Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sadzarki

180 odpowiedzi na ten temat

#41 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 19 grudzień 2010 - 14:37

Sadzarki

Naucz się pisać. Po kropce, przecinku stawiamy spacje. Zdanie zaczynamy z wielkiej litery!!

To do mnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sadzarki Dzisiaj, 20:50
  •  

#42 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 14:48

Sadzarki Tak

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#43 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:18

Sadzarki Ja w 95 % piszę z małej litery bo nie chce mi się wciskać shifta a każdy rozumie o czym piszę(w którymś temacie nawet moderator też potwierdził że nie ma problemu jak zdania są z małej litery.po za tym nawet root admin tak pisze).Przecinki i kropki stawiam tam gdzie trzeba.Za to piszę poprawną polszczyzną,nie tak jak niektórzy moderatorzy których powinno się nieraz poprawiać w pisowni pomimo zakazu.I dlaczego mam robić spację po kropce i przecinku?Gdzie to jest napisane?Nie chcę się kłócić,proszę o wyjaśnienie nie a nie o %.

#44 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:54

Sadzarki A nie widzisz ze bez spacji czyta się dużo gorzej? Zwłaszcza bez dużych liter.
jak piszesz jakieś pismo urzędowe też spacji nie robisz?? Albo gdy piszesz odręcznie?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#45 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:56

Sadzarki Sam nowe zdanie zaczynasz od małej litery. ;)

#46 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:58

Sadzarki Sporadycznie napisze z małej. On notorycznie pisze nieczytelnie.

bullet_black.png

#47 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:20

Sadzarki Żeby było bardziej czytelnie wystarczy przytrzymać ctrl i przekręcić myszą.I sądzę że najważniejsza w wypowiedzi jest jej zawartość a nie sposób napisania.Z tym pewnie każdy użytkownik się ze mną zgodzi.Błędów ortograficznych nie robię.

#48 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 13:00

Sadzarki

Sporadycznie napisze z małej. On notorycznie pisze nieczytelnie.

Weź się człowieku trochę ogarnij, obserwuję to forum od jakiegoś czasu i widzę że jesteś strasznie nadgorliwy a sam zamiast pisać poprawną polszczyzną to walisz taką gwarą że tego czytać nie idzie i nie wiadomo o co kaman, błędy ortograficzne też walisz, o tym jakie byle jakie fotki wrzucasz do galerii już nie będę wspominał, moim zdaniem to powinieneś wylecieć z wielkim hukiem ze swojego stołka moderatora.
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#49 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 18:55

Sadzarki Kup mi odpowiedni aparat to będą ładne foteczki.

bullet_black.png

#50 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:31

Sadzarki Z takimi życzeniami to zgłoś się do św Mikołaja a nie do mnie, przed wigilią jeszcze zdążysz :unsure:
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2010 - 09:04

Sadzarki Panowie, po co te kłótnie? Po co nerwy? Święta się zbliżają, oczekujemy na przyjście Pana, bądźmy wtedy w stanie łaski uświęcającej - miłujmy bliźniego jak siebie samego.
@wesolyromek, szanuj Andrzeja, a on będzie szanował Ciebie. Może się trochę czepia, ale od tylu godzin przy kompie i Ty byś widział rzeczy, których teraz nie widzisz.

Pozdrawiam, Panowie i wzywam do rozejścia się :unsure:

#52 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:31

Sadzarki http://www.farmer.plantpress.pl/article.php?id=110

a propos tematu.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#53 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 02 styczeń 2011 - 09:49

Sadzarki Panowie mam mały dylemat mianowicie jeśli nie znajdę nic ciekawego z używanych polskich sadzarek czerpakowych w przyzwoitych pieniądzach będę chciał zakupić nową....I tutaj pojawia się moje pytanie...

Którą sadzarkę wybrać

Akpil
http://allegro.pl/no...1390689566.html

Bomet

http://otomoto.pl/sa...akow-A4362.html
(oferty podaję tylko jako przykładowe)

Panowie którą z nich wybrać? która lepsza? Jak jest u nich z regulacją międzyrzędzi? Czy regulacja szerokości międzyrzędzi jakie oferują te sadzarki jest wystarczająca do współpracy z Ursusem C-360 na standardowym ogumieniu?Czy regulacja rozstawu rzędów 62,6 , 67,5(bomet) oraz 62,5 67,5(na stronie podają jeszcze 70 i 75) będą wystarczające żeby nie gniotło rzędów?
Jak jest z wykonaniem? Do Akpila - Pilzna mam 66km więc to było by "w razie czego" duże ułatwienie...ale niech zadecyduje jakośćDodany obrazek

Edytowany przez prorok, 02 styczeń 2011 - 09:50.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#54 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 10:02

Sadzarki bierz akpila wersje 70-75cm.
ziemniaki w szerszej redlinie rosną bardziej 'bezstresowo' :P

rozstaw 62-67cm, jest dobry do c-330, lub t-25.
jak bedziesz mial 70-75cm, rozsuniesz sobie przód ciagnika i jest git.
U mnie masa ciagnikow typu mf-255 współpracuje z sadzarkami na rozstaw 75cm i swietnie sobie radzą.

druga sprawa, ze chyba ta sadzarka akpila przy wiekszym rozstawie ma chyba tez wiekszy zbiornik na ziemniaki (ok 400kg). Bo te zwykle male typowe co podales w aukcji, miesci sie okolo 150-200kg. A uwierz, czeste uzupelnianie potrafi byc denerwujace...

I najwazniejsze - ile zamierzasz sadzic ha ziemniaków? jakie masz jeszcze maszyny do pielegnacji i zbioru? bo decydując sie na konkretną szerokość redlin musisz brac pod uwage to jakie maszyny ktore juz posiadasz nadadzą sie na pielegnacje, pielenie, formowanie redlin i wreszcie zbiór, a które okażą się 'nieprzestawialne' na szerszą redlinę.
------
edit: sory, nie 400kg a 300 miesci sie w tej wiekszej sadzarce akpila. Tu masz opis:
http://www.akpil.pl/pl/produkt/138

Edytowany przez pawelec, 02 styczeń 2011 - 10:10.

#55 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 02 styczeń 2011 - 10:15

Sadzarki Hektarów....Heh może w przyszłości.Dodany obrazek..na razie u siebie ok 20-30-arów i prawdopodobnie jakieś usługi...

W moim przypadku nie ma sensu brać powiększanego zbiornika...po prostu szkoda kasy...

http://www.akpil.pl/pl/produkt/138

Tutaj na stronce jest podane że już ta mała(chyba) która nazywa się "PLANTER" może mieć rozstaw 62,5 67,5 lub 70 -75...nie wiem czy tylko na swojej stronie tak podali bo już np pośrednicy wspominają tylko o 62,5 i 67,5...

Edytowany przez prorok, 02 styczeń 2011 - 19:04.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#56 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 styczeń 2011 - 20:11

Sadzarki Z sadzarką to nie ma takiego dylematu jak do ciągnika ja mam Sadzarkę S-208 moja sadzi 5 ha swoich + usługi (10-15ha) ;) Moja dobrze sadzi tylko jak kupujesz używaną i nie ma łopatek na kołach to od razu trzeba je zrobić :P

#57 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:27

Sadzarki mam możliwość kupna sadzarki gruse junior s 2 rzędy o ile pamiętam rozstaw radliny 60-75cm za 4tys taśma czerpakowa w dobrym stanie tak samo czerpaki pomożecie na co zwracać jeszcze uwage? na przekładnie? czy w ogóle jest w tym przedziale cenowym możliwość kupna rozstaw na 90cm radlina? obecnie uprawiam 5ha ziemniaków w najbliższych latach docelowo 11ha. Po dołożeniu takiej deskowej nakładki któryś z użytkowników może się wypowie jaką ma pojemność zbiornik? pozdrawiam!!

#58 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:01

Sadzarki Zapomnij o używanej sadzarce na 90 cm. Są to bardzo rzadkie maszyny, gdyż dopiero od kilku lat jest technologia 90cm. My przechodziliśmy na 90 cm w 2006 to nie było żadnej używanej zabardzo, w grę wchodziła przeróbka naszej z 75 na 90 lub nowa maszyna i zdecydowaliśmy się na nową, a starą zostawiliśmy - w tamtym roku przerobiliśmy starą na 90 cm ale nie sadzimy nią. Jak chcesz 90 cm to musisz kupić jakąś na 75 cm i rozszerzyć samemu. Obsypnik na 90 cm już łatwiej znaleźć niż sadzarkę.

#59 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 luty 2011 - 10:35

Sadzarki Panowie jak to jest z tymi prostymi sadzarkami?
Na stronach www producentów są zapisy ze szerokość robocza wynosi 62.5, 67, 70 i 75?
Ciężko jest mi sobie wyobrazić tak dużą możliwość regulacji. Czy w momencie zakupu muszę się już zdecydować czy będzie to maszyna 62-67 czy 70-75?
Niestety ale na stronach mają napisane 1 model sadzarki a 4 szerokości robocze, Jest to jeden egzemplarz czy po prostu są to 2 zupełnie różne maszyny? węższa i szersza?
Dzięki

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 12 luty 2011 - 13:36

Sadzarki yacenty, w prostych łańcuchowych sadzarkach bometa czy akpila są dwie mozliwosci: 62 i 67 albo 70 i 75. Nie ma płynnej regulacji tylko skokowe.
Więc kupując sadzarke od razu musisz zdecydowac sie czy wybierasz 62 lub 67 w jednej, albo 70 lub 75 w drugiej.
Odradzam wąskie redliny, standardem teraz jest 75cm, wiec bierz tę szerszą. Jesli chcesz koniecznie nówke, to Akpil ma sadzarke Planter, gdzie jest zbiornik 300kg (w mniejszych jest 150-180kg) i wlasnie ten rozstaw do 75cm, mozesz takze w opcji wziac podsiewacz do nawozu Albo cos z uzywanych zachodnich: gruse, hassia, grimme.
;)