Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługi Kombajnowe

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 14 listopad 2016 - 17:37

Usługi Kombajnowe

jak bedzie Ci sie sypal kombajn to jeszcze do tego dolozysz a nie zarobisz, padnie Ci cos powaznego i masz przestoj, czas leci, czesci drogie, jedyny warunek to bezawaryjna maszyna, inaczej tylko bedziesz sie denerwowal. Ewentualnie 2 kombajny "  na zapas "

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usługi Kombajnowe Dzisiaj, 14:30
  •  

#22 Share dacjan123

dacjan123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 17:54

Usługi Kombajnowe ja kolego jestem z okolic Nysy i też usługi chętnie bym robił mam sfoje piłe ale nie dużo a kombajn ma lexiona i powiem Ci ze przynajmniej w mojej okolicy to niema za dużo do koszenia bo prawie każdy ma już swój kombajn jedynie jak pogoda kiepska to nieraz coś się złapie bo ktoś się boi pogody i chcę szybciej uciec z koszenie ja jak wykapie w sezonie 40 ha do koszenia zbóż to maks i kukurydzy z 50 ha

#23 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 12:32

Usługi Kombajnowe Ostatnio coraz intensywniej myślę nad zakupem Tucano 440 lub lexiona 540, jak pisałem nastawiam się na usługi na terenie całego kraju więc sytuacja w regionie bardzo się liczyć nie będzie dla mnie. Teraz czekam na rozmowę z osobą która prowadzi podobną działalność i teoretycznie może mi pomóc z załatwieniem kontraktów większych i poza granicami państwa, zobaczymy co przyniesie czas :D a na marginesie słyszałem że jedno z okolicznych gospodarstw ściągalo w tym roku 770 do pomocy, więc nie jest to aż taka pustynia Gobi w okolicy Nysy :)

Edytowany przez AgroKasztan, 16 listopad 2016 - 12:36.

#24 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 12:49

Usługi Kombajnowe jeszcze jest jeden mały problem przy usługach i nie tylko płatność za wykonanie usługi bo ty musisz zaatakować ubezpieczyć serwisowa a gość powie ze zapłaci ci na wiosnę jak dopłaty przyjdą i co wtedy?
ZETOR TEAM

#25 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 14:17

Usługi Kombajnowe Słuszna uwaga, myślałem nad tym. Ryzyko jest w każdej branży, jeśli chodzi o tankowanie to w planach jest tankowanie u usługobiorcy, nie napotkalem się z inną sytuacją przy kontraktach na ponad sto hektarów. W temacie zapłaty za usługi, firma przez którą chciałbym zdobywać pracę raczej wypłaca pieniądze na czas, dokładnie nie orientowalem się jeszcze ale wydaje mi się że ewentualność opóźnień powinno się zawierać w umowach ale może się mylę, tak czy inaczej będę chciał wyjść z tej sytuacji w podobny sposób jak to robią inne firmy w tej branży :) przy założeniu że zdecyduje się na lexiona czy Tucano oczywiście paroletnie będę oczywiście bardzo ostrożny bo będę musiał na takie maszyny skorzystać z częściowego kredytu, może leasing, ale jak pisałem jest to wariant jedynie na stuprocentowe przekonanie o pewnej pracy takiej maszyny. Póki co powoli muszę się rozeznać

#26 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 16:36

Usługi Kombajnowe

Jak miałbym tankować klienta paliwo nie wiadomo jakiej jakości i nie wiadomo jakiego pochodzenia do sprzętu za kilkaset tysięcy, to ja dziękuję za taki interes... Już widziałem co podrabiane paliwo potrafi zrobić z silnikiem  kombajnu na zwykłej pompie po ok. 400 mth a co dopiero CR...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 16:50

Usługi Kombajnowe Kompetentny operator powinien ograniczyć ryzyko zalania kiepskiego jakościowo paliwa. Ja nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem, w dzisiejszych czasach klienci z takim areałem na jaki chciałbym się porwać raczej mają zmodernizowane zaplecze technologiczne a sami swoim maszynom szkodzić by nie chcieli :) czyż nie? Oczywiście ryzyko jest zawsze, ale sprawą paliwa póki co nie muszę się przejmować, są trudniejsze decyzje

#28 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 19:38

Usługi Kombajnowe

To chyba jeszcze ludzi nie znasz... Znam gościa, który miał Lexiona i woził go na usługi w drugi koniec Polski. Podobno szło mu dobrze, ale zrezygnował. Ponadto coraz więcej dilerów wykorzystuje sprzęt, który ma służyć niby do prezentacji i testów u klientów do wykonywania usług, a ceny mają nieraz bardzo konkurencyjne.

#29 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 19:56

Usługi Kombajnowe Czytaj powyżej, taka inwestycja tylko przy pewnym kontrakcie, przede mną rozmowy,jeśli komuś idzie dobrze i rezygnuje to coś jest niehalo

#30 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 20:09

Usługi Kombajnowe

@agrokasztan piszesz że chcesz transportować maszynę nawet po całej Polsce wiesz ile taki transport specjalistyczy kosztuje, mój kolega w tym roku z racji aury opadów na mazurach po żniwach na mazowszu pojechał młócić NH na mazury na kołąch bo za transport chcieli 5000zł spalił paliwa za 1400zł i jechał kilkanaście godzin w nocy miał ciać 120ha tam ale ciagle padało na mzurach zboże porastało kombajn toną pogioł jakies tam osłony pod spodem i po kilku dniach wrócił wkur...ny ale zyczę Ci powodzenia i bezawaryjnosci każdy ma inne możliwosci inna sytuacje na rynku   

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 21:55

Usługi Kombajnowe No dokładnie jak piszesz, różnie to bywa ale kwestia transportu to już indywidualny temat zależny od innych oczywistych czynników, pozdrawiam również :)

Dodaj odpowiedź