mnie kusi flagowy karcher hds 1295 5500pln
maszyna 10 letnia po przeglądzie pół roku gwarancji.

#428 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 07 marzec 2015 - 16:23

MYJKA

To lepiej za te pieniądze wybierz coś z firmy Nilfisk.

#429 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 20:14

MYJKA

Cześć wszystkim.

Mam w planach zakup myjki i rozważam jaki budżet na to przeznaczyć. Myjki będę używał głównie do samochodu, czasem ciągniki i maszyny też się będzie myło, ale tak żeby nie zrywało przysłowiowej "papy z dachu". Mój dylemat jest głównie pomiędzy myjkami Karchera K5 i K7. Różnica w cenie to ok. 700zł (K5 1100zł, K7 1800zł). K5 ma wg opisu max ciśnienie 145 bar i wydajność 500l/h, a K7 max ciśnienie 160 bar i wydajność 600l/h. Moje pytanie jest takie czy warto dopłacić aż 700zł za trochę wyższe parametry, gdyż za 700zł to można dokupić do tej mniejszej trochę akcesoriów i jeszcze zostanie PLNów.

Z tego co wyczytałem to w K7 jest mosiężna pompa, natomiast w K5 aluminiowa.

Jeżeli macie jakieś sugestie to bardzo chętnie posłucham.

Edytowany przez Marcin91, 07 marzec 2015 - 20:17.

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#430 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 547 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 20:34

MYJKA

Panowie Karcher czy Kranzle ? Koniecznie na gorącą wodę... Proszę o podpowiedzi użytkowników w/w producentów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 21:25

MYJKA mi bardziej podoba sie kranzle. tyle ze cena znacznie wyższa od karcher

#432 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 08:29

MYJKA

Witam, chciałbym kupić myjkę do mycia maszyn, oczywiście bez podgrzewania wody bo tańsza, dajcie jakieś propozycje. 

#433 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 marzec 2015 - 09:17

MYJKA

Cześć wszystkim.

Mam w planach zakup myjki i rozważam jaki budżet na to przeznaczyć. Myjki będę używał głównie do samochodu, czasem ciągniki i maszyny też się będzie myło, ale tak żeby nie zrywało przysłowiowej "papy z dachu". Mój dylemat jest głównie pomiędzy myjkami Karchera K5 i K7. Różnica w cenie to ok. 700zł (K5 1100zł, K7 1800zł). K5 ma wg opisu max ciśnienie 145 bar i wydajność 500l/h, a K7 max ciśnienie 160 bar i wydajność 600l/h. Moje pytanie jest takie czy warto dopłacić aż 700zł za trochę wyższe parametry, gdyż za 700zł to można dokupić do tej mniejszej trochę akcesoriów i jeszcze zostanie PLNów.

Z tego co wyczytałem to w K7 jest mosiężna pompa, natomiast w K5 aluminiowa.

Jeżeli macie jakieś sugestie to bardzo chętnie posłucham.

od jakichś 12-15 lat mam marketową myjkę K502M 

tez alu pompa, wydajnosc 145bar, 400l

Powiem ze jest bardzo dobra jak na potrzeby w gospodarstwie. Oczywiście każdy sprzedawca powie ci kup serie M czyli np 6/16mx za 4500 netto:)

ale ta myjka się sprawdza.

W starej serii K były bardzo słabej jakości lance i co roku łamałem - koszt 250zł.

Kupiłem w końcu na alledrogo zamiennik od serii HD i przez jakies 10 lat mam tą lance i jest wszystko gites.

Co miesiac 3-4 auta są myte i wszystkie maszyny.

Ta myjka niby nie powinna pracować dłużej niż 0.5h w serii, mi się zdzarza pociągnać te 45-60min, ale po takim myciu ciągnika przez 2-3 dni czuję rękę - to jednak jest ciśnienie i odrzut i drgania całkiem niezłe.

Marcin - idąc dzis do sklepu wziałbym K5, reszte kasy przeznaczyłbym na akcesoria i na porządną chemię.

W ten weekend będę testował nowa super aktywną pianę w koncentracie. Przypomnij się po weekendzie to zdam relację.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#434 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 10:49

MYJKA ja kupiłem w końcu myjke. wybór padł na używanego karchera 1295 hds.
powiem szczerze po pierwszym myciu jestem super zadowolony. ciepla woda pozwala na usuniecie ciężkich zabrudzeń dozowanie chemi latwe i proste a 25 metrów weza pozwala na prace zdala od hałasu myjki.
ogólnie oprócz myjki wzielem jeszcze lance dlugosci 2m i dodatkowy przewód zmiękczacz do wody no i filtr wstepny wody. myjka na zegarze trzyma caly czas 180bara. musze tylko dysze szerokokatna zamówić do mycia podsufitki w oborze.

#435 Share akro

akro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 16:33

MYJKA

Witam, chciałbym kupić myjkę do mycia maszyn, oczywiście bez podgrzewania wody bo tańsza, dajcie jakieś propozycje. 

Rozważ więc model o którym napisałem w moim ostatnim poście. Do niczego nie namawiam, ale moim zdaniem warto chwilkę przejrzeć ofertę tych myjek. :)

#436 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:59

MYJKA

witam szukam do kupna myjki i chciał bym się dowiedzieć czy ktoś powiat tych firm myjkę i jak one się sprawują  

http://allegro.pl/me...4992466687.html

http://allegro.pl/my...5182844528.html

http://allegro.pl/my...5166801954.html

Edytowany przez Seba8080, 28 marzec 2015 - 20:06.

#437 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 28 marzec 2015 - 20:11

MYJKA

Z tych trzech to akurat żadna się za bardzo nie nadaje ale jak coś to weź Karchera. Te poprzednie pewnie mają parametry rzędu 40% wartości podanej.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#438 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 23:43

MYJKA

ja kupiłem w końcu myjke. wybór padł na używanego karchera 1295 hds.
powiem szczerze po pierwszym myciu jestem super zadowolony. ciepla woda pozwala na usuniecie ciężkich zabrudzeń dozowanie chemi latwe i proste a 25 metrów weza pozwala na prace zdala od hałasu myjki.
ogólnie oprócz myjki wzielem jeszcze lance dlugosci 2m i dodatkowy przewód zmiękczacz do wody no i filtr wstepny wody. myjka na zegarze trzyma caly czas 180bara. musze tylko dysze szerokokatna zamówić do mycia podsufitki w oborze.

I bardzo dobry wybór, to są maszyny przemysłowe które mogą pracować 8h non stop. 180 bar to do rwania powierzchni, do normalnego mycia przy tej wydajności wody spokojnie wystarczy 100 bar.

witam szukam do kupna myjki i chciał bym się dowiedzieć czy ktoś powiat tych firm myjkę i jak one się sprawują  

http://allegro.pl/me...4992466687.html

http://allegro.pl/my...5182844528.html

http://allegro.pl/my...5166801954.html

Wszystkie są do odbytu, możesz nimi co najwyżej samochód w weekend umyć a i to nie wyjdzie dokładnie.

#439 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 10:19

MYJKA

Od kilku ładnych lat posiadam Karcher K5.20 i powiem szczerze jak na potrzeby gospodarstwa to w 100% wystarcza. Używam ją do mycia maszyn, ciągników i czasami coś do remontów. Jeśli ktoś zajmuje się trochę mechaniką to jest za słaba. Tu jedynie jak kolega wyżej - ciepła woda i ok 180 bar oraz co ważniejsze więcej wody ( przydałoby się min. 600l/min). Ale na takie standardowe potrzeby myślę że nie ma sensu przepłacać i wystarczy taki Karcher K5. Co do akcesoriów to zależy kto i co będzie nią robił. Do domowego użytku wystarczy dysza płasko-strumieniowa i rotacyjna. Wszelkie dodatki typu aktywne piany itd można sobie darować. Lepiej kupić zwykły opryskiwacz i dobrą chemię. Zapomniałem nazwę ale z Karchera miałem taki środek do mycia - warunkiem było naniesienie na suchą powierzchnię ( najpierw oprysk ) i dopiero mycie to szczerze usuwał praktycznie wszystko oprócz farby:) Jak ktoś ma więcej kasy to lepiej wybrać K7. Ma już mocniejszą pompę i większy przepływ wody co jest bardzo ważne przy myjkach. Ciśnienie niby tylko 20 bar większe ale z czasem spadnie i niech po latach będzie ok 140 to k5 będzie miała może 120. Jeśli miałbym przeznaczać cenę na akcesoria to wybrałbym mocniejszy model myjki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 11:51

MYJKA

ka do swojego starego karchera hds kupilem pianownice na allegro za 150 zł i powiem szczerze że super sprawa, do tego piana Tenzi Track clean i przynajkniej nie trzeba się bawić szczotką ryżową  np. aby domyc przyczepę po wywożeniu obornika bo wszystkie zacieki schodza  a wiadomo że przyschnięty obornik i wszelkie gnojówki bardzo ciężko schodzą z lakieru.