Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 maj 2008 - 20:41

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? Ile ceni sie za ziemie na inne cele niż rolnicze w dobrym położeniu pod kopalnie żółtego piachu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? Dzisiaj, 20:14
  •  

#2 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 maj 2008 - 20:50

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? W mojej okolicy przeciętnie 80 tys/ha za żwir

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 maj 2008 - 20:57

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? jaka jest okolica jest dużo takich gruntów nadających się na żwirownie? czy tylko niewiele?

W mojej okolicy przeciętnie 80 tys/ha za żwir

za żwirownię z koncesją itd czy za samą działke rolna na której możliwe było by wydobycie ?

#4 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 maj 2008 - 21:27

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? za samą działkę

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 maj 2008 - 21:52

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? he he he to koleś oferował 20 tyś, a czarował jeszcze z dzierżawą, że wykopie ze 2 m piachu i wyrówna i sobie będzie można dalej uprawiać ;)

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 maj 2008 - 20:02

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? pare lat temu to po 7 tys za ha gosc kupowal,niedawno podniosl na 10 tys ale chetnych brak i zamknal biznes

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 11 maj 2008 - 20:19

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? ja napisze o żwirze typu na wiosce sprzedawał 1przyczepe(5t) żwiru za 16zł.
AF - to Jest To:)

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 maj 2008 - 21:23

pare lat temu to po 7 tys za ha gosc kupowal,niedawno podniosl na 10 tys ale chetnych brak i zamknal biznes

kupował i kopał na tym piach tak? to cienko płacił,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? Dzisiaj, 20:14
  •  

#9 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 22 maj 2008 - 11:10

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? Ferdek07: jesli Ty masz do sprzedania taką ziemię pod kopalnię to nie daj się w balona zrobic, zależy jeszcze kto chce to kupic.
Nieruchomości nie tylko gruntowe zresztą wycenia się w dwóch podejściach:
1. podejście dochodowe
2. podejście odtworzeniowe (to akurat tyczy sie raczej budynków)

Oznacza to, że to jest zupełnie inny przelicznik, bo wartośc tej ziemi należy określic jako "jakiś" procent od tego co zarobi kupujący na eksploataowaniu tego kruszywa. A argumenty o tym, że 20 tyś za gruny VI klasy to dużo, to może sobie w buty wsadzic!!!
U nas też są tacy naciągacze, kupują ziemię pod przemysł (dobrze prosperujący) i oferują po 20 tys za hektar i mówią że to przeciez dużo za taką słabą ziemię. Ode mnie tez chcieli kupuic po 20 tyś to im powiedziałem, żeby ze mnie idioty nie robili. Ciekawe czy ja szybciej poradze sobię bez 20 tyś. w kieszeni czy oni bez hektara ziemi, który jest im potrzebny jak woda do picia, bo coraz bardziej zaostarzją wymogi ochrony środowiska.

Pozdrawiam
jarekw
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#10 Share panibufetowa

panibufetowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 22:15

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? Witam
Posiadam działke o powierzchni 1, 70 ha w okolicy 10km. od budowanej autostrady A4 kraków tarnów. Działka ta posiada zasoby żwiru. W poblizu jest juz żwirownia i od pewnego czasu wykupywane sa tereny wokół mojej działki. Skontaktowal sie ze mna przedstawiciel jakiejś tam firmy i propanował mi cene 20 tys. za 1 ha. Gdy sie nie zgodziłam na ta cene zaproponował mi dzierzawę. Nie jestem zorientowana jaka cene moge uzyskac za hektar i czy opłacalna jest dzierżawa , z tego co czytałam cena 20 tys. za hektar to niewiele.

#11 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 22:05

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? Jestem w podobnej sytuacji co panibufetowa tylko inna okolica i działka ok.0,5 ha Zapytałem znajomego ,który pracuje w branży budowniczej (mosty ) on się zorientował i powiedział że mogę zaczynać negocjacje od 50 tys. Zastanawiam się czy to realne ale licząc że ma mojej działce można pozyskać 25000 metrów sześć. piasku tuż obok budowy (odpada koszt transportu) to wychodzi tylko 2 zł za metr więc chyba atrakcyjnie Co o tym myślicie ?

#12 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 09:01

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? Oswiezam temat, mam 2h ziemi gdzie moge wydobywac zwir. wokół niej otwieraja sie juz zwirownie. Ile teraz mozna by było dostac za taka ziemie pod zwirownie? skoro w mojej okolicy cena ziemi rolnej to nawet po 120tys za h chodzi..

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 09:53

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? Tyle ile ktoś może zapłacić, tylko zależy od kupującego jak dasz wygórowaną stawkę to nie sprzedasz, a będziesz tylko mówił że chcesz sprzedać

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 10:40

Ile można dostać za sprzedaż lub dzierżawę ziemi pod kopalnie piasku? Zależy jaki żwir, jak głęboko ten żwir, jest dużo czynników które wpływają na cenę złoża.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 14:08

Oswiezam temat, mam 2h ziemi gdzie moge wydobywac zwir. wokół niej otwieraja sie juz zwirownie. Ile teraz mozna by było dostac za taka ziemie pod zwirownie? skoro w mojej okolicy cena ziemi rolnej to nawet po 120tys za h chodzi..

Te 120k to cena jaką ktoś zapłacił, czy cena jaką chcą sprzedajacy a chętnych do kupna po tyle brak?