Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa boczna - napęd

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 11 maj 2008 - 08:52

Kosa boczna - napęd Koledzy mam zamiar zrobić stół do rzepaku (Bizon Rekord Z058), wszystko jest proste poza jednym a mianowicie napęd kosy bocznej. Widziałem napęd kosy prawej od kosy głównej ale słyszałem opinię że to się nie sprawdza (najbardziej ten sposób mi się podoba łatwo tanio i szybko ale czy dobrze???). Elektryka i hydraulika jest ok tylko cena wysoka.
Napiszcie jak to macie rozwiązane u siebie, mile widziane zdjęcia jak i koncepcje rozwiązania.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa boczna - napęd Dzisiaj, 01:36
  •  

#2 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 11 maj 2008 - 12:35

Kosa boczna - napęd ja u siebie mam kosę boczną napędzaną od kosy głównej i jest ok. niektórzy mówią że osłabia to obroty kosy głównej ale to bzdury trzeba tylko dbać o to aby kosa boczna chodziła w dobrze nasmarowanej prowadnicy. W tamtym roku kupiliśmy stół i bizon skosił na nim ponad 30 ha rzepaku i było super kosy dają rade. Tylko czy warto robić stół samemu my za swój daliśmy 2700 z bagnetami oryginalnymi od rekorda postaram się dorzucić foty ale nie dzisiaj, tylko że będą to fotki zdemontowanego stołu bo akurat nie ma go przy kombajnie.

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 11 maj 2008 - 12:41

Kosa boczna - napęd Za 2700 to się nie opłaca ale teraz za 80 śpiewają 4500 a sąsiad jest w trakcie robienia i obliczył że ok 2500 to go wyniesie.

Jak będziesz mógł to wrzuć fotki napędu kosy bocznej.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#4 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 11 maj 2008 - 22:04

Kosa boczna - napęd

Za 2700 to się nie opłaca ale teraz za 80 śpiewają 4500 a sąsiad jest w trakcie robienia i obliczył że ok 2500 to go wyniesie.

Jak będziesz mógł to wrzuć fotki napędu kosy bocznej.

czy się nie opłaca wykonanie ok i żadnych problemów i tracenia czasu przywieźli na podwórko i powiem szczerze dość szybki montaż więc ja nie narzekam

#5 Share ojanusz

ojanusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 maj 2008 - 07:09

Kosa boczna - napęd

czy się nie opłaca wykonanie ok i żadnych problemów i tracenia czasu przywieźli na podwórko i powiem szczerze dość szybki montaż więc ja nie narzekam

a kto ma napęd hydrauliczny np.taki jak w claasie

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 21 maj 2008 - 20:03

Kosa boczna - napęd

postaram się dorzucić foty ale nie dzisiaj, tylko że będą to fotki zdemontowanego stołu bo akurat nie ma go przy kombajnie.

Kolego jak będziesz miał chwilkę to wrzuć fotki napędów.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#7 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 22 maj 2008 - 23:31

Kosa boczna - napęd Ja przy swoim JD mam napęd elektryczny <_<. Bardzo dobre rozwiązanie, ale trzeba miec dobre ładowanie przy kombajnie bo inaczej wciągnie cały prąd z akumulatora <_<.

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 23 maj 2008 - 07:06

Kosa boczna - napęd Wiadoma napęd elektryczny jest super tylko kasa takiego napędu jest spora. A ładowanie to żaden problem wiadomo że jak będzie słabe to i normalnie po kilku zapaleniach kiedyś zawiedzie.

Jakiej mocy jest silnik przy tym napędzie, i czy kosa chodzi wolniej czy szybciej od głównej?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#9 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 23 maj 2008 - 15:43

Kosa boczna - napęd no właśnie niech coś ktoś napisze o tej elektrycznej więcej bo wujek mnie prosił żeby sie coś dowiedzieć o nich. czy taki silnik można kupić ?? jak tak to za ile mniej więcej?? i czy takie coś można samemu zrobić??

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 23 maj 2008 - 15:57

Kosa boczna - napęd

no właśnie niech coś ktoś napisze o tej elektrycznej więcej bo wujek mnie prosił żeby sie coś dowiedzieć o nich. czy taki silnik można kupić ?? jak tak to za ile mniej więcej?? i czy takie coś można samemu zrobić??

Zawsze można coś samemu wykombinować <_<. Teraz takie kosy na pewno poszły w cene przed sezonem. Ja jak kupowałem stół ponad rok temu (dokładnie rok temu w kwietniu) to pytałem sie ile może kosztować druga boczna kosa to koleś zaśpiewał mi, że od 2 do2,5tys. (używana niemiecka) w zależności od stanu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 maj 2008 - 07:10

Kosa boczna - napęd Na allegro są ale to tak jak wyżej pisali 2000 to mało żeby kupić, chyba, że w jakiś składnicach maszyn używanych, można znaleźć, osobiście uważam, że lepiej jest kupić stół kompletny, gdyż jest większa pewność, że będzie grało. :lol: Ja miałem w rekordzie hydrauliczną napędzaną z wałka który jest po lewej stronie w hederze. Kosiłem kilka z taką kosą i nic sie nie działo, może dlatego, że miałem stół z fabryki.

http://www.allegro.p...paku_stol_.html
http://www.allegro.p...do_rzepaku.html
http://www.allegro.p...ku_kombajn.html

Kolego jeżeli jesteś z Ciechanowa, to w Pomorzu jest gościu który robi stoły. <_<

Pozdrawiam <_<

#12 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 14:14

Kosa boczna - napęd Czy w kosie bocznej elektrycznej prędkość powinna być taka jak w głównej. Jaka jest moc i żywotność silników w tych kosach? Czy zasialnie takiej kosy musi iść grubym przewodem od akumulatora?

#13 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 06:37

Kosa boczna - napęd Również proszę o odpowiedź na pytanie które zadał jankris.
Jestem zdesperowany bo raczej nie będe się bawił w knstrukcje mechaniczne bo na to jest zbyt mało czasu a po za tym nie będe miał pewności
że mi nie wysiądzie w jak naj mniej odpowiednim momencie.Pytałem nawet w firmach produkujących orginalne stoły i mi powiedzieli że mogę zapomnieć
o kupnie mechanicznej kosy.
Pozostaje tylko zakup kosy elektrycznej .Nie wiem jak u was ale na naszym terenie rzepak już leży i dobra kosa boczne będzie nie zastąpiona.

#14 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 14:13

Kosa boczna - napęd U mnie tez lezy i to na całej plantacji i bez kosy bocznej to niema co wjeżdzac... :)

#15 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 11:16

Kosa boczna - napęd Bobek Farmer masz może nr. telefonu, albo jakieś namiary na tego gościa z pomorza, który robi stoły? jeśli możesz to napisz... z góry dzięki

#16 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 16:21

Kosa boczna - napęd Ja od wtorku z mechanikiem ostro się bierzemy do roboty z tym stołem.
Postaram się oczywiście o foto story ;)

#17 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 18:20

Kosa boczna - napęd My mieliśmy kosy boczne napędzane od motowideł wiec można było regulować prędkością ;) Przez cheder szedł wałek, który napędzał kosę boczną zresztą widać to na zdjęciach. Za stół daliśmy 5tys.

http://www.agrofoto....image22229.html
http://www.agrofoto....image22120.html

#18 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 06:23

Kosa boczna - napęd Karol I -jakiej masz firmy ten stół (właśnie mnie ciekawi ten napęd Kosy bocznej )

#19 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 19:19

Kosa boczna - napęd Nie pamiętam jakiej firmy był ten stół, ale robiła go jakaś nie znana firma która ogłaszała się w Tygodniku Rolniczym. "Nie pamiętam" bo sprzedaliśmy kombajn razem ze stołem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 12:55

Kosa boczna - napęd tak se obmyśliłem że najtaniej będzie tak:
kosę boczną dorabiamy z dwóch starych sztang z kosiarki listwowej(trzeba je tylko przenitować odpowiednio)
napęd robimy za pomocą silnika elektrycznego od skutera sterujemy jeddnym pstrycznikiem - włączona\wyłączona.

co myślicie o takim napędzie te silniki są po około 200zł.ale czy sprawdzą się do kosy ????