Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługi Kombajnowe

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 październik 2016 - 14:48

Usługi Kombajnowe Witam,jestem nowy na tym forum, mam na imię Bartek. W najbliższym czasie planuję zakup kombajnu claas mega lub medion do świadczenia usług rolnych, nie posiadam swojego pola a kombajn ma być dodatkowym źródłem dochodu. Wiedzę jak ekspolatować czy kosic mam bo sporo pracowałem na gospodarstwach więc o doświadczeniu nie trzeba wiele dyskutować. Tu moje pytanie, czy takimi kombajnami da się dorobić dodatkowe pieniążki? Tzn jak jest u was z usługami, czy na przykład ciężko jest znaleźć 150 dodatkowych h w sezonie? Usługi chciałbym świadczyć w południowej części Polski łącznie z transportem itp do tego zastanawiam się nad koszeniem kukurydzy. Co sądzicie o otwarciu takiej małej firmy, ma szansę się utrzymać? Oczywiście zakup kombajnu bez kredytu (gilotyny) nad głową. Wiem że jest to zależne od konkurencji, w moim województwie (opolskie) nie ma jakoś bardzo wiele firm usługowych, jednak chodzi mi bardziej i ogólną ocenę pomysłu.
Pozdrawiam
AgroKasztan

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usługi Kombajnowe Dzisiaj, 14:29
  •  

#2 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 październik 2016 - 15:18

Usługi Kombajnowe

Pomysł zacny pod warunkiem że w okolicach nie będzie dużej konkurencji - bo ludzie mają swoje preferencje i może być ciężko wbić się w "rynek".

Jeżeli jednk masz pewność że złapiesz klientów to jak najbardziej można zarobić bo jak pewnie większość z nas wie - usługi w rolnctwie są dochodowe. Kwestia znalezienia klienta i rzetelna robota.

Ja osobiście świadczę dużo usług: orka ,siew,opryski,zbiór,magazynowanie,suszenie,transport i muszę powiedzieć że dochody z tego typu działalności są znaczne.

#3 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 październik 2016 - 15:37

Usługi Kombajnowe Dziękuje za odpowiedź, jednak sądzisz że dysponując kwotą niewiele ponad 200 tys powinienem szukać największego i przyziemnego kombajnu czy może spuścić z tonu i kupić coś mniejszego i tańszego?

#4 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 25 październik 2016 - 15:46

Usługi Kombajnowe zależy jak duże kawałki są u ciebie

#5 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 październik 2016 - 16:19

Usługi Kombajnowe Kawałki 3 do 5 h w niedalekiej okolicy, 10-20 hektarów w odległości 40 km, jednak tak jak pisałem, jestem gotowy na transport w inne miejsca na terenie południowej polski. Po przeliczeniu doszedłem do wniosku że takim zadowalającym byłby wynik 150 h na sezon, patrząc na realne możliwości uważam że do 200-250 h maksymalnie mógłbym na sezon obsługiwać,zatem jaka opcja w takim wypadku jest najlepsza?

#6 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 25 październik 2016 - 16:38

Usługi Kombajnowe Na koszeniu jeśli chcesz mieć dobry zysk to przede wszystkim musisz zaczynać od czerwca ( rzepaki) , a kończyć późnym listopadem ( kukurydza).
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#7 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 październik 2016 - 17:12

Usługi Kombajnowe Claas mega 202/204 nada się pod kukurydzę?

Edytowany przez AgroKasztan, 25 październik 2016 - 17:13.

#8 Share MaciejTamiski

MaciejTamiski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 październik 2016 - 18:01

Usługi Kombajnowe przeciez masz doswiadczenie to po co sie pytasz? kukurydze to i bizonem wykosisz odpowiednio przystosowanym, nastepny temat zalozony przez marzyciela, co to jest 150h na kombajn w roku przelicz sobie zysk za godzine i ci wyjdzie przy tych zalozeniach ze nim on ci sie splaci to bedzie on na zlom sie nadawal

#9 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 25 październik 2016 - 18:29

Usługi Kombajnowe znajomy chyba 8 lub 9 lat temu miał trochę kasy odłożone i miał zamiar budować dom. brat go namówił aby na próbę kupić za ta kasę jaguara 690 i zobaczyć co z tego wyjdzie. Na dzień dzisiejszy jest chyba 5 jaguarów 8xx z kemperami, podbieraczami i do gps, dwa duże kombajny claas xxxx mega, jakieś bizony, 7ciągników 120-150KM, przyczepy pottinger do odwozu, dwa siewniki Vredo do podsiewu łąk, 3 gaspardo do kuku 6cio rzedowe, prasa, owijarka i jeszcze jakieś i których pewnie nie wiem. Chyba trzy busy, trzech ludzi na stałe z zarejstrowaniem A na sezon to sam właściciel nie wie ilu ich jest. Jest jedna Hala do remontów i na dzień dzisiejszy chyba się już buduje Hala coś ok 60m na 15m? z trzema stanowiskami ogrzewanymi itp do remontów, biurem itp. Zawsze jak jest napięty sezon to mówi że już ostatni sezon i sprzedaje wszystko bo już nie wyrabia. Ale po sezonie zaraz są nowe inwestycje i tak to się kręci. Jak jest sezon to maszyny nie stygną, u mnie np kuku kosili do 2:30 w nocy bo o 8 rano sprzęt musiał zacząć koszenie 30km stąd. Jednym słowem jak wstrzelisz się w rynek to śmiało zaczynaj
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#10 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 25 październik 2016 - 18:51

Usługi Kombajnowe Kasztan, z jakiego pow. jesteś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 25 październik 2016 - 19:01

Usługi Kombajnowe dobrze napisałeś 8-9lat temu policzcie 300zl z hektara odliczyć paliwo 120zl 30zl na godzinę kombajniscie do tego oleje smary i serwis części ubezpieczenie zostanie na czysto ze 80-100zl z ha czyli jak chcesz ciąć 150ha w sezonie to zostanie na czysto 15tys 10 lat i maszyna się zamortyzuje a ile będzie warta za 10lat nikt tego nie wie trzeba znaleźć jeszcze klienta ja bym te pieniądze wolał zainwestować w koparke lub auto ciężarowe robota całym rokiem a tu tylko 3 miesiące kombajnem
ZETOR TEAM

#12 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2428 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 25 październik 2016 - 19:06

Usługi Kombajnowe

Tak bardziej na wesoło:

http://www.cda.pl/vi...9be?wersja=480p

Niby na kombajn jest tez opcja usług w zimę przy odśnieżaniu ;)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#13 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 październik 2016 - 20:31

Usługi Kombajnowe Nie zależy mi na szybkiej spłacie i rżnięciu kombajnu aż się rozkraczy lecz na nieprzymusowym rozwoju tzn rozeznaniu w rynku i podjęciu decyzji na temat dalszej strategii . Na dodatek mam małe doświadczenie z koszenia kukurydzy, z tego co słyszałem to kombajny mogą gorzej to tolerować przez większe obciążenie sprzętu, dlatego zadałem pytanie. Pochodzę z powiatu nyskiego. Te 150 hektarów jest liczbą szacunkową, mam pewne znajomości które mogą dać mi większe kontrakty jednak wolałbym na razie zostać na ziemii z uwagi na to że ma być to w domyśle jedynie mega a nie Tucano czy lexion na które mnie po prostu nie stać, stąd tak niska szacunkowa liczba hektarów. Jeśli chodzi o cenę za hektar to jest to około 280 zł bez paliwa z tego co się orientowalem, i z taką cena spotkałem się podczas pracy na tych żniwach, cena dla kombajnisty 14 lub 17 za hektar jednak większość mam zamiar obrabiać sam, jak pisałem nie ma być to jedyne źródło utrzymania

Edytowany przez AgroKasztan, 25 październik 2016 - 20:48.

#14 Share MaciejTamiski

MaciejTamiski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 październik 2016 - 21:16

Usługi Kombajnowe to po co ci inwestycja ktora ma sie dlugo splacac? chcesz staly maly zysk kup mieszkanie w miescie studenckim i masz fajna kase co miesiac szybciej od kombajnu sie zwroci i masz full czasu na inna robote jaka masz

#15 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 październik 2016 - 21:27

Usługi Kombajnowe Źle wnioskujesz, według obliczeń da mi to lepszy zarobek, poza tym mam odpowiednie warunki przechowywania takiej maszyny i serwisowania. Wiadome że jeśli tylko pojawią się możliwości to będę się starał obrabiać jak najwięcej przez cały sezon chwytając odpowiednią ilość kontraktów. Wolę zarabiać w sposób który mnie interesuje i do którego mam odpowiednie zaplecze.

#16 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 25 październik 2016 - 21:52

Usługi Kombajnowe

Jeśli chcesz się poważnie bawić w usługi to powinieneś mieć przynajmniej 2 takie maszyny, bo w przypadku, kiedy jedna padnie, to nikt nie będzie czekał, aż naprawisz, kiedy najbardziej liczy się czas. W przypadku Mega 202 czy też 204 są to maszyny, które chociaż niezwykle wytrzymałe, już wiele maja za sobą. Swego czasu byłem zainteresowany zakupem 204 i odpuściłem po obejrzeniu wielu maszyn.

#17 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 październik 2016 - 21:57

Usługi Kombajnowe Odpuściłeś ideę czy kupiłeś alternatywną maszynę ? Myślę że aż takiej tragedii z awaryjnością i naprawami nie powinno być, rozglądanie się za maszyną jeszcze przede mną

#18 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 25 październik 2016 - 22:17

Usługi Kombajnowe

Ogólnie u mnie kombajn kosi tylko zboża, więc alternatywna maszyna jak najbardziej wchodziła w grę. I weszła. Tak naprawdę w używanych liczy się stan techniczny, a nie marka. Rozmawiałem z gościem, który 204 kupił po dwóch latach szukania, ale jemu się nie spieszyło. Te maszyny są naprawdę bardzo udane i wytrzymałe, ale wraków nie brakuje.

#19 Share AgroKasztan

AgroKasztan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 październik 2016 - 22:41

Usługi Kombajnowe Ja też się z tym bardzo nie spieszę i nie napalam na szybki zakup, zobaczymy co z tego wyjdzie, jeśli trzeba będzie to poczekam i 3 lata

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share VIKTOR7

VIKTOR7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 15:37

Usługi Kombajnowe

Ja też robię z kombajnem kupuj 420, 430, 440, 450 Lexion, musisz być przed innymi z usługą, musisz być pierwszy.

Dodaj odpowiedź