Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

antywylegacz

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
387 odpowiedzi na ten temat

#1 karol198

karol198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 maj 2008 - 17:26

antywylegacz witam! mam pytanie. kiedy najlepiej jest używać antywylegacz w pszenicy? czy jezeli użyję go raz po wybiciu sie jednego kolanka to zadziała? prosze o odpowiedz tych ktorzy tak robili:) z góry wielkie dzięki ;)
  • 0

#2 Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 maj 2008 - 18:12

antywylegacz ja tak robiłem ale dopiero pierwszy raz to stosowałem,jak narazie efektów nie widac i obawiam sie że nic nie pomogło. Stosowałem Stabilan 1,5 l na h
  • 0

#3 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 08 maj 2008 - 19:01

antywylegacz Tak powinien zadziałac tylko trzeba dac odpowiednia dawke,moze byc dzielona. Dodatkowo wszesnie dany antywylegacz powoduje lepsze krzewienie pszenicy.
  • 0

#4 Vaflos

Vaflos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 maj 2008 - 20:32

antywylegacz .
  • 0

#5 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 08 maj 2008 - 21:17

antywylegacz Dodatkowo modus nie skraca systemu korzeniowego a zwykły przy suchym roku tak i to jest problem w razie suszy.
  • 0

#6 szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 maj 2008 - 22:51

antywylegacz Ja stosuje gdy jest 2 kolanko, w pszenicy ozimej 1,5l a po tygodniu druga dawka 0,7l.W pszenicy jarej tak samo tylko w mniejszej dawce 1l a po tygodniu 0,7l.
  • 0

#7 ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • #######

Napisany 09 maj 2008 - 21:33

antywylegacz TERMINY STOSOWANIA I DAWKI
Antywylegacz płynny 675 SL stosuje się na glebach żyznych, intensywnie nawożonych azotem, a
także w takich warunkach glebowo - klimatycznych, w których istnieje ryzyko wylegania zbóż.
- Pszenica ozima, pszenica jara
Opryskiwać na początku fazy strzelania w źdźbło, kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub
wyczuwalne) w odległości 1 cm od powierzchni gleby. Rośliny w tym okresie powinny mieć
wysokość 15-20 cm.
Zalecana dawka:
pszenica ozima – 1-2 l/ha
pszenica jara – 0,7-1,5 l/ha.
  • 0

#8 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2743 postów
  • 7964877

Napisany 02 kwiecień 2009 - 20:32

antywylegacz Co się stanie jak zastosuje sie antywylegacz na rośliny nie nawożone intensywnie azotem?
  • 0

sprzedam opryskiwacz Pilmet 600l/12m

www.olx.pl/oferta/pilmet-612-opryskiwacz-600-litrow-12-m-belka-CID757-ID4myB9.html

#9 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 02 kwiecień 2009 - 21:43

antywylegacz ja wiem co się stanie gdy trafi się na długo rwałą susze,ale była nawożona N. AAAAAAA i jeszcze zależy w jakiej dawce i jaki?
  • 0

#10 EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 20:55

antywylegacz Czy dawka 0,9 l Antywylegacza Płynnego nie wpływa ujemnie na system korzeniowy (słowa przedstawiciela firmy) czy antywylegacz zastosowany w celu poprawy rozkrzewienia 1/3 dawki (BBCH 25) może spowodować skrócenie korzeni.
  • 0
NAPIS ćWICZEBNY

#11 NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 21:09

antywylegacz Teoretycznie powinien wpłynąć, z praktyki jednak nie widzę różnicy w przetrzymywaniu suszy między łanem skracanym i nie skracanym.

A o tym wpływie to pewnie z Syngenty mówili? Oni nawet stonkę by truli Moddusem ;)

CCC to najtańszy i w sumie przyzwoity regulator wzrostu, mam klientów którzy na całkiem nieźle nawożone żyto hyb. dawali 2 x 0,5 l CCC i stało do żniw. Trzeba tylko trafić w czas, łan nie może być zbyt gęsty i przebieg pogody musi być sprzyjający. Jednak dla kogoś kto nie ma dużego doświadczenia w skracaniu 1l to ciut mało.

witam! mam pytanie. kiedy najlepiej jest używać antywylegacz w pszenicy? czy jezeli użyję go raz po wybiciu sie jednego kolanka to zadziała?

Jeżeli wszystko z łanem jest ok i trafisz w punkt to powinno zadziałać. Lepiej jak byś trafił tuż przed 1 kolanem.
  • 0

#12 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 21:36

antywylegacz po zastosowaniu pełnej dawki ccc w dużym gosp o pow ponad 800ha facet zna się na tym, pszenica miała problemy z kłoszeniem w okresie suszy,problemów nie było tylko tam gdzie były mijaki,rośliny wyraznie wyższe i kłosy bez problemów opuszczały pochwe liściową,kolego teraz napisz co się będzie działo jak nie trafi i nie bedzie dobrego nawożenia.
  • 0

#13 EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 21:38

antywylegacz NAMOR tak, trafiłeś w 10 o wpływie to z Syngenty.
Antywylegacza dawałem 0,6 l w fazie krzewienia, w dość rzadkim pszenżycie na lekkich glebach i nieco obawiam się o jego wpływ na korzenie (susza u mnie jest co roku).
  • 0
NAPIS ćWICZEBNY

#14 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 21:44

antywylegacz moim zdaniem to powinno lepiej się ukorzeniać.
  • 0

#15 NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 17:30

antywylegacz To, że 800 ha nie znaczy, że się zna ;)

Pewnie spóźnił zabieg to mu się nie wykłosiło, poza tym pełna dawka to ciut za dużo, zwłaszcza jak susza przyłapie, w zeszłym roku susza była + spóźniona pełna dawka i klops. Zapytaj go czy nie robił przypadkiem popreawki etefonem lub Moddusem tak po II kolanie.
Moim zdaniem to nie wina preparatu tylko terminu i/lub dawki.

Jeżeli te 0,6 dałeś w momencie jak pszenżyto się jeszcze krzewiło to nic się nie bój, może nawet dobrze zrobiłeś, jak było słabo rozkrzewione to dobrze jest dać z 0,3 ccc na dokrzewienie. 0,6 też nic złego nie zrobi. Pamiętaj o tym, żeby najpierw nawozić, a potem skracać.
Ci z syngenty tak straszą bo muszą sprzedać modusa.
  • 0

#16 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 20:47

antywylegacz ja mam nawożenie około 200N i mam zamiarzastosować w fazie przed 1 kolankiem 2.2l CCC i 2tyg póżniej 0.5 Cerone lub Retar.Dodam że jest to na przenice ,wwiększości po rzepaku i jest to odmiana legenda i niestety bardzo wysoka.Mile widziane
poprawki co do mojego przepisu.
  • 0

#17 NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 20:57

antywylegacz Jeżeli posiana w terminie i obsada zachowana to nie powinna być zbyt wysoka.

???

Nie widzę jej, ale zakładam na podstawie tego co widzę u siebie, że 2,2l ccc to zbyt dużo. Zwłaszcza w jednej dawce.

I nie patrz w sposób: 2 tyg później bo: 2 tyg słońca i deszczu nie równa się 2 tyg suszy i zimna. Skracaj wg potrzeb i faz, a będziesz mógł zejść z dawek.
  • 0

#18 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 21:06

antywylegacz wtamtym roku dawki dzielone CCC wsumie 2.2 l niedało rady zachamować i przy średniej wydajności około 8t było dużo leżących plam co strasznie denerwuje przy koszeniu itd.Przy innych odmianach troche było łatwiej ale tej samo CCC niedaje rady zwłaszcza jak są kożystne opady.
  • 0

#19 strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 07:49

antywylegacz to skracamy jesli da sie wyczuć kolanko czy jeśli kolanko wychodzi z pochwy liściowej jak precyzyjnie ustalić moment oprysku mam do skrócenia 10 ha pszenżyta moderato w zeszłym roku strasznie wyległo
  • 0

Google AgroFoto Ads antywylegacz

• Reklama google
Dzisiaj, 11:18
  •  

#20 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 18:00