sebastiano10

Klimatyzacja w bizonie

Polecane posty

master20002    228

jest o tym cały temat, poszukaj


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To nie jest klimatyzacja tylko klimatyzer, jakbyś czytał te tematy to byś wiedział bo był tam poruszany ten temat. Ogólnie to szkoda zachodu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ja sam robiłem do Dominatora 98, wszystko na nowych częsciach, wyszło ok. 3000 brutto. Przede wszystkim "chłodnica" od samochodu ma za małe oczka i się będzie zabijać. Ja długo szukałem, żeby coś dobrać przystępnego cenowo i z dużymi dziurkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Bez przewodów i napełniania jakieś 1700-1800ł brutto. Plus własna inwencja twórcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

zależy z czego masz najprościej, ja akurat dorobiłem potrójne koło do alternatora i z alternatora jest napęd, chociaż nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłodnice myślę umieścić z boku kabiny na zewnątrz dobre rozwiązanie czy lepiej jak by była gdzieś schowana(np, gdzie chłodnica silnika) żeby się bardzo kurz nie dostawał ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Z boku kabiny to musisz mieć dodatkowo założony wentylator na tą chłodnice elektryczny, do tego sterowanie na przekaźnikach itp. Ja umieściłem w tunelu chłodnicy, przewiew jest tam za...sty. Jak zmodyfikujesz nieco chłodnicę, to się nie zatyka w ogóle prawie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    513

Pomyśl może nad klimatyzatorem dachowym , nie jest taki chłód jak z rasowej klimy ale ma też wiele zalet bardzo łatwy montaż ,niema ryzyka przegrzewania  się silnika kombajnu ,daje bardzo czyste i wilgotne powietrze co daje efekt chłodu 

Sam miałem zamiar montować klimę i nawet kupiłem z BMW za 300zł ale sporo było zachodu i kłopotu aby ją zamontować , wszystkie za i przeciw zdecydowały że założyłem wodny klimatyzator i nie żałuję

Ja mam akurat taki 

 https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi38ev4kPTPAhXFVSwKHeg9AQgQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.walkermowers.co.nz%2Fabout-walker-mowers%2Fhistory%2Fbycool-cooler&bvm=bv.136593572,d.bGg&psig=AFQjCNFrlrnexrtELtEuPq2Jr_3rck_nnw&ust=1477422254239580

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klimatyzacja się przydaje ja teraz jak kupiłem claasa celtisa 446 rx plus to jest klimatyzacja a w renault cergos 345 mam jeszcze i nawet nie myśle wsiadać i coś robić w polu jak jest gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do wodnego klimatyzatora montowanego w dachu nie mogę założyć ponieważ nie da mi wjechać do garażu chyba że ma wysokości 45cm.U nas w agromie koszt takiego klimatyzatora ok 3tyś zł.

 

Edytowano przez sebastiano10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Też się zastanawiałem nad tym wodnym, ale wykalkulowałem, że za te pieniądze będę miał tradycyjną klimę. Poza tym opinie użytkowników tych schładzaczy nie były zbyt pozytywne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj