Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa boczna - napęd

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 13:53

Kosa boczna - napęd Ja stalem przed takim samym problemem i wybrałem kose hydrauliczna kosztowało mnie to troche wiecej ale bynajmniej mam pewnosc ze instalacja elektr. mi sie nie zapali albo kosa nie stanie mi w srodku żniw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa boczna - napęd Dzisiaj, 08:07
  •  

#22 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 20:37

Kosa boczna - napęd Moim zdaniem najlepszy napęd bocznej kosy to mechaniczny, chociaż hydrauliczny też wydaje się być dobry. Elektrycznego nigdy bym nie kupił.

#23 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 08:24

Kosa boczna - napęd Zobacz sobie w Mojej galerii. Przy MF miałem kosę hydrauliczną koszt całkowity coś ok 2tyś zł

#24 Share misko

misko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 14:58

Kosa boczna - napęd Jak dla mnie to napęd mechaniczny, ewentualnie hydrauliczny. Od elektrycznego może polecieć iskra i pole w ogniu. :D

#25 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 20:42

Kosa boczna - napęd skąd ta iskra ?????????
od włączonego światła też może polecieć w takim razie. silnik od skutera elektrycznego nie jest komutatorowy - nie ma szczotek więc nie iskrzy.

#26 Share misko

misko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 21:18

Kosa boczna - napęd Tylko po co nie potrzebnie ryzykować? Zwarcie na kablu koło stołu i pożar gotowy.

#27 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 21:26

Kosa boczna - napęd ooo widze wszyscy "jadą" na ta elektryczna kose... ;) a ja własnie takiej szukam jak na cos dobrego trafie to w przyszłym roku moze skompletuje... jakby tak miało byc to w ogole kombajnem w pole nie moznabyłoby wyjezdzac... tam jest tyle łożysk ze w kazdejchwili moze sie jakies zapalic... a jak ktos ma niezaizolowane wiszace kable z prądem no to sorry... jak to robił tzw "złota rączka" i po podlacza wyjscia byle jak, do byle czego... tak poza nie ma prawa sie nic zapalic...

Edytowany przez krolikNH, 10 lipiec 2008 - 21:32.
Nie cytujemy poprzedniego postu

DEZERTER

#28 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 09:14

Kosa boczna - napęd myśmy już kosę zrobili koszt to około 300 zł( to już z oblewaniem :( ) silnik od skutera , trochę kabla , trochę blachy na osłonę , sprzęgirełko od jakiejś starej dojarki, dwie sztangi od starj kosiarki, trochę roboty, pomysł i parę elektrod i po sprawie, zobaczymy jak się sprawdzi w rzepakuale tnie nawet grube suche patykii czyli nie powinno być źle ;)

#29 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 12:06

Kosa boczna - napęd To wrzuć kolego koniecznie fotki tej kosy bom ciekaw niesłychanie - pewno i inni byli by ciekawi .
Ja wrzucę fotki jutro albo w poniedziałek po malowaniu kosy mechanicznej z napędem od kosy dolnej.

Edzia:literki mi pouciekali ;)

#30 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 11 lipiec 2008 - 12:13

Kosa boczna - napęd Ja u siebie przy Claasie mam dwie kosy hydrauliczne. Jedna jest z 2001r byla razem ze stolem kupiona ale to jeszcze przez Spoldzielnie Produkcyjna od ktorej kupilismy kombajn a druga kosa jest z 2005 r.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jacekworopaj

jacekworopaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 00:50

Kosa boczna - napęd Panie Karolu.
Bardzo bym prosił o kontakt w sprawie stołu do Bizona. Miał Pan tutaj dobre zdjęcia
Pozdrawiam

#32 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 19:56

Kosa boczna - napęd A co powiecie na naped od ślimaka w hedrze

#33 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 20:27

Kosa boczna - napęd ja mam od 5 lat stół z kosą elekrtyczną i kosze po 35ha co roku i jestem bardzo zadowolony.Nigdy nie rozładowało akumulatora a co najwyżej wywali czasem bezpiecznik.Prosta do podłączenia bo jeden kabelek.Tylko mocny włącznik trzeba bo słaby to spali.Kolega zrobił stół na wzór polskiego do bizona to ta kosa boczna z napędem od głównej to wytrzymała 7ha i lezy pod płotem .Operator mówił ze nigdy wiecej, albo elektryka albo hydraulika.Przy budowie samodzielnej kosy nie montujcie małych silników elektrycznych którym maże być za cięzko i sie spalą.Zawsze rano trzeba polać kosy olejem by lżej chodziły.Takie moje uwagi , może sie komu przyda.

Edytowany przez krolikNH, 03 grudzień 2009 - 20:39.

#34 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 21:14

Kosa boczna - napęd ja kombinowałem z hydrauliczną ale przerobiłem na mechaniczną z napędem od ślimaka tak jak w stołach rolmako jest od kosy głównej nie polecam ponieważ ma za duże obroty i obija mocniej rzepak.

#35 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:52

Kosa boczna - napęd Niedługo będę dorabiał stół i niewiem jaki napęd kosy wybrać kiedyś czytałem o napędzie od motowideł i jakie byście polecili

#36 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 15:16

Kosa boczna - napęd nie polecam od motowideł najlepszy napęd to chyba elektryczny ale kosa dużo kosztuje :lol:

#37 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 luty 2010 - 00:26

Kosa boczna - napęd Ja mam jeden stół do rzepaku Rolmako posiadający dwie kosy boczne, a w drugim jakimś prywaciarskim jedną. W obu przypadkach napędy mam mechaniczne, tyle że w Rolmako kosy chodzą powoli, świetnie, natomiast w tym drugim jest napęd od kosy głównej to strasznie zapierdziela ale też jest super. :unsure:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#38 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 01:05

Kosa boczna - napęd ja mialem od glownej to 2 sztangi poszly :/ chyba za duze obciazenie teraz planuje zrobic sobie kose elektryczna. myslicze ze silniczek od wycieraczek z samochodu pociagnie? :D w koncu rzepak jest kruchy wiec aby dalo rade ruszac kosa ;d

#39 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 08:02

Kosa boczna - napęd Niby jest kruchy ale kosa długawa więc opór jest spory aby przeciąć cały łan, my mamy mechaniczną ale będziemy też przerabiali z pasków klinowych na cięgła aby rzepak się nie owijał.

Najlepsza próba to kosa w wersji "ręcznej" i w łan wtedy zobaczysz czy zda egzamin, a może pokusić się o prądnice połączoną jako silnik.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share luskon

luskon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 19:36

Kosa boczna - napęd Odświeżam temat. Otóż mam problem z kosą boczną elektryczną w moim nh 8060. Po podłączeniu jej na "sucho" wszystko działa, zaś kiedy wjedziemy w łan rzepaku potrafi przestac pracować. Wydaje się tak, jakby brakowało jej mocy do przecięcia rzepaku. Wtedy oczyszczamy kosę z wszelkich łodyg i od nowa zaczyna pracować. Co może być przyczyną takiej sytuacji? (kosa nie jest nowa)