Kamil97

Sadzarki

Polecane posty

piter25    0
Napisano (edytowany)

Panowie mam pytanie, a mianowicie jaki musi być rozstaw obsypników w sadzarce czeskiej jeżeli szerokość sadzenia mam na 75cm???? Dodam ze przerobiłem sadzarkę na taki właśnie rozstaw ale nie wiem na ile ustawić właśnie obsypniki. Bardzo proszę o odpowiedź

 

mogłbyś przesłac jakieś zdjęcia jak przerobiłeś ta sadzrke bo mam taka sama i nie wiem jak sie za to zabrac moj adres piotr.konopa@wp.pl.dzieki pozd

Edytowano przez piter25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam do sprzedania sadzarkę karuzelową Spapperi włoska 2 rzedy, stan bardzo dobry. Cena 8000zł tel na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

do hubertojdana- widzę że szybko kolega obszarnik się wycofuje z kapusty, hehehe...... w zeszłym roku przy cenie 1 zł za kg były wielkie zapędy a la 5 a może nawet 20ha( patz temat o kapuście w AF) a tu nagle zonk bo teraz nie ma komu sprzedać nawet za 10 gr za kg.hehehe..... nie ma cudów panie gospodarzu takich madrali to się nagle was narobiło bez liku i dobrze że "trochę" (hehe) dostaliście po genitaliach bo myśleliście że na warzywach to kokos raz trzas się zrobi a to panowie jest tak że roboty jest w .uj i nieraz parę lat trzeba czekać na takie ceny jak w tamtym sezonie.... to tyle sorka że trochę może chamsko i sarkastycznie ale nie mogłem się powstrzymać

 

i przepraszam za OT....bardzo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

Chcę kupić sadzarke tylko jaka jest lepsza z obsypnikami talerzowymi czy zwykłe redła??? dodam że chodzi o używaną sadzarke s211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me97    1

Ma ktoś na sprzedaż sadzarkę polską do ziemniaków w woj. podkarpackim? pisać na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal9393    2

witam a ja chciałem się dowiedzieć jaką sadzareczke na 2,5 -3h , do zetorka 3011 najlepiej?, chce kupić w wakacje na przyszły sezon bo mi robią wolną droge na polu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jaki masz budzet? bedziesz sadzil tez kielkowane?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal9393    2

mam ziemie z gorszych klas i gdzie niegdzie sa kamienie ,więc nie wiem czy się kiełkowane opłacawgl?, narazie nie mam na nia nic ale myślę wydać do 3tysiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to wystarczy ci zwykla sadzarka czerpakowa (łańcuchowa). takie robi bomet czy akpil. kupisz za 2tys nową.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dodam coś od siebie. Miałem przyjemność testować 3 sadzarki: czeską - tarczową, bometu - czerpakową, remprodex z człuchowa s 211 - czerpaki na pasach.

Uwagi:

1. Czeska jest dobra jak jest nowa. Po dłuższym użytkowaniu są problemy - łapie ziemniaki i wozi, trzeba je ręcznie zrzucać. Max rozstaw rządków to 70 cm ale można po niewielkich przeróbkach zrobić 75 cm. Niewiele możliwości regulacji gęstości sadzenia - bodajże 3. Jak ziemniaki mają troche kłów to w sadzarce odpadają i po pewnym czasie blokują jej pracę, trzeba ręcznie wyciągać syf. Często mniejsze bulwy łapie po 2 sztuki, duże ziemniaki zwyczajnie niszczy.O sadzeniu podkiełkowanych ziemniaków nie ma mowy. Wysoko umieszczony wsyp ziemniaków - jak się sypie z przyczepy to jeszcze jako tako ale jak worki np na ziemi to mordęga. Jeśli napęd jest na jedno koło to często zapada się ono w ziemię i nie spełnia swojej funkcji. Co do ceny to za 1000zł można już coś kupić. Sporo zostało wyprodukowanych w Polsce - niby gorszej jakości niż z Czech ale o oryginalną mało używaną wyprodukowaną w Czechach trudno.

2. Akpil, Bomet czy inna firma. Plusem jest niewielka waga sadzarki, minusem mały zbiornik (w opcji można dostać większy ale piszę o swoim przypadku). Ziemniaki są dosyć mocno naruszane, co się dziwić skoro czerpaki biegną niemal przez środek zbiornika. Co do szerokości redlin - można zamówić z możliwością na 75 cm. Opcja sadzenia podkiełkowanych jest - jedziemy 1 terenową i dwie osoby wkładają ziemniaki na czerpaki - ruski rok trwa zasadzenie dużych powierzchni więc odradzam. Tylko 3 gęstości sadzenia. Łatwo ją nasypać bo kosz znajduje się dosyć nisko. Możliwość zamontowania dozownika do nawozu. Napęd na dwa koła - przynajmniej pewne że dziur w rządkach nie będzie. Co do ceny to tragedii nie ma. Miałem możliwość kupna takiej za 700zł - mało używana ale po wypróbowaniu odpuściłem.

3. Remprodex - starszy model (koła metalowe). Dosyć ciężka - c 330 radzi sobie ale z pełnym zbiornikiem jest troche problemów. Dokładna, nie niszczy ziemniaków, można sadzić podkiełkowane, redliny do 75 cm, kosz na średniej wysokości, napęd na dwa koła, 9 opcji gęstości sadzenia. Do tej pory Remprodex korzysta ze starej konstrukcji ( oczywiście dodali pare bajerów ale i cena wysoka - koło 13 tys). Osobiście polecam - można wyrwać ją za ok 2 tys a jakość sadzenia 100 razy lepsza niż w dwóch wyżej opisanych modelach.

Gruse robi dobre sadzarki podobne do Remprodex jednak koszt używanej też dosyć spory - ok 4 tys. Poleciłbym Ci Remprodex s 211. Mam ją od tego sezonu i jestem zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja skonczyłem z ziemniakami miałem sadzarke Spomasz Żary wiosną sprzedałem 1100 zł bardziej dokładnie sadzi bo ma na 1 rajkę dwa rzędy kubków ,teraz widze że za 2 tyś kupisz najprostrzą sadzarkę łancuch z 1 rzędem kubków na rajkę no powinła starczyc na te 2-3 ha ,mam jeszcze Karlika do wykopków porobię ogłoszenia myślę że sprzedam wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja mam sadzarkie tą tradycyjną na łapki z tarczami ma ze 20 lat i mi starcza bo sadzę co roku po 20 arów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal9393    2

Jestem napalony na tą remprodax:PP poprostu bomba, bo jeśli bomet mi będzie niszczył sadzeniaki to jaki to interes takie coś brac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

kupuj :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

My posiadamy czeską z 1977 roku jak ją kupilismy 6 lat temu miała jeszcze oryginalną farbe na czubkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Błąd 404: Strona nie została znaleziona


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Panowie chciał bym odświeżyc temat. Chcę kupic sadzarkę grouse 4x75cm. Jeśli ktoś takiej używał to proszę o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

spoko maszyna mechaniczna - raczej bezawaryjna i w miare precyzyjna - sadzilismy do ubiegłego sezonu taka pod 100 ha rocznie - i co prawda łożyska trzeba czasem wymienić i czy kroje albo talerze - ale raczej bez zmartwień ( po drobnych przeróbkach pasują od polskiej - podobnie pasy i łopatki. - jedyny problem to ładowność - jak masz długie pole może być problem do 600 metrów starcza, przy średnio grubym sadzeniaku. ( w okolicach 3t/ha.) . A tak to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

czy uciągnę polską 4 rzędową sadzarkę jeżeli będzie ciągana a nie zawieszana ciągnikiem 35-40 konnym? Patrząc po zapotrzebowaniu mocy to nie ale pługa 3x35 też nie powinienem a daję rade bez większego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

W tym roku musze już wymienić jeden pas z kubełkami w mojej s211. Zastanawiam sie czy mogę gdzies kupic taniej zwykły pas, nie dedykowany specjalnie pod sadzarkę i ponawiercać sobie dziurki. Kombinuje bo nowy w remprodexie kosztuje 220zł sam goły pas, bez kieliszków, zamków - troche drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj