Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sadzarki

180 odpowiedzi na ten temat

#101 Share piter25

piter25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:muzyka

Napisany 09 luty 2012 - 15:33

Sadzarki

Panowie mam pytanie, a mianowicie jaki musi być rozstaw obsypników w sadzarce czeskiej jeżeli szerokość sadzenia mam na 75cm???? Dodam ze przerobiłem sadzarkę na taki właśnie rozstaw ale nie wiem na ile ustawić właśnie obsypniki. Bardzo proszę o odpowiedź

mogłbyś przesłac jakieś zdjęcia jak przerobiłeś ta sadzrke bo mam taka sama i nie wiem jak sie za to zabrac moj adres piotr.konopa@wp.pl.dzieki pozd

Edytowany przez piter25, 09 luty 2012 - 15:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sadzarki Dzisiaj, 03:11
  •  

#102 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2012 - 16:35

Sadzarki mam do sprzedania sadzarkę karuzelową Spapperi włoska 2 rzedy, stan bardzo dobry. Cena 8000zł tel na priv

#103 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 09 luty 2012 - 19:51

Sadzarki do hubertojdana- widzę że szybko kolega obszarnik się wycofuje z kapusty, hehehe...... w zeszłym roku przy cenie 1 zł za kg były wielkie zapędy a la 5 a może nawet 20ha( patz temat o kapuście w AF) a tu nagle zonk bo teraz nie ma komu sprzedać nawet za 10 gr za kg.hehehe..... nie ma cudów panie gospodarzu takich madrali to się nagle was narobiło bez liku i dobrze że "trochę" (hehe) dostaliście po genitaliach bo myśleliście że na warzywach to kokos raz trzas się zrobi a to panowie jest tak że roboty jest w .uj i nieraz parę lat trzeba czekać na takie ceny jak w tamtym sezonie.... to tyle sorka że trochę może chamsko i sarkastycznie ale nie mogłem się powstrzymać

i przepraszam za OT....bardzo

#104 Share johnfarmer

johnfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 luty 2012 - 13:30

Sadzarki kupię sadzarkę do ziemniaków S-222, lub podobną firmy gruse.

#105 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 luty 2012 - 18:34

Sadzarki Chcę kupić sadzarke tylko jaka jest lepsza z obsypnikami talerzowymi czy zwykłe redła??? dodam że chodzi o używaną sadzarke s211

#106 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 19:24

Sadzarki Ma ktoś na sprzedaż sadzarkę polską do ziemniaków w woj. podkarpackim? pisać na pw

#107 Share michal9393

michal9393

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , hodowla drobiu oraz gołębi rasowych

Napisany 24 kwiecień 2012 - 07:09

Sadzarki witam a ja chciałem się dowiedzieć jaką sadzareczke na 2,5 -3h , do zetorka 3011 najlepiej?, chce kupić w wakacje na przyszły sezon bo mi robią wolną droge na polu:P

#108 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 10:15

Sadzarki jaki masz budzet? bedziesz sadzil tez kielkowane?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#109 Share michal9393

michal9393

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 07:06

Sadzarki mam ziemie z gorszych klas i gdzie niegdzie sa kamienie ,więc nie wiem czy się kiełkowane opłacawgl?, narazie nie mam na nia nic ale myślę wydać do 3tysiów.

#110 Share michal9393

michal9393

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 14:45

Sadzarki temat ucichł;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 21:09

Sadzarki to wystarczy ci zwykla sadzarka czerpakowa (łańcuchowa). takie robi bomet czy akpil. kupisz za 2tys nową.

#112 Share Adam753

Adam753

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 28 kwiecień 2012 - 17:22

Sadzarki ja mam Bomet już kilka lat i polecam

#113 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 21:06

Sadzarki Dodam coś od siebie. Miałem przyjemność testować 3 sadzarki: czeską - tarczową, bometu - czerpakową, remprodex z człuchowa s 211 - czerpaki na pasach.
Uwagi:
1. Czeska jest dobra jak jest nowa. Po dłuższym użytkowaniu są problemy - łapie ziemniaki i wozi, trzeba je ręcznie zrzucać. Max rozstaw rządków to 70 cm ale można po niewielkich przeróbkach zrobić 75 cm. Niewiele możliwości regulacji gęstości sadzenia - bodajże 3. Jak ziemniaki mają troche kłów to w sadzarce odpadają i po pewnym czasie blokują jej pracę, trzeba ręcznie wyciągać syf. Często mniejsze bulwy łapie po 2 sztuki, duże ziemniaki zwyczajnie niszczy.O sadzeniu podkiełkowanych ziemniaków nie ma mowy. Wysoko umieszczony wsyp ziemniaków - jak się sypie z przyczepy to jeszcze jako tako ale jak worki np na ziemi to mordęga. Jeśli napęd jest na jedno koło to często zapada się ono w ziemię i nie spełnia swojej funkcji. Co do ceny to za 1000zł można już coś kupić. Sporo zostało wyprodukowanych w Polsce - niby gorszej jakości niż z Czech ale o oryginalną mało używaną wyprodukowaną w Czechach trudno.
2. Akpil, Bomet czy inna firma. Plusem jest niewielka waga sadzarki, minusem mały zbiornik (w opcji można dostać większy ale piszę o swoim przypadku). Ziemniaki są dosyć mocno naruszane, co się dziwić skoro czerpaki biegną niemal przez środek zbiornika. Co do szerokości redlin - można zamówić z możliwością na 75 cm. Opcja sadzenia podkiełkowanych jest - jedziemy 1 terenową i dwie osoby wkładają ziemniaki na czerpaki - ruski rok trwa zasadzenie dużych powierzchni więc odradzam. Tylko 3 gęstości sadzenia. Łatwo ją nasypać bo kosz znajduje się dosyć nisko. Możliwość zamontowania dozownika do nawozu. Napęd na dwa koła - przynajmniej pewne że dziur w rządkach nie będzie. Co do ceny to tragedii nie ma. Miałem możliwość kupna takiej za 700zł - mało używana ale po wypróbowaniu odpuściłem.
3. Remprodex - starszy model (koła metalowe). Dosyć ciężka - c 330 radzi sobie ale z pełnym zbiornikiem jest troche problemów. Dokładna, nie niszczy ziemniaków, można sadzić podkiełkowane, redliny do 75 cm, kosz na średniej wysokości, napęd na dwa koła, 9 opcji gęstości sadzenia. Do tej pory Remprodex korzysta ze starej konstrukcji ( oczywiście dodali pare bajerów ale i cena wysoka - koło 13 tys). Osobiście polecam - można wyrwać ją za ok 2 tys a jakość sadzenia 100 razy lepsza niż w dwóch wyżej opisanych modelach.
Gruse robi dobre sadzarki podobne do Remprodex jednak koszt używanej też dosyć spory - ok 4 tys. Poleciłbym Ci Remprodex s 211. Mam ją od tego sezonu i jestem zadowolony.

#114 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 14:04

Sadzarki Ja skonczyłem z ziemniakami miałem sadzarke Spomasz Żary wiosną sprzedałem 1100 zł bardziej dokładnie sadzi bo ma na 1 rajkę dwa rzędy kubków ,teraz widze że za 2 tyś kupisz najprostrzą sadzarkę łancuch z 1 rzędem kubków na rajkę no powinła starczyc na te 2-3 ha ,mam jeszcze Karlika do wykopków porobię ogłoszenia myślę że sprzedam wielkopolska

#115 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 29 kwiecień 2012 - 18:45

Sadzarki ja mam sadzarkie tą tradycyjną na łapki z tarczami ma ze 20 lat i mi starcza bo sadzę co roku po 20 arów

#116 Share michal9393

michal9393

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 maj 2012 - 10:55

Sadzarki Jestem napalony na tą remprodax:PP poprostu bomba, bo jeśli bomet mi będzie niszczył sadzeniaki to jaki to interes takie coś brac;/

#117 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 01 maj 2012 - 14:42

Sadzarki kupuj :)

#118 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 01 maj 2012 - 23:00

Sadzarki My posiadamy czeską z 1977 roku jak ją kupilismy 6 lat temu miała jeszcze oryginalną farbe na czubkach :)
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#119 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 10 maj 2012 - 06:35

Sadzarki ile mocy do tego potrzeba? http://allegro.pl/sa...323504566.html.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 10 maj 2012 - 08:20

Sadzarki Błąd 404: Strona nie została znaleziona