Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik Pottinger.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian154

Damian154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 październik 2016 - 19:25

Siewnik Pottinger.

Witam  :)  Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 

Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 

Z góry dzięki  :D

Edytowany przez Damian154, 24 październik 2016 - 19:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik Pottinger. Dzisiaj, 18:21
  •  

#2 Share Kowal148

Kowal148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 24 październik 2016 - 19:55

Siewnik Pottinger.

classic to siewnik zaczepiany, którym można pracować solo bądź zawiesić na hydropaku dowolnego agregatu. wersja 'A' to siewnik nabudowany parcujący tylko  z dedykowanym agregatem. pojemność masz chyba do wyboru 600 lub 1000l. mam takiego i sobie chwale jak narazie

#3 Share MaciejTamiski

MaciejTamiski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 24 październik 2016 - 19:57

Siewnik Pottinger. mam zasialem narazie 80ha i nie mam do czego sie przyczepic sialem po orce i w mulcz bo w sama sciern to mi sie nie podobalo a roznica to chyba ze 302 to nabudowany a clasic to zwykly zawieszany,
ja mam 302 talerzowy z prostym komputerem skrzynia 600l zagarniacz perfekt

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Damian154

Damian154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 październik 2016 - 20:12

Siewnik Pottinger.

Mała poprawka chodzi mi o siewnik: Vitasem 302, oraz Vitasem 302 Classic.

mam zasialem narazie 80ha i nie mam do czego sie przyczepic sialem po orce i w mulcz bo w sama sciern to mi sie nie podobalo a roznica to chyba ze 302 to nabudowany a clasic to zwykly zawieszany,
ja mam 302 talerzowy z prostym komputerem skrzynia 600l zagarniacz perfekt.

Siewnik pracuje razem z hydropakiem czy sam, jakie jest zapotrzebowanie na moc ?  Dzięki za pomoc  :D 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 30 październik 2016 - 12:45

Siewnik Pottinger.

Mam Vitasema 302 od 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Jakosc wykonania- pierwsza klasa. A porównujac do naszej unii czy agromasza to w ogóle niebo a ziemia.

Pytanie jest do Ciebie takie, jak chcesz go uzywac, bo ja na dzień dzisiejszy, wiedząc to co wiem, zamówiłbym go z farbyki w zupełnie innej specyfikacji niż zrobiłem to przy zakupie.

Pytnie pierwsze czy chcesz nim jeżdzic solo i nie planujesz agregowac z zadna inna maszyną? (takie info ode mnie, ursusem c360 sie nie da, nawet przy pustej skrzyni staje dęba!)

Bo jesli tylko w głowie kiełkuje ci pomysł, zeby go łaczyc z jakas brona wirnikowa czy agregatem, to od razu bierz nadbudowany. Zupełnie inne sianie (lepsze manewrowanie, inny rozkład masy etc)

JA wziałem zwykły i załuje, bo przez hydropak jest bardzo daleko za traktorem, rozkład masy mocno sie zaburza i musze miec z przodu spory cięzar, zeby w miare manewrowac. Ponadto na wszelkich zboczch czy górach trzeba nieźle sie nakombinowc, zeby nie robic mijaków/nakładek, bo siewnik jest daleko z tyłu za kołami traktora i go znosi.

Drugie. Najlepsza opcja na poprawne sianie to kupienie go z redlica talerzowa i kołem kopiującym. Kazde inne rozwiąznie, w koncu sie zemsci.

Ja przyoszczędziłem i kupiłem stopkowy (bo myslalem, ze takim da rade siac bez kółek kopiujcych). Niestety nie dało rady- na piachach 5 klasy redlice dosłownie topią sie w ziemi (i to bez zadnego doscisku ustwionego) i wysiewja ziarno na 5 i wiecej cm, to jest bardzo, ale to bardzo niepozadane (np połowa żyta po takim wysiewie w ogóle nie wzeszła)

Wiec tak czy owak byłem zmuszony dołozyc koła kopiujące.

Co jeszcze

Jak masz koła kopiujce, to nie trzeba zakupowac z tyłu zadnych zagarniaczy. Nie sa po prostu potrzebne- pare tysi zostaje w suchym.

Podobnie ze znacznikami bocznymi. Po jednym sezonie zdemontowałem, zeby nie robiły niepotrzebnej masy, bo i tak (o ile nie siejesz solo tylko z gregatem) nie sa do niczego potrzebne- dobrze widac bez nich.

KOmputer do ścieżek, mierzenia hektarów prosty w obsłudze i przydatny. Warto go wziąć.

Jak masz jakies jeszcze pytania, to sie nie krępuj tylko pisz.

Masz tu kolego pare zdjęc mojego zestawu

http://www.agrofoto....jące/?p=1888679

Dodaj odpowiedź