Kamil97

Sadzarki

Polecane posty

saszeta    161

Ja przestawiłem bez instrukcji. Masz 2 śruby na jedną redlicę na blasze osłonowej koła z chwytakami. Tej z przodu sadzarki. Odkręcasz, rozsuwasz na boki i skręcasz. I masz 70. Trochę roboty jest. I musisz rozsunąć obsypniki.Potrzebuję kupić zębatki do czeskiej na rozstaw 21,30,40cm.Na 25 i 35 mam.Często nikt ich nie używa.A ja je bardzo potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Czy ma ktoś sadzarkę z Akpilu na gumowych kołach tą co szersze rządki sadzi 70i 75cm. Ile jest tam możliwości odległości sadzenia. Bo w tej na żelaznych kołach to chyba tylko trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

Witam Panowie jak w temacie która sadzarka jest lepsza i dlaczego? Tarczowo Chwytakowa czy przenośnikowa?

 

Kilka aspektów które można ( a nawet trzeba wziąć pod uwagę):

 

1.Dokładność sadzenia (która mniej przepuszcza sadzeniaki)

2.Uszkadzanie sadzeniaków

3.Dostępność części i ich cena

4.Awaryjność

 

Liczę na wasze spostrzeżenia. Nie koniecznie muszą one dotyczyć moich punktówwink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Teraz w zasadzie nie ma już tarczowych jak kiedyś w czeskich sadzarkach.

Obecnie 95% to czerpakowe, i tu są prostsze na łańcuchach (prymitywne, ale daje rade) albo na pasach z wymiennymi miseczkami.

 

W zwykłej łańcuchowej masz 2 rozstawy redlin: 62,5 i 67,5cm. Bez przerabiania. Obecnie standardem jest sadzenie na 75cm, co z kolei standardem jest w sadzarkach czerpakowych na pasy. I tam jest większa możliwość ustawienia gęstości sadzenia. Tu także jest zwykle dużo większy zbiornik na sadzeniaki, można dużo szybciej jechać z uwagi na ułożenie dwóch rzędów miseczek na jednym pasie, gdzie w łańcuchowej jest tylko jeden.

 

Wszystko przemawia za sadzarkami czerpakowymi na pasach. Jest szeroki wybór używanych sprzętów, jak i także nowych rodzimej produkcji - Unia, Remprodex, Akpil.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

Nie uściśliłem chodzi mi o porównanie sadzarek używanych....Czy warto dokładać do czerpakowej czy wystarczy na mały areał tarczowa(tarczowa średnio 600zł-czerpakowa 1200zł)? Najbardziej w tarczowych boję się o to że nie będzie chwytać ziemniaka i potem będą "dziury" w rzędach.Jak to z tym jest?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Ponoć czerpakowa też gubi sadzeniaki. Ja mam tarczową i przy prędkości 6 km i sadzeniaku do 4,5 cm sadzi prawie idealnie. Sadziłem też takie 6-8 cm to dokładność trochę mniejsza ale nie ma tragedii. Trzeba tylko jechać góra 2 km/h. A uszkodzeń sadzeniaka nie zauważyłem. Ważne aby sprężyny na chwytakach były nie naciągnięte za bardzo. A sadziłem 6 ha w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Czerpakowa musi być z wyższej półki, żeby nie trzeba było stać na niej i wybierać podwójnych ziemniaków. Ja mam czeską i na przejazd o długości ok 200m to może jedna łapka nie złapie ziemniaka. A ile będziesz sadził lub ile sadzisz tych ziemniaków??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Co sądzicie o sadzarce czeskiej tarczowej. Kolega chce za nią 1000zł. Tanio czy drogo? Jest bardzo zadbana. Jest u niego od nowości i wiele nie zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Można znaleźć taniej. Ale jak ta jest w stanie jak piszesz to bierz. Ja tam na czeską nie narzekam. Chociaż maksymalny fabryczny rozstaw to 70 cm. Ja będę przerabiał swoją na 75 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Naucz się pisać. Po kropce, przecinku stawiamy spacje. Zdanie zaczynamy z wielkiej litery!!


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

W czeskiej ziemia jak jest lekka to kolo lubi się ślizgać jak jest już wytarte, sadzenie podkiełkowanych nią odpadają, czasami ziemniaki nie łapią w te palce przerabiałem znajomemu czeska na 80 ale ja opchnął po sezonie za jakieś grosze, ja swoja akpila czerpakowa kupiłem nowa za 900zl 13 lat temu łącznie sadze u siebie i na usłudze ok 10ha rocznie do tego zdejmuje kibel zakładam łapy, brony i obsypuje nimi swoje ziemniaki. To co z tego ze czasami chwyci 2 ziemniaki a co niech chwyci za to robotę wykonuje wzorowo ja mam takiej wielkości sadzonki ze tylko jeden się mieści i nie wypadnie a drugi spadnie a jeżdżę na 3ce szosowej wiec na wytrzasaczu zawsze zostanie tylko jeden :P


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Śmiać mi się chce jak widzę ludzi którzy siedzą na sadzarce i wyrzucają podwójne bulwy w miseczce, jadąc przy tym najwolniejszym biegiem jaki jest możliwy w ciągniku. :P

 

Nawet w najprostszej sadzarce czerpakowej na łańcuch za 1200zł/nowa lub więcej, da się tak ustawić aby ziemniaki spadały kiedy miseczka złapie więcej niż jedną bulwę! Od tego są bolce które podczas ruchu łańcucha zahaczają o ogniwa i w ten sposób wprawiają łańcuch w drgania. Oczywiście im szybciej pojedziemy tym samym efekt będzie lepszy. Odwagi! ;)

 

Generalnie wydaje mi się ze ryzyko niedokładnego sadzenia jest jednak większe po stronie sadzarkach tarczowych czyli potocznie czeskich - czasami wpada mała bulwa która zatyka jedno miejsce na stałe, a tarcza się kręci - standardowy problem w czeskich, jeśli ktoś sadzi nieregularne wielkościową bulwy.

Mamy czerpakową - ok 10-15ha co roku, w ciągu dnia ok 3ha na spokojnie.

 

Z używanych polecam jeszcze zachodnią Gruse (polski Agromet miał kiedyś ich licencje na najprostsze egzemplarze), w miarę tania, konstrukcyjnie tak jak teraz nowa KORA z Unii, czy zwykła sadzarka z Remprodexu. Do ugryzienia za ok 3-4tys.

Warto.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Naucz się pisać. Po kropce, przecinku stawiamy spacje. Zdanie zaczynamy z wielkiej litery!!

To do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tak


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Ja w 95 % piszę z małej litery bo nie chce mi się wciskać shifta a każdy rozumie o czym piszę(w którymś temacie nawet moderator też potwierdził że nie ma problemu jak zdania są z małej litery.po za tym nawet root admin tak pisze).Przecinki i kropki stawiam tam gdzie trzeba.Za to piszę poprawną polszczyzną,nie tak jak niektórzy moderatorzy których powinno się nieraz poprawiać w pisowni pomimo zakazu.I dlaczego mam robić spację po kropce i przecinku?Gdzie to jest napisane?Nie chcę się kłócić,proszę o wyjaśnienie nie a nie o %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A nie widzisz ze bez spacji czyta się dużo gorzej? Zwłaszcza bez dużych liter.

jak piszesz jakieś pismo urzędowe też spacji nie robisz?? Albo gdy piszesz odręcznie?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sporadycznie napisze z małej. On notorycznie pisze nieczytelnie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Żeby było bardziej czytelnie wystarczy przytrzymać ctrl i przekręcić myszą.I sądzę że najważniejsza w wypowiedzi jest jej zawartość a nie sposób napisania.Z tym pewnie każdy użytkownik się ze mną zgodzi.Błędów ortograficznych nie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Sporadycznie napisze z małej. On notorycznie pisze nieczytelnie.

 

Weź się człowieku trochę ogarnij, obserwuję to forum od jakiegoś czasu i widzę że jesteś strasznie nadgorliwy a sam zamiast pisać poprawną polszczyzną to walisz taką gwarą że tego czytać nie idzie i nie wiadomo o co kaman, błędy ortograficzne też walisz, o tym jakie byle jakie fotki wrzucasz do galerii już nie będę wspominał, moim zdaniem to powinieneś wylecieć z wielkim hukiem ze swojego stołka moderatora.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kup mi odpowiedni aparat to będą ładne foteczki.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Z takimi życzeniami to zgłoś się do św Mikołaja a nie do mnie, przed wigilią jeszcze zdążysz :unsure:


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj