Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik Pottinger.

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian154

Damian154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 październik 2016 - 19:25

Siewnik Pottinger.

Witam  :)  Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 

Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 

Z góry dzięki  :D

Edytowany przez Damian154, 24 październik 2016 - 19:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik Pottinger. Dzisiaj, 05:34
  •  

#2 Share Kowal148

Kowal148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 październik 2016 - 19:55

Siewnik Pottinger.

classic to siewnik zaczepiany, którym można pracować solo bądź zawiesić na hydropaku dowolnego agregatu. wersja 'A' to siewnik nabudowany parcujący tylko  z dedykowanym agregatem. pojemność masz chyba do wyboru 600 lub 1000l. mam takiego i sobie chwale jak narazie

#3 Share MaciejTamiski

MaciejTamiski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 październik 2016 - 19:57

Siewnik Pottinger. mam zasialem narazie 80ha i nie mam do czego sie przyczepic sialem po orce i w mulcz bo w sama sciern to mi sie nie podobalo a roznica to chyba ze 302 to nabudowany a clasic to zwykly zawieszany,
ja mam 302 talerzowy z prostym komputerem skrzynia 600l zagarniacz perfekt

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Damian154

Damian154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 październik 2016 - 20:12

Siewnik Pottinger.

Mała poprawka chodzi mi o siewnik: Vitasem 302, oraz Vitasem 302 Classic.

mam zasialem narazie 80ha i nie mam do czego sie przyczepic sialem po orce i w mulcz bo w sama sciern to mi sie nie podobalo a roznica to chyba ze 302 to nabudowany a clasic to zwykly zawieszany,
ja mam 302 talerzowy z prostym komputerem skrzynia 600l zagarniacz perfekt.

Siewnik pracuje razem z hydropakiem czy sam, jakie jest zapotrzebowanie na moc ?  Dzięki za pomoc  :D 

#5 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1183 postów

Napisany 30 październik 2016 - 12:45

Siewnik Pottinger.

Mam Vitasema 302 od 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Jakosc wykonania- pierwsza klasa. A porównujac do naszej unii czy agromasza to w ogóle niebo a ziemia.

Pytanie jest do Ciebie takie, jak chcesz go uzywac, bo ja na dzień dzisiejszy, wiedząc to co wiem, zamówiłbym go z farbyki w zupełnie innej specyfikacji niż zrobiłem to przy zakupie.

Pytnie pierwsze czy chcesz nim jeżdzic solo i nie planujesz agregowac z zadna inna maszyną? (takie info ode mnie, ursusem c360 sie nie da, nawet przy pustej skrzyni staje dęba!)

Bo jesli tylko w głowie kiełkuje ci pomysł, zeby go łaczyc z jakas brona wirnikowa czy agregatem, to od razu bierz nadbudowany. Zupełnie inne sianie (lepsze manewrowanie, inny rozkład masy etc)

JA wziałem zwykły i załuje, bo przez hydropak jest bardzo daleko za traktorem, rozkład masy mocno sie zaburza i musze miec z przodu spory cięzar, zeby w miare manewrowac. Ponadto na wszelkich zboczch czy górach trzeba nieźle sie nakombinowc, zeby nie robic mijaków/nakładek, bo siewnik jest daleko z tyłu za kołami traktora i go znosi.

Drugie. Najlepsza opcja na poprawne sianie to kupienie go z redlica talerzowa i kołem kopiującym. Kazde inne rozwiąznie, w koncu sie zemsci.

Ja przyoszczędziłem i kupiłem stopkowy (bo myslalem, ze takim da rade siac bez kółek kopiujcych). Niestety nie dało rady- na piachach 5 klasy redlice dosłownie topią sie w ziemi (i to bez zadnego doscisku ustwionego) i wysiewja ziarno na 5 i wiecej cm, to jest bardzo, ale to bardzo niepozadane (np połowa żyta po takim wysiewie w ogóle nie wzeszła)

Wiec tak czy owak byłem zmuszony dołozyc koła kopiujące.

Co jeszcze

Jak masz koła kopiujce, to nie trzeba zakupowac z tyłu zadnych zagarniaczy. Nie sa po prostu potrzebne- pare tysi zostaje w suchym.

Podobnie ze znacznikami bocznymi. Po jednym sezonie zdemontowałem, zeby nie robiły niepotrzebnej masy, bo i tak (o ile nie siejesz solo tylko z gregatem) nie sa do niczego potrzebne- dobrze widac bez nich.

KOmputer do ścieżek, mierzenia hektarów prosty w obsłudze i przydatny. Warto go wziąć.

Jak masz jakies jeszcze pytania, to sie nie krępuj tylko pisz.

Masz tu kolego pare zdjęc mojego zestawu

http://www.agrofoto....jące/?p=1888679

#6 Share Damian154

Damian154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 grudzień 2016 - 23:29

Siewnik Pottinger.

Wielkie dzięki kolego za dużo rad, Super zestawik masz :D Myśle nad takim samych Steyr. A co myślisz o hydropaku Pottinge FOX D ? 

Bardziej planował bym o zwykłym siewniku nie nabudowanym, tu chodzi mi żebym mógł poplon wsiać, a nawet samym siewnik (nie ursus c-360 tylko jak coś to 4514) bardziej bym siał.

Jak chce go kupić to tylko ful opcja.

#7 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3583 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 11:22

Siewnik Pottinger.

Skoro siejesz z agregatem to po co siać solo nie rozumiem?? Poplon raczej w niczym tutaj nie przeszkadza. 

Mam Vitasema 302 od 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Jakosc wykonania- pierwsza klasa. A porównujac do naszej unii czy agromasza to w ogóle niebo a ziemia.

Pytanie jest do Ciebie takie, jak chcesz go uzywac, bo ja na dzień dzisiejszy, wiedząc to co wiem, zamówiłbym go z farbyki w zupełnie innej specyfikacji niż zrobiłem to przy zakupie.

Pytnie pierwsze czy chcesz nim jeżdzic solo i nie planujesz agregowac z zadna inna maszyną? (takie info ode mnie, ursusem c360 sie nie da, nawet przy pustej skrzyni staje dęba!)

Bo jesli tylko w głowie kiełkuje ci pomysł, zeby go łaczyc z jakas brona wirnikowa czy agregatem, to od razu bierz nadbudowany. Zupełnie inne sianie (lepsze manewrowanie, inny rozkład masy etc)

JA wziałem zwykły i załuje, bo przez hydropak jest bardzo daleko za traktorem, rozkład masy mocno sie zaburza i musze miec z przodu spory cięzar, zeby w miare manewrowac. Ponadto na wszelkich zboczch czy górach trzeba nieźle sie nakombinowc, zeby nie robic mijaków/nakładek, bo siewnik jest daleko z tyłu za kołami traktora i go znosi.

Drugie. Najlepsza opcja na poprawne sianie to kupienie go z redlica talerzowa i kołem kopiującym. Kazde inne rozwiąznie, w koncu sie zemsci.

Ja przyoszczędziłem i kupiłem stopkowy (bo myslalem, ze takim da rade siac bez kółek kopiujcych). Niestety nie dało rady- na piachach 5 klasy redlice dosłownie topią sie w ziemi (i to bez zadnego doscisku ustwionego) i wysiewja ziarno na 5 i wiecej cm, to jest bardzo, ale to bardzo niepozadane (np połowa żyta po takim wysiewie w ogóle nie wzeszła)

Wiec tak czy owak byłem zmuszony dołozyc koła kopiujące.

Co jeszcze

Jak masz koła kopiujce, to nie trzeba zakupowac z tyłu zadnych zagarniaczy. Nie sa po prostu potrzebne- pare tysi zostaje w suchym.

