Skocz do zawartości

Zdjęcie

MYJKA

518 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 08 styczeń 2007 - 16:24

MYJKA witam mam takie pytanko własie stoje prze zakupem myjki...jak polecacie na allegro jest tego pełna cena tez sa rózna teraz mam KARCHER o mocy 150bar i sie zastanawim czy szukac czegos podobnego czy czegos wiekszego lub jeszce z jakies innej firmy ??
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MYJKA Dzisiaj, 03:24
  •  

#2 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 08 styczeń 2007 - 17:34

MYJKA no wiesz zalezy do czego bys ta myjke uzywal? ja mam karchera 20-120bar na dyszy poziomej i 180bar na rotacyjnej i jak wezme 180 do mycia ciagnikow to nieraz farba w tlustym miescu odskoczyna silniku. a tta mniejsza uzywam do mycia samochodu

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 styczeń 2007 - 18:22

MYJKA byloby na pewno latwiej doradzic jakbys podal jaki budzet chcesz na to przeznaczyc i czy sprzęt ma byc nowy czy tez uzywka.
na forum agrofoto.pl jest wątek o tym - sam zakladalem
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 08 styczeń 2007 - 22:03

MYJKA kupowałem w lato myjkę Karcher 7.20 MX. w pobliskim punkcie sprzedaży wołali 1800 PLN brutto a jak znalazłem ogłoszenie na necie (relkama większego sklepu Karchera) i jak zglosiłem, że znalazłem na necie to wraz i filtrem wody kupiłem za 1490 brutto 70 km od mojego miejsca zamieszkania. Powiedzcie jak wyjaśnić ten fenomen ?!
all rights reserved

#5 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 08 styczeń 2007 - 22:15

MYJKA ja mysle o przeznaczeniu na myjke ok 2500zł do 3500zł myjka bedzie uzywana u oborze ale i do innych prac
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#6 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 09 styczeń 2007 - 18:45

MYJKA ja za 2500 kupiłem karchera 690 nową i jak narazie jedna drobna awaria ja osobiście bym Ci polecił używkę na ciepłą wodę z jakiegoś sklepu karcher :unsure:

#7 Share LII

LII

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 luty 2007 - 19:43

MYJKA jeśli ktoś potrzebuje myjkę to proszę o kontakt na email w razie jakich kolwiek problemów lub pytań odpowiem na forum,zajmuję się sprzedażą inaprawami używanych myjek ,nagrzewnic olejowych,jak i produkcją maszyn dla rolnictwa

#8 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 04 luty 2007 - 21:24

MYJKA ja tam malo używam myjki i sobie kupilem sthila RE 117 i dalem 1100zl taki karcher byl chyba za 1500zl
dobrze sobie daje rade jest nie za mocna bo daje 120bar
ale nie zarzekam ten sprzet jest potrzebny jesli chce sie miec czysty sprzet
bo tak bezposrednio z kranu to nie ma efektu i jeszcze duzo wody pojdzie

#9 Share Artek7745

Artek7745

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 16:58

MYJKA Karcher jest najlepszy jak sie czyma dłyugo to lakier odlatuje ze hoho

#10 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 17:36

MYJKA wszystko zależy od wydajności a Karcher rzeczywiście jest najlepszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:30

MYJKA Żeby myjka dobrze myła musi dawać min.120bar i wydatek wody min.10litrów na 1min.Też bym poradził coś z używki tak jak wyżej kolega tomek pisze,za taka kase kupisz niezłego Karchera z typu HDS.

#12 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 22:18

MYJKA Nie wiem czy za tą cenę kupi się nową myjką z ceramicznymi tłokami ale jak co to radzę szukać z ceramicznymi a nie stalowymi. Karcher wcale nie jest najlepszą firmą, tylko najbardziej znaną. Ja osobiście mam i Karchera HD 1090 i Kranzle 3200. Za tą Kranzle dałem ponad 2tys, i to używaną.

#13 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 17 kwiecień 2007 - 12:13

MYJKA czy ten ceramiczny tłoczek jest naprawde taki funkcjonalny? w szepietowie taki reklamowano i spytano sie mechanika kiedy taki narawiał - odpowiedzia, że po zimie tylko gdy rolnicy zostawili ją na mrozie, a tak innych powodów nie było. to kamień w wodzie moga tak zniszczyc zwykły tloczek że warto zainwestowac w porcelanowy tłok? bo ja w swojej nie miałem takiego problemu

#14 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 13:42

MYJKA Ja mam tez Karcher tylo ze go uzywam do mycia warzyw np. włoszczyzny,selery, pietruszka. PIerwszego Karchera kupilismy 5 lat temu i przezył aż 2 sezony unas przy myciu a dalismy wtedy go za cos kolo 400zł z takich tanszych . PO 2 latach padła w nim pompa i tak długo przezyła bo gosciu z servisu Karchera powiedział ze taki typ Karcher nie powinien chodzic dłuzej niz 8min i przerwa pare minut a on unas chodził po 15 godzin dzienie bez zadnej przerwy.A teraz od 3 lat mamy tez Karchera tylko nie pamietam modelu dalismy wtedy za niego w castoramie ponad 2tys zł.Jest juz na metalowych podzespołach. To jak by cos padło to mozna wymienic

#15 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 14:08

MYJKA Domyślam sie Witek, że pewnie chcesz używać tej myjki do czyszczenia hali udojowej :wacko: Czy do takiej roboty opłaca sie inwestować w myjki ciepłowodne? Chciałbym wiedzieć bo sam będę musiał kupić jakiegoś Karcherka.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#16 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 20:43

MYJKA Wiecie co - kasy mi zbraklo na prof. karchera a brac amatorskiego nie chcialem to wybór padl na makite hw130. mam nadzieje ze będzie dzialac dobrze - jakby ktos byl ciekaw co to jest to proszę pytac.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#17 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 21:06

MYJKA mysle ze warto zainwestowac w karchera my kupilismy z seri k 5.04 za 800zl w promocji w castoramie i chyba to byla dobra decyzja (120-130bar) do tego dysza rotacyjna (znacznie zwieksza ,,moc'') oczywiscie chwila nie uwagi i farby lub naklejki na maszynie nie ma:)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#18 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 21:56

MYJKA Ceramiczne tłoczki są najtrwalsze, tak samo jak dysze z wkładką ceramiczną do opryskiwaczy mają największą trwałość, jednak w większości zastosowań zwykłe stalowe tłoczki wystarczą, a jak ktoś kupuje nową myjkę to na pewno te tłoczki nie zużyją się prędko. Ja osobiście jestem z tego Kranzle zadowolony na początku miałem kłopoty z wyłącznikiem elektronicznym, ale od dłuższego czasu jest już dobrze. Co się tyczy Karchera HD1090 to również był kupiony używany „po przeglądzie” niestety ten przegląd polegał chyba tylko na wymianie niektórych symeringów na nowe. Po niespełna 2 miesiącach zaczęła cieknąć na pompie woda, zadzwoniłem do gościa i przysłał mi nowe symeringi bo było jeszcze ok. 4 miesiące gwarancji. Jak rozebrałem pompę to sam mogłem ocenić stan tłoczków „do wymiany” czyli firma, która mi sprzedała tą myjkę zrobiła kiepski przegląd. Wymiana uszczelniaczy na nowe dała poprawe na nastepne 3 miesiące potem znowu zaczęła cieknąć nieco woda. Co gorsza po roku jak myłem stanoł mi silnik więc chciałem ją wł/wył a tu mi „wybuchł” włącznik. Huk jak z niezłej petardy. Okazało się, że spalił się silnik i włącznik. Nie miałem czasu czekać na naprawę, więc kupiłem Kranzle i jak na razie 18 miesięcy bez wycieków. Rocznie myjka robi jakieś 150h, więc nie mniej jak u niektórych ludzi ciągniki :wacko: .

#19 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 23:06

MYJKA @ Kizo - robilem jakis czas myjką kranzle i bardzo sobie chwalilem

mysle ze warto zainwestowac w karchera my kupilismy z seri k 5.04 za 800zl w promocji w castoramie i chyba to byla dobra decyzja (120-130bar) do tego dysza rotacyjna (znacznie zwieksza ,,moc'') oczywiscie chwila nie uwagi i farby lub naklejki na maszynie nie ma:)

tak ale pistolet mi nie lezal wogle w ręce i wyglądal jakos tandetnie - tworcom zabraklo odrobiny tego czegos co decyduje dla mnie o wygodzie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 maj 2007 - 21:26

MYJKA ja ostatni zakupiłem EINHELL 160 poleciałem na cene 360 zł :blink: daje ciśnienie 160bar, ale dysze ma niezadowalające, szczególnie ta ze zbiorniczkiem na płyn (ciekawe ile pochodzi).
Ale tak do mycia się nadaje, zawsze lepsze niż sam szlałf :D