Skocz do zawartości

Zdjęcie

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cygi

cygi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja,

Napisany 07 styczeń 2007 - 13:59

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie czy ktos juz kupij najnowsze maszyny z uni /?? podobno 3m Idee pociagnie ursus 1614 ?? a jak to jest z Quckiem ?? wypowiadajcie sie ....
pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 styczeń 2007 - 15:39

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie Ja kupuje Quicka talerzowego 3m do ursusa 1134 :unsure:

#3 Share pancarol

pancarol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 styczeń 2007 - 19:14

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie podobno maja kiepskie ramy isie gną;/ ale siewniczki jak ta lala
Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 07 styczeń 2007 - 19:56

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie widziałem w akcji Quicka zapietego do JD 6920s i moge powiedziec tyle ze nie jest wart tych pieniedzy.duze problemy z sianiem miał koles na zaoranym polu bo pchało mu sie gdzies za tylnym wałem i przez 4h zasiał 2h...duzo lepiej było po sciernisku,pole równiutkie dobrze wymieszane.ile jak za te pieniadze to nieee.....

#5 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 styczeń 2007 - 15:19

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie Witam!
tez mi się podoba idea ale czy 130konna valtra da rade??? bo w Quiku każdego rodzaju to spokojnie
Pozdrawiam!

#6 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 12 styczeń 2007 - 19:59

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie To zależy jaka IDEA: zawieszana , w wersji EKO lub półzawieszana z aresem <_<

http://www.agrofoto....g...at=0&pos=15
Bo jeśli chodzi o tą do Valtry T130 to wersja 4-metrowa powinna być odpowiednia B)

#7 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 styczeń 2007 - 23:32

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie 4metrowa idea do mojej valtry to chyba za dużo z tym trzeba pomykać 10-15km/h zastanawiam się czy da rade w 3metrowej

#8 Share cygi

cygi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja,

Napisany 19 styczeń 2007 - 20:33

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie ja do 1614 jak cos to bym brał ciagana a nie zawieszana (eko) bo pompa szybko by siadała... tak mysle
pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

#9 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 styczeń 2007 - 21:19

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie Witam!
Wogóle wersja ciągana jastlepsza ten wał z przodu to zawsze równiiej na polu większy zbiornik na nasiona no i można nawóz jednocześnie wysiewać (opcja oczywiście;) od wersji eco chyba Quick jest lepszy?
Pozdrawiam!

#10 Share lewy85

lewy85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 luty 2007 - 18:57

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie Witam

w niedalekije przyszlosci chcialbym kupic zestaw uprawowo-siewny, spodobal mi ise wlasnie QUICK tylko zasatanawiam sie czy moj ciągnik da sobie rade z takim zestawem?? dodam ze mam Zetora 10540 (moc niewiele ponad 100km)
na stronie UNI czytalem ze ten zestaw ma zapotrzebowanie mocy minimum 100km no i waży ok1600kg, fakt sam agregat jest dosc ciezki ale za to ma nadbudowany siewnik ktory jest blisko ciagnika i wydaje mi sie ze jest to dobre rozwiazanie,

jakie są wasze opinie na temat tego zestawu QUICK???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 luty 2007 - 20:17

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie Witam
dziś oglądałem ten sprzęt u korbanków cena około42700 netto ja bym jeszce wybrał wał oponowy ale ludziska pomocy czy ktos tym pracował??? a sądze;) zetor z 3m QUICKIEM da rady bo taki sprzęt nie potrzebuje dużo mocy ai podnośnik jest silny

#12 Share lewy85

lewy85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 luty 2007 - 20:39

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie to fakt cena za ten zestaw jest dosc duża :huh: u mnie w okolicy znajomy ma zetora 10641 (mniej wiecej to samo co moj 10540) rok temu kupil do niego agregat ARESa TL + siwnik poznaniak (z tego co wiem to jest to praktycznie to samo co QUICK tylko ze w quick'u siewnik jest nadbudowany i nieco innego typu) mowi ze dobrze taki zestaw uprwia ziemie i nie narzeka na niego tylko ze ma ciagnik za lekki i podczas nawracania czy transportu to przeodek mu do gory dziwiga, teraz najpierw pole uprawia samym Aaresem a potem drugim ciagnikiem sieje zboze.
QUICK ma tą zalete ze jest nadbudowany zaraz za ciągnikiem a nie jak to jes w zwyklym agregacie ze siewnik jest wysuniety dalego z tylu.

szkoda tylko ze jest tak malo uzytkownikow ktorzy pracowli z QUICK'iem :( nie ma kogo zapytac o to jak teaki zestaw sprawuje sie w polu. . .

#13 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 13 luty 2007 - 20:47

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie QUICK jest lepszy pod tym względem że ma siewnik bliżej ciągnika. Ale jak by się chciało go użyć jako talerzówki to jak jest ze zdjęciem siewnika? Bo wydaje mi się że nie jest to takie proste. A aresem to możesz pracować razem z siewnikiem, osobno i jeszcze jako talerzówki możesz używać :huh:

#14 Share lewy85

lewy85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 luty 2007 - 20:57

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie z tego co czytałem na tema QUICK'a to nie znalazlem nigdzie informacji ze mozna ten siewnik zdemontowac z agregatu i uzywac do innych prac, sadze jednak po dobrym przemysleniu samemu mozna zrobic jakies stopki tak zeby mozna bylo bez problemu odczepisc siewnik i potem go ponownie zaczepic. mimo wszystko QUICK o wiele bardziej mi sie podoba niż zwykla tradycyjna kombinacja agregat+siwnik zaczepiany

#15 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 13 luty 2007 - 21:02

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie Nam też bardziej się QUICK podobał. Ale wybraliśmy Aresa. Jak dla nas praktyczniejszy.

#16 Share mlody87

mlody87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:heh technika rolnicza;)

Napisany 13 luty 2007 - 21:11

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie jaki by nie byl wasz wybor to zawsze jezeli jest taka mozliwosc to bierzcie wieksza srednice talerzy.

im wieksza sr tym wieksze prawdopodobiensto ze nie bedzie sie zapychal zarowno po orce jak i swietnie poradzi sobie ze scierniskiem :huh:

juz to kiedys sprawdzilem :(
URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..
URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….
URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z
URSUS- em…………

#17 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 luty 2007 - 21:16

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie No i QUICK ma chyba lepsze redlice z tymi kółkami kopiująco dogniatającymi chociaż szłyszałem że Polonez też jat w te redlice wyposażany a IDEA już kosztuje 98000 brutto

#18 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 14 luty 2007 - 17:48

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie zestaw uprawowo-siewny ma to do tego ze mozna odłaczyc agregat od siewnika a ten nabudowany niebardzo? a pozatym gdy widzisz wieksze grudy na polu podnosisz siewnik nad agregat dociskajac go i na pusto przejezdzasz a w nabudowanym niewiem czy sie da tak szybko i porecznie sekcje siewne wyłaczyc? chociaz docisk na akgegat jest bezprzerwy, :)

#19 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 14 luty 2007 - 18:56

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie w przypadku Quicka myślę ze można łatwo i tanio dorobić siłownik podnoszący koło ostrogowe ot takie usprawnienie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 22:04

zestawy siewne z Uni : Idea i Quckie W planach miał być QUICK, ale będzie Ares TL Packer + Polonez 3m z zespołem kopiująco-dogniatającym.
W Kielcach widziałem ten zestaw i nawet się kupy trzymał, zobaczymy jak będzie w praktyce ;)

Dodaj odpowiedź