Podobnie ze znacznikami bocznymi. Po jednym sezonie zdemontowałem, zeby nie robiły niepotrzebnej masy, bo i tak (o ile nie siejesz solo tylko z gregatem) nie sa do niczego potrzebne- dobrze widac bez nich.

KOmputer do ścieżek, mierzenia hektarów prosty w obsłudze i przydatny. Warto go wziąć.

Jak masz jakies jeszcze pytania, to sie nie krępuj tylko pisz.

Masz tu kolego pare zdjęc mojego zestawu

http://www.agrofoto....jące/?p=1888679

Nowy siewnik bez znaczników - tutaj kolego pojechałeś po bandzie bo to jest sianie na tzw pałę. 

Co do zgarniacza ja bym wzią ten prosty, zawsze można podnieść jak nie bedzie potrzebny i opuścić w razie potrzeby. 

Rolka też nie zawsze zdaje egzamin bo jak zbyt mokro to się oblepia. W amazone jest redlica rotec która trzyma wysokość, dodatkowo z tyłu zgarniacz rolkowy który można podnieść w razie potrzeby. 

#8 Share Damian154

Damian154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 14:46

Siewnik Pottinger.

Bardziej bym siła poplony i dlatego jest mi potrzebna hydropak talerzowy. A co do siania solo to bardzie wole samym siewnikiem, nie przekonuje mnie sianie nasion razem z hydropakiem na plon główny. zdania są podzielone 50/50 wiec wijesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3583 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 16:14

Siewnik Pottinger.

Tutaj nie ma podzielonych zdań, wszystkie ZA praktycznie sa za siewem całym zestawem agregat + siewnik bo po co mam jeździć 2 razy?

Zamówiłem amazone na bronie aktywnej i też w razie potrzeby będę siał całym zestawem, a talerzowy? Jeszcze lepiej. 

Chyba że czegoś nie rozumiem. 

#10 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 17:38

Siewnik Pottinger.

Nowy siewnik bez znaczników - tutaj kolego pojechałeś po bandzie bo to jest sianie na tzw pałę. 

Co do zgarniacza ja bym wzią ten prosty, zawsze można podnieść jak nie bedzie potrzebny i opuścić w razie potrzeby. 

Rolka też nie zawsze zdaje egzamin bo jak zbyt mokro to się oblepia. W amazone jest redlica rotec która trzyma wysokość, dodatkowo z tyłu zgarniacz rolkowy który można podnieść w razie potrzeby. 

Do rolki można dołożyć skrobak. Rolki nie zalepi prędzej wał jak jest mocno mokro ( mowa o zestawie : brona wirnikowa Lion + Vitasem). Wg mnie zgarniacze są zbędne ~ 4.5tyś lepiej zainwestować w większą skrzynię ładunkową. Mając siewnik 3m, traktor o szerokości ~ 2.6m znaczniki to bajer :). Miałem na testach zestawy Pottingera i Kuhn, siałem "na pałę" jest dobrze posiane :)

Różnica między Kuhn a Pottinger:
Plusy Kuhn                                                Plusy Pottinger
+ Ładniej posiane                                       + Wygodniej chodzi się po podeście (szerszy)
                                                                 + Łatwiej wykonuje próbę kręconą
                                                                 + miseczki wysypywania ziarna po próbie ( mają uchylne boki)

Jeszcze nie wybrałem, ale bardziej skłaniam się do Kuhn Sitera.

Edytowany przez Majcin, 27 grudzień 2016 - 17:50.

#11 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3583 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 17:50

Siewnik Pottinger.

Nie gadaj bajek nie masz prowadzenia równoległego czy nawet wału z przodu i chcesz mieć prosto? Zakładka za zakładką i wychodzi lipa na ścieżkach. Chyba że masz działki po 15m to nie mamy o czym mówić. Siać bez znaczników to można raps co drugą redlicę.  

Zgarniacz nie wiem, słyszałem/widziałem że sieją bez niego sam wziąłem bo nigdy nic nie wiadomo. Siejesz w mulcz? Bo ja zamierzam. 

Co do wału gumowego nie zalepia, przynajmniej tak mi mówił przedstawiciel amazone jak i 3 osoby mające te wały. 

#12 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 18:36

Siewnik Pottinger.

Cieszę się że wiesz co mam, czego nie. Akurat wał miałem :) Co do wału gumowego, tutaj czytałem i kolega mi mówił ( zmienił na oponowy w amazonce) po nim robi się beton. Na piachy jest lepszy, gliniaste odpada.
W Lion'ie miałem taki wał  http://www.raitech.p...ie mam czym :)

#13 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1183 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 19:49

Siewnik Pottinger.

JAk napisałem wyżej, Niespełna rok poużywałem, potem mnie tylko to opuszczanie, podnoszenie, uwazanie na słupy irytowało i sobie odpuściłem.

JAk masz brone aktywną, to tak dobrze widac jak jechać, ze ciężko porobić mijaki.

Jedynie na zboczach i górach trzeba uważać, ale to i w przypadku znaczników równiez musiałbyś brac poprawke na "uciekanie" zestawu.

Z cała stanowczoscia powtarzam, ze wg mnie nie warto i bedzie ot kasa wyrzucona w błoto.

Lepiej już dopłącic za te znaczniki z tyłu, przedwschodowe, bo to sie moze czasami przydac.

Te boczne, jak tylko sie złapie odrobinę wprawy, sa zupełnie niepotrzebne.

Co do kółek- siałem juz w dosc mocno wilgotne stanowiska i problemów nie było. Tam przeciez sa skrobaki.

Owszem, biorę pod uwagę taka mozliwośc, ze problem mogłby sie w koncu pojawic, ale to juz by musiało być dosłownie błoto, a takiego siania w błoto to ja unikam.

Wielkie dzięki kolego za dużo rad, Super zestawik masz :D Myśle nad takim samych Steyr. A co myślisz o hydropaku Pottinge FOX D ? 

Bardziej planował bym o zwykłym siewniku nie nabudowanym, tu chodzi mi żebym mógł poplon wsiać, a nawet samym siewnik (nie ursus c-360 tylko jak coś to 4514) bardziej bym siał.

Jak chce go kupić to tylko ful opcja.

Steyra, tak szczerze to nie bardzo polecam.

Cudów nie ma. poczytaj sobie moje wypociny w dziale traktory/steyr.

Tego hydropaka na oczy nie widziałem, wiec sie nie bede wypowiadał.

Edytowany przez nunu85, 27 grudzień 2016 - 19:53.

#14 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3583 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 20:13

Siewnik Pottinger.

Przecież znacznik masz w standardzie, na chyba że chcesz na bronie to dopłata (tak miałem w amazone i wziełem na bronie, nie ma problemu z załadunkiem). 

Problem znacznik przerzucić to było w mtz albo ursusach nie tutaj stary, raczej wszystko pod ręką. Ostatnio 100ha posiane bez znaczników i raczej do tego nie wrócę. 

Cieszę się że wiesz co mam, czego nie. Akurat wał miałem :) Co do wału gumowego, tutaj czytałem i kolega mi mówił ( zmienił na oponowy w amazonce) po nim robi się beton. Na piachy jest lepszy, gliniaste odpada.
W Lion'ie miałem taki wał  http://www.raitech.p...ie mam czym :)

Oponowych już nie ma. Beton, niby czemu? Nie widziałem lepszego wału na mozaikę u siebie. 

Wał miałeś i zrezygnowałeś? :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 13:32

Siewnik Pottinger.

Pożyczyłem od kolegi jak wałem siałem Kuhn'em, później on już siał i musiałem oddać.

Dodaj odpowiedź