Kamil97

Sadzarki

Polecane posty

Kamil97    0

Jakie znacie sadzarki i jaki Waszym zdaniem są najlepsze, i łatwo o nie do części i, które się najczęściej nie psują??


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja mam Akpil z 1996roku w jednym sezonie sadzi od 6ha swoje + usługi to narazie bez awaryjnie z częściami też problemu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

ja mam akpila ale wkurza mnie bo strasznie ziemniaki obija poprostu tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja mam zwykłą czerpakową .w tym roku zasiała 14 arów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Do kiełkowanych najlepsza z firmy kotło-pol z gołuchowa koło kalisza w moich stronach wszyscy takimi sadzą


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
ja mam zwykłą czerpakową .w tym roku zasiała 14 arów

Moja " Konkretna" posadziła podobny areał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja w tym roku sadziłem pożyczonym remprodexem i było lux, nigdy nie myślałem że będe takie coś robił ;) , ogólnie nie lubie robić w ziemniakach, a zazwyczaj wszystkie ziemne prace robie ja :)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

ja mam akpila z 2005 roku na ogul dobra sadzarka tylko trzeba mieć cięgła bardzo nisko bo inaczej nie chcą sie kręcić koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

u mnie w okolicy nie ma innych jak AKPIL, i zawsze stoją na sadzarce bo czerpaki chyba biorą im po 2 ziemniaki,

można też czasem zobaczyć jak sie sadzi pod skibę koniem ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam polsko z początku lat 80 ale teraz jest nie używana. stoi w garażu ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja posiadam sadzarke czeską(nie kojaże który rok). Nie narzekam. Można nią sadzic różnymi ciągnikami(polecam trzydziestką), praktycznie się nie psuje, mało roboty przy konserwacji. Co do jakości sadzenia to czasami zdarzają się braki w rajkach(czasami któraś z łap nie chwyci ziemniaka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Ja mam sadzarkę Agrozet Prostejov SA 2 074(czeska) z roku chyba '86 lub '87 i bardzo dobrze się sprawuje, czasami zdaże się że jakaś łapka nie chwyci ziemniaka, ale to są bardzo sporadyczne przypadki. Ogółem sadzarka godna polecenia, na pewno lepsza od tych polskich, bo wszyscy, którzy mają polskie sadzarki w okolicy bez przerwy na nich jeżdżą, bo nie zabiera ziemniaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

u nas jest AKPIL z 2005 i tak jak pisal @ROPA trzeba opuscic ramiona podnosnika o 1zabek bo sadzarka niechce kolami krecic. @ROPA a niemyslales przespawac tych zaczepow przy sadzarce z dolu na gore??


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam przy sadzarce przyspawane wyżej mocowania i jest dobrze a raczej było bo już nie używam sadzarki ;p


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlado    0

Witam użytkowników Sadzarek.

Właśnie nabyłem starą z roku 1980 sadzarkę czeską, dwurzędową chwytakową - tak ona chyba się nazywa. Wg mnie jest w bardzo dobrym stanie. Dopiąłem ją do mego Też staruszka T25 i sadziłem ziemniaki. Chyba szło mi nieźle gdyż ziemniaków ubywało z sadzarki i nawet nieźle wschodzą. Ale chyba jest ona ustawiona na zbyt głębokie sadzenie i dużo kłopotu sprawiało mi przestawianie tej wajchy - dźwigni - sterującej kołem podporowym. Nie wiem kiedy w jaką stronę ją przestawić. Upłynie kilka sezonów zanim metodą prób i błędów dojdę do właściwych ustawień. Poszukuję instrukcji obsługi do tej sadzarki ewentualnie katalogu jeśli ktoś byłby w stanie mi je udostępnić to proszę o info na pocztę : mibo55@o2.pl

Mimo moich kilkudziesięciu lat dopiero zaczynam pracę na roli, tak się życie ułożyło i na naukę nigdy nie jest za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przy T-25 tej wajchy nie musisz przestawiać. To jest do większych ciągników.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

To jest koło napędowe, w czasie pracy powinno być ustawione prosto,regulacja jest po to gdy koło np. trafi w bruzdę i przestaje się kręcić wtedy zmienia się jego położenie. Głębokość sadzenia ustawia się przednimi redlicami, ale wątpię żeby T-25 był w stanie aż tak głęboka sadzić. Optymalna głębokość sadzenia to 6-8 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ja mam sadzarkę polska i jakoś tak patrze to mało osób ma taka sadzarkę tak wynika z tego tematu, w mojej wiosce to nie ma innych sadzarek jak polskie i czeskie.

A co do awaryjności sadzarki to nie przypominam sobie żeby były problemy.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A ma ktoś może instrukcję do czeskiej sadzarki?? Bo chciałem zobaczyć jak zmienia się szerokość przednich redlic bo wyczytałem że można nią sadzić na 70cm.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj