Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz Czołowy TUR 3B

174 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 03 maj 2009 - 10:39

Ładowacz Czołowy TUR 3B

Cześć -to tak naprawdę ile ten tur podniesie od podłoża -chodzi o wysokość -trzy bele w pionie ustawi[kładąc pojedynczo?

podniesie 3 bele. Na tym filmie pod koniec widać http://www.youtube.c...p;v=X6lOPZ0cvXA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz Czołowy TUR 3B Dzisiaj, 14:26
  •  

#62 Share RaxPL

RaxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 maj 2009 - 19:37

Ładowacz Czołowy TUR 3B Cześć .Gdzie najtaniej można kupić tura 3B? i za ile/

#63 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2640 postów

Napisany 08 maj 2009 - 13:05

Ładowacz Czołowy TUR 3B Najtaniej firma Roltech http://roltech.eu/?P...;artykul=000084 ;)

#64 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 maj 2009 - 15:11

Ładowacz Czołowy TUR 3B Zastanawiam się nad zakupem tura 3b do mf 255, tylko czy poradzi on sobie jeśli będę chciał tą dłuższą wersję z euroramką? głównie chodzi o ładowanie słomy bo do sianokiszonki to mógłby na krótszym pracować.

#65 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 maj 2009 - 18:27

Ładowacz Czołowy TUR 3B Długość wysięgnika jest taka sama tylko zmieniło się to że doszła euro ramka i inaczej są siłowniki zawieszone na słupkach co przekłada się na większą wysokość podnoszenia ;)

#66 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2640 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:31

Ładowacz Czołowy TUR 3B

U siebie mam podłączony Tur pod pompę od Trolla z zaworem 3-drogowym, więc szybkość pracy na tej pompie w porównaniu do normalej z ciągnika jest znacznie szybsza.. 2x lepiej i szybciej. Bez obciążoika tył odrywa sie od podłoża. . Ciśnienie ustawiłem na 140...150bar.

A co to jest ten zawór 3 drogowy ?

#67 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 19:34

Ładowacz Czołowy TUR 3B Panowie, a co myślicie o zamontowaniu z takim małym ładowaczu amortyzatora wstrząsów?
Czy taki jeden amortyzator wystarczy? Czy wielkość i ilość amortyzatorów ma znaczenie wobec masy?
Bo z tego co wiem to wystarczy wpiąć go trójnikiem w wąż zasilający siłownik od podnoszenia i by było gites :mellow:
Co o tym myślicie?

#68 Share RaxPL

RaxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 19:41

Ładowacz Czołowy TUR 3B

Panowie, a co myślicie o zamontowaniu z takim małym ładowaczu amortyzatora wstrząsów?
Czy taki jeden amortyzator wystarczy? Czy wielkość i ilość amortyzatorów ma znaczenie wobec masy?
Bo z tego co wiem to wystarczy wpiąć go trójnikiem w wąż zasilający siłownik od podnoszenia i by było gites :mellow:
Co o tym myślicie?

a co ten amortyzator daje?

#69 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 10:40

Ładowacz Czołowy TUR 3B Wstrząsy wywoływane przez ładowacz a w szczególności obciążony ładowacz nie są przenoszone na ciągnik, tylko pochłania je właśnie ten amortyzator.
Oszczędza to ładowacz, przednią oś ciągnika i polepsza komfort pracy :mellow:

#70 Share RaxPL

RaxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 15:27

Ładowacz Czołowy TUR 3B

Wstrząsy wywoływane przez ładowacz a w szczególności obciążony ładowacz nie są przenoszone na ciągnik, tylko pochłania je właśnie ten amortyzator.
Oszczędza to ładowacz, przednią oś ciągnika i polepsza komfort pracy :mellow:

jak to się fachowo nazywa i gdzie ten amortyzator można kupić -pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz Czołowy TUR 3B Dzisiaj, 14:26
  •  

#71 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 17:43

Ładowacz Czołowy TUR 3B Amortyzator gazowy.
Wszędzie tak to nazywają :mellow:
Gdzie kupić?
Ja bym poszukał na składnicach maszyn i części gdzie mają części zamienne do ładowaczy czołowych, popytał u producentów ładowaczy itd.
To jest taka bańka co się poprostu wpina w wąż odpowiedzialny za podnoszenie ładowacza :lol:
Tak to wygląda: >link<

#72 Share Lukash

Lukash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 11:26

Ładowacz Czołowy TUR 3B Fachowo to się nazywa akumulator hydrauliczny lub hydro akumulator :mellow:
Kupić możesz, jak wszystko, na allegro link.
- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

#73 Share RaxPL

RaxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 14:27

Ładowacz Czołowy TUR 3B Odświeżam temat tura 3b ponieważ go zamówiłem i nurtuje mnie pytanie-jak się skręca i jeżdzi c-360 z tym turem-z obciążeniem i bez-ile wystaje ramię do przodu od maski cm -chodzi o koniec euroramki -bez narzędzia roboczego-i na jaką wysokość można go unieść z tą nową euroramką-.Będę wdzęczny za odpowiedż-Pozdrawiam

#74 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2640 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 07:22

Ładowacz Czołowy TUR 3B Tym krótkim turem z obciązeniem nie jeździ się źle, w porównaniu do zwykłego tura to tam wezmiesz cięższą bele i nie dasz rady skręcić, a tym jeszcze w miare skręcisz :)

P.S Zeby mój tur wyżej podnosił to trzeba słupki zmienić a koszt takich słupków to 500zł :) My już planujemy zamontować euroramke bo teraz zmiana narzedzi to udręka, potrzeba 2 osób i nieźle się namęczyć :D

#75 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 30 czerwiec 2009 - 23:14

Ładowacz Czołowy TUR 3B A można ten ładowacz na 330 zamontować ?
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#76 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos