witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

yacenty    3868

Cześć wszystkim.

 

Mam w planach zakup myjki i rozważam jaki budżet na to przeznaczyć. Myjki będę używał głównie do samochodu, czasem ciągniki i maszyny też się będzie myło, ale tak żeby nie zrywało przysłowiowej "papy z dachu". Mój dylemat jest głównie pomiędzy myjkami Karchera K5 i K7. Różnica w cenie to ok. 700zł (K5 1100zł, K7 1800zł). K5 ma wg opisu max ciśnienie 145 bar i wydajność 500l/h, a K7 max ciśnienie 160 bar i wydajność 600l/h. Moje pytanie jest takie czy warto dopłacić aż 700zł za trochę wyższe parametry, gdyż za 700zł to można dokupić do tej mniejszej trochę akcesoriów i jeszcze zostanie PLNów.

 

Z tego co wyczytałem to w K7 jest mosiężna pompa, natomiast w K5 aluminiowa.

 

Jeżeli macie jakieś sugestie to bardzo chętnie posłucham.

od jakichś 12-15 lat mam marketową myjkę K502M 

tez alu pompa, wydajnosc 145bar, 400l

Powiem ze jest bardzo dobra jak na potrzeby w gospodarstwie. Oczywiście każdy sprzedawca powie ci kup serie M czyli np 6/16mx za 4500 netto:)

ale ta myjka się sprawdza.

W starej serii K były bardzo słabej jakości lance i co roku łamałem - koszt 250zł.

Kupiłem w końcu na alledrogo zamiennik od serii HD i przez jakies 10 lat mam tą lance i jest wszystko gites.

Co miesiac 3-4 auta są myte i wszystkie maszyny.

Ta myjka niby nie powinna pracować dłużej niż 0.5h w serii, mi się zdzarza pociągnać te 45-60min, ale po takim myciu ciągnika przez 2-3 dni czuję rękę - to jednak jest ciśnienie i odrzut i drgania całkiem niezłe.

Marcin - idąc dzis do sklepu wziałbym K5, reszte kasy przeznaczyłbym na akcesoria i na porządną chemię.

W ten weekend będę testował nowa super aktywną pianę w koncentracie. Przypomnij się po weekendzie to zdam relację.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja kupiłem w końcu myjke. wybór padł na używanego karchera 1295 hds.
powiem szczerze po pierwszym myciu jestem super zadowolony. ciepla woda pozwala na usuniecie ciężkich zabrudzeń dozowanie chemi latwe i proste a 25 metrów weza pozwala na prace zdala od hałasu myjki.
ogólnie oprócz myjki wzielem jeszcze lance dlugosci 2m i dodatkowy przewód zmiękczacz do wody no i filtr wstepny wody. myjka na zegarze trzyma caly czas 180bara. musze tylko dysze szerokokatna zamówić do mycia podsufitki w oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

Witam, chciałbym kupić myjkę do mycia maszyn, oczywiście bez podgrzewania wody bo tańsza, dajcie jakieś propozycje. 

 

Rozważ więc model o którym napisałem w moim ostatnim poście. Do niczego nie namawiam, ale moim zdaniem warto chwilkę przejrzeć ofertę tych myjek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

witam szukam do kupna myjki i chciał bym się dowiedzieć czy ktoś powiat tych firm myjkę i jak one się sprawują  

http://allegro.pl/mega-moc-myjka-cisnieniowa-euromac-280barew-l6-i4992466687.html

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lavor-prime-165-250-bar-ew-piana-i5182844528.html

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-karcher-k2-compact-t50-rs-ls3-i5166801954.html

Edytowano przez Seba8080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z tych trzech to akurat żadna się za bardzo nie nadaje ale jak coś to weź Karchera. Te poprzednie pewnie mają parametry rzędu 40% wartości podanej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

ja kupiłem w końcu myjke. wybór padł na używanego karchera 1295 hds.

powiem szczerze po pierwszym myciu jestem super zadowolony. ciepla woda pozwala na usuniecie ciężkich zabrudzeń dozowanie chemi latwe i proste a 25 metrów weza pozwala na prace zdala od hałasu myjki.

ogólnie oprócz myjki wzielem jeszcze lance dlugosci 2m i dodatkowy przewód zmiękczacz do wody no i filtr wstepny wody. myjka na zegarze trzyma caly czas 180bara. musze tylko dysze szerokokatna zamówić do mycia podsufitki w oborze.

I bardzo dobry wybór, to są maszyny przemysłowe które mogą pracować 8h non stop. 180 bar to do rwania powierzchni, do normalnego mycia przy tej wydajności wody spokojnie wystarczy 100 bar.

 

Wszystkie są do odbytu, możesz nimi co najwyżej samochód w weekend umyć a i to nie wyjdzie dokładnie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Od kilku ładnych lat posiadam Karcher K5.20 i powiem szczerze jak na potrzeby gospodarstwa to w 100% wystarcza. Używam ją do mycia maszyn, ciągników i czasami coś do remontów. Jeśli ktoś zajmuje się trochę mechaniką to jest za słaba. Tu jedynie jak kolega wyżej - ciepła woda i ok 180 bar oraz co ważniejsze więcej wody ( przydałoby się min. 600l/min). Ale na takie standardowe potrzeby myślę że nie ma sensu przepłacać i wystarczy taki Karcher K5. Co do akcesoriów to zależy kto i co będzie nią robił. Do domowego użytku wystarczy dysza płasko-strumieniowa i rotacyjna. Wszelkie dodatki typu aktywne piany itd można sobie darować. Lepiej kupić zwykły opryskiwacz i dobrą chemię. Zapomniałem nazwę ale z Karchera miałem taki środek do mycia - warunkiem było naniesienie na suchą powierzchnię ( najpierw oprysk ) i dopiero mycie to szczerze usuwał praktycznie wszystko oprócz farby:) Jak ktoś ma więcej kasy to lepiej wybrać K7. Ma już mocniejszą pompę i większy przepływ wody co jest bardzo ważne przy myjkach. Ciśnienie niby tylko 20 bar większe ale z czasem spadnie i niech po latach będzie ok 140 to k5 będzie miała może 120. Jeśli miałbym przeznaczać cenę na akcesoria to wybrałbym mocniejszy model myjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ka do swojego starego karchera hds kupilem pianownice na allegro za 150 zł i powiem szczerze że super sprawa, do tego piana Tenzi Track clean i przynajkniej nie trzeba się bawić szczotką ryżową  np. aby domyc przyczepę po wywożeniu obornika bo wszystkie zacieki schodza  a wiadomo że przyschnięty obornik i wszelkie gnojówki bardzo ciężko schodzą z lakieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ja tam nic nie szoruję. Po prostu kończę prace i myję. Nie używam do tego chemii. Być może że super sprawa ta piana ale i bez niej można spokojnie umyć. A różnica 400 do 600 l/min przy prawie tym samy ciśnieniu to robi różnicę. Pomimo że ten K5.20 sprawuję się bardzo dobrze i do większości mi wystarcza to mając do wyboru K5 z całą masą zabawek i w tej samej cenie K7 z regulowaną dysza oraz rotacyjną to bez wahania wybrałbym ten drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

panowie a co powiecie na karchera HD 5/15 C ?? MA SŁUŻYĆ do typowych prac w gospodarstwie ( mycie maszyn głównie i obora raz do roku) http://www.karcher.pl/pl/eKarcher/Professional/Urzadzenia_wysokocisnieniowe/Bez_podgrzewania_wody/Klasa_kompakt/15201400.htm?&at=ac&pgAp=1&pgCat=Dysze%20rotacyjne,%20du%C5%BCe&pgAp=1&pgCat=Dysze%20rotacyjne,%20ma%C5%82e   

ktoś posiada podobna i może sie wypowiedzieć ?? albo innej firmy ?? budżet w granicach 2500 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Karcher to w chwili obecnej najlepsza opcja. Niezależnie czy nowa czy używana - ważne, aby mechanizm miała wykonany z metalowych elementów. Mój znajomy który kupił jakiś czas temu myjkę w jakimś supermarkecie - pochodziła mu jakiś czas później się rozsypała. Gdy zaczął się do niej dobierać, okazało się że środek ma plastikowy :) Jak to ma działać się pytam?

Karcher to solidna niemiecka jakość. Ta tutaj https://www.motointegrator.pl/produkty/1219858-profesjonalna-myjka-wysokocisnieniowa-bez-podgrzewania-wody-karcher-1520-1400 będzie dobra zarówno do mycia auta, maszyn rolniczych, naczep itd.

Koszt może nie jest mały, ale tego typu sprzęt generalnie nie należy do najtańszych. Za jakość się płaci.


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Karcher to szajs, chyba że HD za 2,5 tys, albo stara używana, ale te do 1500 zł to gó,,no przez duże G.

Miałem karchera 720 przywiezionego z Niemiec ponad 12 lat i miałem tylko problem z  wężami i dyszami, ale pękły sprężyny w pompię a ja głupi zamiast wymienić to poszedłem do sklepu i kupiłem nawą za 800 zł

Padła po 18 miesiącach. Dysze i ciśnienie.

W tamtym roku kupiłem w lipcu za ponad 1 tys zł właśnie jest na reklamacji, dysze obie padły i ciśnienie faluję.

 Filtr  mam originał Karchera  nowy od razy z myjką kupowałem. Myjkę używam z  10 razy w roku po 3 godziny.

Rewelacja co.

Teraz powiedziałem że już nowej nie kupię w życiu, tylko używaną za 1-1,5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja jak dopiero zajechałem swoją dowiedziałem się dlaczego mi padła- myjki z serii K nie są przeznaczone do pracy ciągłej. Na przykładzie K5.20- zaleca się pracować po 20-25min i zrobić 15min przerwy, ja jechałem po 1-1,5h albo i dłużej czasami no i po 7 latach mi padła. Co pracy ciągłej to tylko myjki z serii HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Z seri hd i to nie wszystkie bo niektórym chlodzienie nie daje rade.
Ja ze swojego hds 1290 jestem bardzo zadowolony. Znalazła juz swoje miejsce i pracuje juz prawie jak stacjonarna. Myjemy coroz więcej i często bo w końcu stalo się to przyjemne. Włączam myjke włączam kocioł i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Wszytko zależy od potrzeb. Moja K5,20 ma się bardzo dobrze ponieważ wykorzystuję ją w pracach przydomowych. Czasami zdarza się myć ok 1h ale przeważnie krócej. Co do HD to ok tylko ile jest droższa od K5 czy K7? Nie wiem co wy robicie z tymi myjkami że wam padają w tak krótkim czasie. Nikt z moich znajomych nie zajechał w takim czasie Karchera. Jeśli potrzebowałbym porządnego sprzętu to nie kupiłbym nowej za 2,5 tyś. tylko wolałbym dołożyć lub kupić używaną jak np. kolega @rolstudent czyli hds1290. Bo co mi taki np. HD 5/12 za ok 2,5 tyś zł oferuje więcej niż ok 1 tyś zł tańszy K7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja powiem szczerze miałem duże obawy przed kupnem używanej myjki ale po oględzinach bylem juz pewien że się sprawdzi. Mi była potrzebna koniecznie gorąca woda no i dyzo jej dlatego stanelo na najwiekszym hds. Mycie obory i hali udojowej to teraz przyjemna praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Myjka K 5 przyjechała z serwisu, została wymieniona obudowa pompy, plastyk oczywiście, serwis stwierdził wyrobioną, dysza rotacyjna nie wymieniona, zużycie  w czasie normalnej ekspolatacji i nie podlega wymianie.

Myjak ma oryginalny filtr Karchera i przepracowała  z 40 godzin może.

Nigdy więcej nowej.

Kolega ma K5,20 i chodzi mu nawet, ale dysza rotacyjna już zaczyna szwankować, więc i myjka się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Seria K5 ma aluminiową pompę więc albo pomyliłeś modele, lub piszesz bajki. Teść ma o 2 lata starszą ode mnie K5.20 i dale działa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tak masz racje teraz dzwoniłem do Castoramy i fakt jest aluminium i mosiądz.  I tak wymienili głowicę bo była uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką myjkę polecacie z dolnej półki cenowej ? Załóżmy, że budżet około 700 zł. Myjka służyłaby okazjonalnie do mycia kostki brukowej, samochodu, ewentualnie ciagników i maszyn. Nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu bo będzie mało używana do niezbyt wielkich brudów. Miałem wcześniej karchera K2, ale plastikowa pompa padła po 2 latach sporadycznego użytkowania. Nie wiem czy ta myjka chodziła łącznie 50h. Zastanawiam się nad firmą Nilfisk, ewentualnie Bosch. Karcher za tę cenę to porażka, a drugi raz nie chce pchać się w to samo bagno. Chińczyki typu Lavor itp również odpadają bo tego nawet myjką ciśnieniową nie można nazwać. Może macie jakieś sugestie jaką myjkę wybrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Poszukaj czegoś używanego, sam od 10 lat mam Kranzle 160 i nie zamineiłbym jej na nic innego(no moze brakuje czasami cieplej wody ;p) pracuje czasami po godzinie i wiecej i nic jej nie jest. do 1000 juz cos znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma chyba liderująca jeżeli chodzi o myjki ciśnieniowe, ale jakoś nie mogę się przekonać do czegoś używanego. Wolałbym jednak jakąś nową "zabawkę".
Jestem prawie, że zdecydowany na któryś z modeli Nilfisk'a, ale że się nie pali to bym chciał sie czegoś więcej dowiedzieć jaki nowy sprzęt opłaca się kupić z dolnej półki cenowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam tym bardziej zgłupiałem :) Kilka znanych marek takich jak: Bosch, Makita, Stihl (akurat dla nich myjki produkuje Nilfisk więc tylko cena wyższa i inna naklejka). I co tu teraz wybrać ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jaką myjkę polecacie z dolnej półki cenowej ? Załóżmy, że budżet około 700 zł. Myjka służyłaby okazjonalnie do mycia kostki brukowej, samochodu, ewentualnie ciagników i maszyn. Nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu bo będzie mało używana do niezbyt wielkich brudów. Miałem wcześniej karchera K2, ale plastikowa pompa padła po 2 latach sporadycznego użytkowania. Nie wiem czy ta myjka chodziła łącznie 50h. Zastanawiam się nad firmą Nilfisk, ewentualnie Bosch. Karcher za tę cenę to porażka, a drugi raz nie chce pchać się w to samo bagno. Chińczyki typu Lavor itp również odpadają bo tego nawet myjką ciśnieniową nie można nazwać. Może macie jakieś sugestie jaką myjkę wybrać ?

 

Nie wiem czy z dolnej półki cenowej będziesz z czegokolwiek zadowolony. Miałeś już raz i dlaczego chcesz jeszcze raz pchać się w to samo bagno? Ja czytając takie opinie właśnie nt. myjek do 1000zł zdecydowałem się, że nie będę kupować kilka razy. Myjki używam do samochodów osobowych najczęściej, maszyn rolniczych, ciągników, kostkę myłem raz i póki co nie ma potrzeby. Kupiłem Karchera K7 Premium i jak na razie jestem mega zadowolony, bo robi robotę tą co chcę. I też jest używana raz na jakiś czas, a nie non stop, ale po co kupować coś z czego wiem, że nie będzie pożytku?


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj