witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

witek    2

witam mam takie pytanko własie stoje prze zakupem myjki...jak polecacie na allegro jest tego pełna cena tez sa rózna teraz mam KARCHER o mocy 150bar i sie zastanawim czy szukac czegos podobnego czy czegos wiekszego lub jeszce z jakies innej firmy ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

no wiesz zalezy do czego bys ta myjke uzywal? ja mam karchera 20-120bar na dyszy poziomej i 180bar na rotacyjnej i jak wezme 180 do mycia ciagnikow to nieraz farba w tlustym miescu odskoczyna silniku. a tta mniejsza uzywam do mycia samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

byloby na pewno latwiej doradzic jakbys podal jaki budzet chcesz na to przeznaczyc i czy sprzęt ma byc nowy czy tez uzywka.

na forum agrofoto.pl jest wątek o tym - sam zakladalem


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

kupowałem w lato myjkę Karcher 7.20 MX. w pobliskim punkcie sprzedaży wołali 1800 PLN brutto a jak znalazłem ogłoszenie na necie (relkama większego sklepu Karchera) i jak zglosiłem, że znalazłem na necie to wraz i filtrem wody kupiłem za 1490 brutto 70 km od mojego miejsca zamieszkania. Powiedzcie jak wyjaśnić ten fenomen ?!


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja mysle o przeznaczeniu na myjke ok 2500zł do 3500zł myjka bedzie uzywana u oborze ale i do innych prac


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja za 2500 kupiłem karchera 690 nową i jak narazie jedna drobna awaria ja osobiście bym Ci polecił używkę na ciepłą wodę z jakiegoś sklepu karcher :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LII    0

jeśli ktoś potrzebuje myjkę to proszę o kontakt na email w razie jakich kolwiek problemów lub pytań odpowiem na forum,zajmuję się sprzedażą inaprawami używanych myjek ,nagrzewnic olejowych,jak i produkcją maszyn dla rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja tam malo używam myjki i sobie kupilem sthila RE 117 i dalem 1100zl taki karcher byl chyba za 1500zl

dobrze sobie daje rade jest nie za mocna bo daje 120bar

ale nie zarzekam ten sprzet jest potrzebny jesli chce sie miec czysty sprzet

bo tak bezposrednio z kranu to nie ma efektu i jeszcze duzo wody pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Żeby myjka dobrze myła musi dawać min.120bar i wydatek wody min.10litrów na 1min.Też bym poradził coś z używki tak jak wyżej kolega tomek pisze,za taka kase kupisz niezłego Karchera z typu HDS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Nie wiem czy za tą cenę kupi się nową myjką z ceramicznymi tłokami ale jak co to radzę szukać z ceramicznymi a nie stalowymi. Karcher wcale nie jest najlepszą firmą, tylko najbardziej znaną. Ja osobiście mam i Karchera HD 1090 i Kranzle 3200. Za tą Kranzle dałem ponad 2tys, i to używaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

czy ten ceramiczny tłoczek jest naprawde taki funkcjonalny? w szepietowie taki reklamowano i spytano sie mechanika kiedy taki narawiał - odpowiedzia, że po zimie tylko gdy rolnicy zostawili ją na mrozie, a tak innych powodów nie było. to kamień w wodzie moga tak zniszczyc zwykły tloczek że warto zainwestowac w porcelanowy tłok? bo ja w swojej nie miałem takiego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

Ja mam tez Karcher tylo ze go uzywam do mycia warzyw np. włoszczyzny,selery, pietruszka. PIerwszego Karchera kupilismy 5 lat temu i przezył aż 2 sezony unas przy myciu a dalismy wtedy go za cos kolo 400zł z takich tanszych . PO 2 latach padła w nim pompa i tak długo przezyła bo gosciu z servisu Karchera powiedział ze taki typ Karcher nie powinien chodzic dłuzej niz 8min i przerwa pare minut a on unas chodził po 15 godzin dzienie bez zadnej przerwy.A teraz od 3 lat mamy tez Karchera tylko nie pamietam modelu dalismy wtedy za niego w castoramie ponad 2tys zł.Jest juz na metalowych podzespołach. To jak by cos padło to mozna wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Domyślam sie Witek, że pewnie chcesz używać tej myjki do czyszczenia hali udojowej :wacko: Czy do takiej roboty opłaca sie inwestować w myjki ciepłowodne? Chciałbym wiedzieć bo sam będę musiał kupić jakiegoś Karcherka.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Wiecie co - kasy mi zbraklo na prof. karchera a brac amatorskiego nie chcialem to wybór padl na makite hw130. mam nadzieje ze będzie dzialac dobrze - jakby ktos byl ciekaw co to jest to proszę pytac.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

mysle ze warto zainwestowac w karchera my kupilismy z seri k 5.04 za 800zl w promocji w castoramie i chyba to byla dobra decyzja (120-130bar) do tego dysza rotacyjna (znacznie zwieksza ,,moc'') oczywiscie chwila nie uwagi i farby lub naklejki na maszynie nie ma:)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ceramiczne tłoczki są najtrwalsze, tak samo jak dysze z wkładką ceramiczną do opryskiwaczy mają największą trwałość, jednak w większości zastosowań zwykłe stalowe tłoczki wystarczą, a jak ktoś kupuje nową myjkę to na pewno te tłoczki nie zużyją się prędko. Ja osobiście jestem z tego Kranzle zadowolony na początku miałem kłopoty z wyłącznikiem elektronicznym, ale od dłuższego czasu jest już dobrze. Co się tyczy Karchera HD1090 to również był kupiony używany „po przeglądzie” niestety ten przegląd polegał chyba tylko na wymianie niektórych symeringów na nowe. Po niespełna 2 miesiącach zaczęła cieknąć na pompie woda, zadzwoniłem do gościa i przysłał mi nowe symeringi bo było jeszcze ok. 4 miesiące gwarancji. Jak rozebrałem pompę to sam mogłem ocenić stan tłoczków „do wymiany” czyli firma, która mi sprzedała tą myjkę zrobiła kiepski przegląd. Wymiana uszczelniaczy na nowe dała poprawe na nastepne 3 miesiące potem znowu zaczęła cieknąć nieco woda. Co gorsza po roku jak myłem stanoł mi silnik więc chciałem ją wł/wył a tu mi „wybuchł” włącznik. Huk jak z niezłej petardy. Okazało się, że spalił się silnik i włącznik. Nie miałem czasu czekać na naprawę, więc kupiłem Kranzle i jak na razie 18 miesięcy bez wycieków. Rocznie myjka robi jakieś 150h, więc nie mniej jak u niektórych ludzi ciągniki :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@ Kizo - robilem jakis czas myjką kranzle i bardzo sobie chwalilem

 

 

mysle ze warto zainwestowac w karchera my kupilismy z seri k 5.04 za 800zl w promocji w castoramie i chyba to byla dobra decyzja (120-130bar) do tego dysza rotacyjna (znacznie zwieksza ,,moc'') oczywiscie chwila nie uwagi i farby lub naklejki na maszynie nie ma:)

 

tak ale pistolet mi nie lezal wogle w ręce i wyglądal jakos tandetnie - tworcom zabraklo odrobiny tego czegos co decyduje dla mnie o wygodzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

ja ostatni zakupiłem EINHELL 160 poleciałem na cene 360 zł :blink: daje ciśnienie 160bar, ale dysze ma niezadowalające, szczególnie ta ze zbiorniczkiem na płyn (ciekawe ile pochodzi).

Ale tak do mycia się nadaje, zawsze lepsze niż sam szlałf :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Polecam myjkę Portotecnica Elite DSHH 2840 T. Jeżeli do gospodarstwa to tylko i wyłącznie na 380 V. Myjka ma ciśnienie regulowane do 195 bar, turbo lance i lance płaskostrumienną, zbiornik na chemie, mosiężną pompę. Sprzęt przed zakupem został poddany próbie i spisywał się super. Używaną myjkę o podobnych parametrach można kupić za ok 2500 zł, a ta kosztowała niewiele więcej i jest nowa. Jak do mycia kojcy to 150 bar na turbo lancy wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Jo mom myjka B&D 1500W 110Bar i powiem wam że to jest dobre, ale autko sobie z błota spłukać :lol: Mam ją 2 lata i niedawno pęknął mi zaworek ciśnieniowy. Kosztowała 380zł w OBI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja mam myjkę marki Karcher K5.20- kupiłem ją za 960zł.

Wyposażona jest w 7,5m. wysokociśnieniowy wąż, lance z bestopniową reg. ciśnienia (vario) i dyszę rotacyjną (+50% mocy- bardzo dobrze się spradza).

Bardzo sobie ją chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam karcher k3.98. cisnienie chyba 110 vzy 120 bar. z dysza vario(zwykla) i rotacyjna(+50%mocy)

bardzo dobrze sie spisuje przy czyszczeniu sprzetu w gospodarstwie.

 

planuje kupic sobie koncowke ze szczotka do mycia samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0

Witam,

Ja wczoraj kupiłem Stihl'a RE 127 Plus za 1300zł, wcześniej oglądałem różne modele różnych producentów ale uznałem że ta odpowiada mi parametrami i ceną najbardziej.

Ma dysze płaską i rotacyjną oraz ze zbiornikiem na płyn, 9m wąż nawijany na bęben.

135bar 2,3 kW 500l/h

Pobawiłem się nią już troche i moge śmiało polecić.


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj