Kamil97

Sadzarki

Polecane posty

Lesiu19911    25

Panowie pytanie. Po co przestawia się to kolo napędowe w sadzarce czeskiej Agrozet SA2-074. Tyle lat nią sadze i nie wiem. Mozna dostać gdzieś do niej kola zębate aby zmienić rozstaw sadzeniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Poszukuję piast do talerzy zagarniajacych. Sadzarka Gruse. Takie coś jak na zdjęciu https://imged.pl/piasta-talerza-do-sadzarki-grusse-grimme-keverneland-31586687.html


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

potrzebuje koszyczek ,czerpak do sadzarki grusse,ma ktoś namiar na sklep internetowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Ja mam SOLAN LUBLIN. To Polski wyrób wzorowany na Agrozet ale jest lepsza z tym że ma dwa koła napędowe po bokach dzięki czemu nie ma takiego problemu jak w czeskiej że nie raz to koło staje na przechylym i nie sadzi. Jedyny w niej minus to oska napędu bo się ukrecila ale rozcislem ją, wsadzilem do środka jeszcze oske mniejszą i zaspawalem. Mam ją z 10 lat i żadnych zastrzeżeń. Bardzo fajna. O niebo lepsza niż poprzednia czeska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Cramer junior z koszem hydraulicznym. Czy to sprzęt warty uwagi? Używa ktoś? Jakieś opinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam polską sadzarkę czerpakowo łańcuchową, i maksymalny rozstaw redlin to 67,chciałem zrobić na 75 (dołożyć po kawałku ramy) ,tylko czy te koła napędzające mogą zostać tak jak są? Nie będą przeszkadzały jak tak zostaną czy trzeba oś dłuższą i też je szerzej?

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gk1977    0

Kupię sadzarkę do ziemniaków 2 lub 4rzędową Agromet, Unia, Gruse,Remprodex tel 604155544.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
Dnia 29.03.2020 o 15:42, Lesiu19911 napisał:

Panowie pytanie. Po co przestawia się to kolo napędowe w sadzarce czeskiej Agrozet SA2-074. Tyle lat nią sadze i nie wiem. Mozna dostać gdzieś do niej kola zębate aby zmienić rozstaw sadzeniaków?

Dołączę się do pytania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    216

Panowie mam problem z którym ni jak nie mogę sobie poradzić a mianowicie w sadzarce s211 wymieniłem pasy i mam taki problem ze robi duże odstępy albo lecą po 3 albo 4 na raz nie mam pojęcia co popsułem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    216

Pyry zasadzone i zobaczymy jak po wschodzą a zdjęcie sadzarki wstawię jutro. Ogólnie sadzarka stała 10 lat bez pasów kupiłem pas na metry i podług starego zrobiłem nowy i nie wiadomo czemu tak idzie. Niby pas się kręci normalnie każdy koszyczek pełny a i tak jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Mam sadzarke s 211 i chciałbym sadzić ziemniaki na 75 cm pytanie czy wystarczy jak rozszerzę z tyłu redlice ? Z przodu nie da się nic zrobić , nie bedą ziemniaki rosły z boku redliny ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A czasami przodem też się nie rozjeżdża? Wiadomo, że jak nie będą na środku to wyjdą z boku 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Właśnie przodem to nie bardzo się da :D ciąc jej nie bede  ale może ktos sadzi taką na 75 cm i by się wypowiedział czy jest wszystko dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Jakieś opinie o sadzarce dwurzędowej Taret??? Cena prawie na połowę jak Bomet, ale dlaczego? Jakieś różnice, opinie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

S211 raczej ciezko dostepna, drozsza i raczej nie potrzebuje "aż tak zaawansowanej technologii".. Może doprecyzuje - mam zetora 3011 - sadze tylko dla siebie -10-20 arow..... wiem ktos powie ze się nie opłaca lepiej kupić ziemniaki - ale ja uwazam inaczeji chce sadzic.....okolicy mam dostep do Bomet za 4900zl, Taret za 3250zl ( przez zimę przestał na placu i widzę już pęcherze na skrzyni a wiec zakładam ze kiepskie jest co najmniej malowania)....  Używane akpil lub inne   po 2 tys  

Edytowano przez arty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj