Kamil97

Sadzarki

Polecane posty

Gość wolf19   
Gość wolf19

Panowie, po co te kłótnie? Po co nerwy? Święta się zbliżają, oczekujemy na przyjście Pana, bądźmy wtedy w stanie łaski uświęcającej - miłujmy bliźniego jak siebie samego.

@wesolyromek, szanuj Andrzeja, a on będzie szanował Ciebie. Może się trochę czepia, ale od tylu godzin przy kompie i Ty byś widział rzeczy, których teraz nie widzisz.

 

Pozdrawiam, Panowie i wzywam do rozejścia się :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

http://www.agrofoto.plantpress.pl/article.php?id=110

 

a propos tematu.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

Panowie mam mały dylemat mianowicie jeśli nie znajdę nic ciekawego z używanych polskich sadzarek czerpakowych w przyzwoitych pieniądzach będę chciał zakupić nową....I tutaj pojawia się moje pytanie...

 

Którą sadzarkę wybrać

 

Akpil

http://allegro.pl/no...1390689566.html

 

Bomet

 

http://otomoto.pl/sa...akow-A4362.html

(oferty podaję tylko jako przykładowe)

 

 

Panowie którą z nich wybrać? która lepsza? Jak jest u nich z regulacją międzyrzędzi? Czy regulacja szerokości międzyrzędzi jakie oferują te sadzarki jest wystarczająca do współpracy z Ursusem C-360 na standardowym ogumieniu?Czy regulacja rozstawu rzędów 62,6 , 67,5(bomet) oraz 62,5 67,5(na stronie podają jeszcze 70 i 75) będą wystarczające żeby nie gniotło rzędów?

Jak jest z wykonaniem? Do Akpila - Pilzna mam 66km więc to było by "w razie czego" duże ułatwienie...ale niech zadecyduje jakośćbiggrin.gif

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

bierz akpila wersje 70-75cm.

ziemniaki w szerszej redlinie rosną bardziej 'bezstresowo' :P

 

rozstaw 62-67cm, jest dobry do c-330, lub t-25.

jak bedziesz mial 70-75cm, rozsuniesz sobie przód ciagnika i jest git.

U mnie masa ciagnikow typu mf-255 współpracuje z sadzarkami na rozstaw 75cm i swietnie sobie radzą.

 

druga sprawa, ze chyba ta sadzarka akpila przy wiekszym rozstawie ma chyba tez wiekszy zbiornik na ziemniaki (ok 400kg). Bo te zwykle male typowe co podales w aukcji, miesci sie okolo 150-200kg. A uwierz, czeste uzupelnianie potrafi byc denerwujace...

 

I najwazniejsze - ile zamierzasz sadzic ha ziemniaków? jakie masz jeszcze maszyny do pielegnacji i zbioru? bo decydując sie na konkretną szerokość redlin musisz brac pod uwage to jakie maszyny ktore juz posiadasz nadadzą sie na pielegnacje, pielenie, formowanie redlin i wreszcie zbiór, a które okażą się 'nieprzestawialne' na szerszą redlinę.

------

edit: sory, nie 400kg a 300 miesci sie w tej wiekszej sadzarce akpila. Tu masz opis:

http://www.akpil.pl/pl/produkt/138

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

Hektarów....Heh może w przyszłości.wink.gif..na razie u siebie ok 20-30-arów i prawdopodobnie jakieś usługi...

 

W moim przypadku nie ma sensu brać powiększanego zbiornika...po prostu szkoda kasy...

 

http://www.akpil.pl/pl/produkt/138

 

Tutaj na stronce jest podane że już ta mała(chyba) która nazywa się "PLANTER" może mieć rozstaw 62,5 67,5 lub 70 -75...nie wiem czy tylko na swojej stronie tak podali bo już np pośrednicy wspominają tylko o 62,5 i 67,5...

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Z sadzarką to nie ma takiego dylematu jak do ciągnika ja mam Sadzarkę S-208 moja sadzi 5 ha swoich + usługi (10-15ha) ;) Moja dobrze sadzi tylko jak kupujesz używaną i nie ma łopatek na kołach to od razu trzeba je zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

mam możliwość kupna sadzarki gruse junior s 2 rzędy o ile pamiętam rozstaw radliny 60-75cm za 4tys taśma czerpakowa w dobrym stanie tak samo czerpaki pomożecie na co zwracać jeszcze uwage? na przekładnie? czy w ogóle jest w tym przedziale cenowym możliwość kupna rozstaw na 90cm radlina? obecnie uprawiam 5ha ziemniaków w najbliższych latach docelowo 11ha. Po dołożeniu takiej deskowej nakładki któryś z użytkowników może się wypowie jaką ma pojemność zbiornik? pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Zapomnij o używanej sadzarce na 90 cm. Są to bardzo rzadkie maszyny, gdyż dopiero od kilku lat jest technologia 90cm. My przechodziliśmy na 90 cm w 2006 to nie było żadnej używanej zabardzo, w grę wchodziła przeróbka naszej z 75 na 90 lub nowa maszyna i zdecydowaliśmy się na nową, a starą zostawiliśmy - w tamtym roku przerobiliśmy starą na 90 cm ale nie sadzimy nią. Jak chcesz 90 cm to musisz kupić jakąś na 75 cm i rozszerzyć samemu. Obsypnik na 90 cm już łatwiej znaleźć niż sadzarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Panowie jak to jest z tymi prostymi sadzarkami?

Na stronach www producentów są zapisy ze szerokość robocza wynosi 62.5, 67, 70 i 75?

Ciężko jest mi sobie wyobrazić tak dużą możliwość regulacji. Czy w momencie zakupu muszę się już zdecydować czy będzie to maszyna 62-67 czy 70-75?

Niestety ale na stronach mają napisane 1 model sadzarki a 4 szerokości robocze, Jest to jeden egzemplarz czy po prostu są to 2 zupełnie różne maszyny? węższa i szersza?

Dzięki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

yacenty, w prostych łańcuchowych sadzarkach bometa czy akpila są dwie mozliwosci: 62 i 67 albo 70 i 75. Nie ma płynnej regulacji tylko skokowe.

Więc kupując sadzarke od razu musisz zdecydowac sie czy wybierasz 62 lub 67 w jednej, albo 70 lub 75 w drugiej.

Odradzam wąskie redliny, standardem teraz jest 75cm, wiec bierz tę szerszą. Jesli chcesz koniecznie nówke, to Akpil ma sadzarke Planter, gdzie jest zbiornik 300kg (w mniejszych jest 150-180kg) i wlasnie ten rozstaw do 75cm, mozesz takze w opcji wziac podsiewacz do nawozu Albo cos z uzywanych zachodnich: gruse, hassia, grimme.

;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

ogladaliśmy jakąś sadzarke u sąsiada - jest z przodu regulacja albo 62.5 albo 70

to może jeszcze jakoś na obsypnikach rozszerzyć na 75?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jesli rozszerzysz tylko na obsypnikach z tyłu na 75, a nie w środku redliny gdzie jest sadzeniak, efektem będą ziemniaki posadzone nie w osi redliny, tylko gdzies z boku, wskutek czego jest wieksze ryzyko na zazielenieni bulw. Jesli chcesz poszerzac, to musisz to zrobic z przodu gdzie spada bulwa, i z tyłu gdzie jest obsypywana.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

no właśnie i z przodu są tylko 2 możliwości 62 albo 70


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no to jak pasuje Ci taka szerokosc to bierz! :)

ile chcesz tych pyrek sadzić?

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

na 70 to już może być. Ja w czeskiej też mam 70 a wstawiłem blachy w redlice i rozstawiłem obsypniki i teraz będzie na 75 sadzić. Zajęło mi to z godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

witam. ma ktos automat to ziemniakow kielkowanych np taki http://allegro.pl/sadzarka-do-ziemniakow-kielk-wyprzedaz-brutto-teo-i1448742749.html

ewentualnie

http://allegro.pl/sadzarka-strukturalna-do-ziemniakow-i1441052199.html

lub

http://allegro.pl/sadzarka-structural-do-podkielkowanych-ziemniakow-i1449271363.html

 

jak sie sprawują,dużo niszczą kielków?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dać tyle kasy za starą poniemiecką sadzarkę to moim zdaniem lekka przesada. Za te pieniądze kupisz nową korę2 i kiełkowane też elegancko posadzisz w moich stronach dużo ludzi ma te sadzarki i chwali bardzo


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a u mnie wlasnie nie,półautomat to ja mam a chodzi mi o sadzarke bezobslugowa


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekqaz    0

na 70 to już może być. Ja w czeskiej też mam 70 a wstawiłem blachy w redlice i rozstawiłem obsypniki i teraz będzie na 75 sadzić. Zajęło mi to z godzinę

 

 

Witam, mam pytanie mianowicie chce kupić sadzarkę do ziemniaków i myślałem o popularnej "czeskiej". Na Agrofoto piszesz ze masz taką sadzarkę oraz ze ją przerobiłeś na rozstaw 75cm. Mógłbyś mi poradzić jak przerobić taką sadzarkę na taki rozstaw oraz czy zdaje ona egzamin po takiej przeróbce? Mam pytanie czy przy takim rozstawie da się uprawiać ziemniaka ursusem c-330 lub zetorem 3011? Możesz mi napisać jaki uzyskujesz plon z hektara oraz czy standardowo radlisz tylko ziemniaki czy używasz redliniarek? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wstawiłem blachy w redlice i rozstawiłem obsypniki. Nie sadziłem jeszcze w takim rozstawie ale powinna sadzić bo czemu by miała nie sadzić. Przecież nie ruszyłem mechanizmu wysadzającego. I 330 i major to ogarnie tylko trzeba koła porozstawiać na 150. Ja mam majora właśnie. Plon to od 30-33 w lordzie i denarze do 40-45 w vinecie. A od tego roku będę używał formownicy którą sam zrobiłem. Chciałem się pochwalić nią ale moderator nie wpuścił do galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekqaz    0

Szczerze mówiąc ja tez większość maszyn co mam w swoim gospodarstwie to sam zrobiłem, lub większość przerobiłem dlatego jestem zainteresowany też tą redliniarką, najchętniej też bym ją sobie sam zrobił, no bo niby z tego co wyczytałem plon może być wyższy używając jej. Mam nadzieje że uda Ci się wrzucić jej fotki :D Mam jeszcze takie pytanko, mianowicie z przodu wiem jak rozstawić koła (po prostu wysunąć z belki), ale z tyłu jak się rozstawia koła? A rozstaw 150 ma być od końca zewnęcznej strony koła prawego do zewnętrznej strony koła lewego, czy od środka koła do środka koła? A może od wewnętrznej strony koła do wewnętrznej? Mam także pytanie jaka jest najlepsze odmiana na wykopki we wrześniu?

Edytowano przez marekqaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ma ktoś z Was jakieś cynki na używane, nie drogie sadzarki karuzelowe bądz chwytakowe do rozsady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Szczerze mówiąc ja tez większość maszyn co mam w swoim gospodarstwie to sam zrobiłem, lub większość przerobiłem dlatego jestem zainteresowany też tą redliniarką, najchętniej też bym ją sobie sam zrobił, no bo niby z tego co wyczytałem plon może być wyższy używając jej. Mam nadzieje że uda Ci się wrzucić jej fotki :D Mam jeszcze takie pytanko, mianowicie z przodu wiem jak rozstawić koła (po prostu wysunąć z belki), ale z tyłu jak się rozstawia koła? A rozstaw 150 ma być od końca zewnęcznej strony koła prawego do zewnętrznej strony koła lewego, czy od środka koła do środka koła? A może od wewnętrznej strony koła do wewnętrznej? Mam także pytanie jaka jest najlepsze odmiana na wykopki we wrześniu?

 

od środka do środka. Musisz obrócić gwiazdę i felgę. Trzeba pokombinować

 

gdzie można kupić talerze zagarniające do sadzarki? Bo nigdzie nie mogę znaleźć a przecież nie założę od talerzówki 50 cm

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj