witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

jacek3773    230

jak by ktoś był zainteresowany , to mam lancę rotacyjną od serii k5-7. użyta parę razy lecz mój karcher nie daję rady , za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eXotic95    0

Witam. Interesuje mnie kupno myjki profesjonalnej, zastosowanie głównie do kostki, elewacji, dachów i aut w celach zarobkowych jak i przydomowych. Wiem, że to trochę nie te środowisko, ale chyba jako jedyni macie wątek o myjkach cisnieniowych :) Budżet to ok 20 k, czy myjka elektryczna z podgrzewaniem wody ma sens?Czy może lepsza będzie spalinowa ale bez podgrzewania? Z tego co czytałem to spalanie jest dość wysokie i zastanawiam się jak bardzo względem czasu na np umycie kostki pod domem stracę na paliwie :) Dzięki za jakiekolwiek opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

@eXotic95 polecam lekturę https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979640.html i tam warto poczytać i ewentualnie popytać bo piszą też zainteresowani kupnem , użytkownicy różnego sprzętu jak i handlowcy/serwisanci 

20k o.O to gruby sprzęt na"siłę" mozna kupić z grzaniem ale zalezy od potrzeb, jak do przydomowych zastosowań (kostka taras auto ) to można darować sobie grzanie bo to w zależności od myjki w większości przypadków około  4-6 litrów ON na godzinę chyba że jest jeszcze spore gospodarstwo , hodowla i park maszynowy 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Będzie używana do celów zarobkowych, a nie każdy ma odpowiednią moc przyłączeniową do grzania prądem, dlatego najlepiej grzać paliwem, a robić ciśnienie elektrycznie- wychodzi najbardziej ekonomicznie i uniwersalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eXotic95    0

Dzięki za odzew Panowie. Na razie zdecydowałem się na sam spalinowy bez podgrzewania @MF675ursus z powodów które przytoczyłeś. Stwierdziłem, że nie ma sensu na początek ładować 20k w ten z podgrzewaniem który też uwazałem za najlepszą opcję, ale jego gabaryty i nieznajomość tematu jak wygląda mycie zimną wodą na spalinowym trochę mnie odwiodły od tego zakupu. Na razie zdecydowałem się na zakup Karchera spalinowego bez podgrzewania 230 barów, zobaczę jak wychodzi mycie w połączeniu z odpowiednią chemią i jak to wygląda pod względem ekonomicznym, więc podzielę się z czasem swoimi opiniami tutaj :) a w przyszłości pewnie przyinwestuje w hybrydowego HDS'a

@konteno doglądałem tej lektury już wcześniej, ale sporo tam postów które niewiele mi pomagają :) Chociaż już nie pamiętam czy przejrzałem całe, więc przelecę jeszcze raz ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie dotyczące wyboru myjki ciśnieniowej. Czy miał ktoś do czynienia z myjką firmy Stiga model 650? Potrzebuję jej do czyszczenia ciągnika, rozsiewacza i ogólnie maszyn, a może też obory. Myślałam nad jakimś karcherem, ale nie widziałam zbyt dobrych opinii tego urządzenia. Na myjkę chciałabym wydać około 2tys. Za każde info z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
33 minuty temu, aniadee napisał:

Myślałam nad jakimś karcherem,

"jakiś" karcher na pewno nie byłby dobrym wyborem, szczególnie z nowszych żóltych K i mniejszych HD , jak nie boisz się używki to takiej szukać by plus z ewentualnym serwisem nie przekroczyć budżetu  , z reszta zalezy ile roboty i czy ma być podobnie wyposażony i parametry jak stiga.

pytaj tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979640.html to może i powiedza kto produkuje myjki dla nich i czy warto to kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, cinek1808 napisał:

Tez miałem podobny dylemat. Wybór padł na stihla. 

A jesteś zadowolony ze stihla? Do czego używasz swojej myjki?

13 godzin temu, konteno napisał:

"jakiś" karcher na pewno nie byłby dobrym wyborem, szczególnie z nowszych żóltych K i mniejszych HD , jak nie boisz się używki to takiej szukać by plus z ewentualnym serwisem nie przekroczyć budżetu  , z reszta zalezy ile roboty i czy ma być podobnie wyposażony i parametry jak stiga.

pytaj tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979640.html to może i powiedza kto produkuje myjki dla nich i czy warto to kupić .

Właśnie trochę boję się używanej myjki, znajomy też chciał kupić ostatnio sprowadzoną z Niemiec, no i nie za bardzo mu się spodobały te, które tam zastał. A miałeś styczność z tą stigą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

 nie miałem styczności , jak cała głowica mosiężna to może i nie jest to taki zły wybór ale trzeba patrzeć przez pryzmat dostepności serwisu i części zamiennych po okresie gwarancji, dlatego radziłem pytać na elektroda.pl w powyższym temacie , autoryzowani przedstawiciele i serwisanci różnych marek tego sprzętu może będą wiedzieć co tam w środku jest grane i jak to sie przedstawia jakościowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdzałam i mam serwis stigi 10 km ode mnie, więc dlatego się nad nią zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Myjki używam do mycia maszyn, płotu,  kostki, aut. Zaletą tej myjki jest ze ma zbiornik na płyn za pompa.  Dzięki temu można stosowac kwasy i nic sie nie stanie.  Pompa jest aluminiowa. Chciałem wcześniej kupić karchera k7 ale cena bardzo poszła w górę ponad 3.5 a k5  nie chciałem.  Stihla stała na wystawie za 1600 kupilem ja za 1300. Bo znajomy jest serwisantem.  Narazie nic się nie dzieje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, cinek1808 napisał:

Myjki używam do mycia maszyn, płotu,  kostki, aut. Zaletą tej myjki jest ze ma zbiornik na płyn za pompa.  Dzięki temu można stosowac kwasy i nic sie nie stanie.  Pompa jest aluminiowa. Chciałem wcześniej kupić karchera k7 ale cena bardzo poszła w górę ponad 3.5 a k5  nie chciałem.  Stihla stała na wystawie za 1600 kupilem ja za 1300. Bo znajomy jest serwisantem.  Narazie nic się nie dzieje.  

A miałeś może styczność z k7 albo wiesz może coś o tej myjce? Teraz w marketach budowlanych widziałam, że się pojawiły za ok. 2tys. Stihl mi się kojarzy z piłami albo obkasywarkami. Mam akurat to drugie i na razie nie narzekam, ale to dopiero jeden sezon, więc to niewiele znaczy. Dzięki w ogóle za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

 Mam karcher mobile 570 i tam przy ameliniowej głowicy jest sporo syfu w kanałach wodnych bo się utlenia i osypuje blokując zaworki oraz powodują szybsze zatarcie się tłoków i zużycie uszczelniaczy. Jak brac nowe to dokładać te pare zł wiecej do mosiężnej głowicy i mieć spokój na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Nie miałem styczności .to moja pierwsza myjka.  Jak się popsuje to przy drugiej będzie droższy zakup.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

@aniadee ja niedawno kupiłem Kranzle 1152 TST, wypróbowany na starych złogach oleju, kurzu i nie wiadomo czego jeszcze na C360. Jestem zadowolony, kumpel mył dom przed położeniem styropianu i też chwali. Obecnie można wyrwać taki sprzęt za ok 3200 zł tylko trzeba cisnąć sprzedawcę bo może się nie przyznać, że jest promo. Inne modele też można taniej kupić, no chyba że już coś masz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3822

Kranzle to dobra firma potwierdzam. Jest bardzo często używana w firmach myjacych w zakładach spożywczych. Tam karcher praktycznie nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziarkko    0

Wybór to często cena, a zapominam o tym ile ma pracować sprzęt i gdzie. Ja specjalizuje się w urządzeńach firmy Ehrle i jako jedyni mamy urządzenia do przemysłu spożywczego. Ktokolwiek spotkał się z naszą marką, nie kupi nic innego. Kontakt w internecie. Ja mam na imie Adam.  Jak ktoś mnie odnajdzie i powoła się na ten wpis do dostanie 10% rabatu. Siedziba w Warzymicach pod Szczecinem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertF    0

Witam

Chciał bym delikatnie zasugerowac abyście zastanwoili sie nad myjkami Stihla ich serwisem oraz czasem reakcji i jakością  napraw gwarancyjnych , osobiście dośwaidczyłem na własnej skórze jak działają. Mam również porównanie z maszynami innych producentów i nie ma co porównywać .

Oczywiscie całe moje przygody mogę dokładnie opisać i udokumentować dla zainteresowanych .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Chciało Ci się konto zakładać na te okazję? I tak wybierzemy 20letniego karchera HD po remoncie żeby nie mieć przyjemności z serwisem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 1.04.2019 o 19:32, radek5314 napisał:

Teraz Karcher k7 jest za niecałe 1600 w Obi do kupienia 

no i może lepsze wyjście niż płacić prawie 2x więcej za modele HD5/XX czy jednofazowy 6/13  bo wg katalogów części w środku to samo badziewie ale w K7 silnik chłodzony wodą (nie wiem tylko które modele). Z resztą to już sprzęt do zajeżdzenia bo ani zbiorniczków na olej ani korków do jego wymiany już nie robią w nowszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj